TYLKO NA VIVA.PL!

Ania Wyszkoni mierzyła się z okrutnymi komentarzami: „Nie będę siedzieć cicho, jeśli coś mnie dotyka”

Przez wsparcie LGBT, straciła angaż w TVP

Rafał Kowalski 15 grudnia 2022 13:55

Dwadzieścia pięć lat na scenie to piękny wynik, ale każdy artysta doda, że na pewno okupiony ciężką pracą. Anna Wyszkoni opowiedziała nam o tym, jak zmienił się przez dwie dekady show-biznes, czego się nauczyła i jak reaguje na okropne komentarze pod swoim adresem. Piosenkarka czytała o sobie takie, gdy głośno popierała środowisko LGBT albo gdy internautom nie podobał się jej wygląd.

Ania Wyszkoni o hejcie i cenie mówienia tego, co myśli

Było lato 2020 roku, gdy policja zatrzymała za uszkodzenie furgonetki Pro-Life aktywistkę Margot. Była liderka zespołu Łzy zamieściła wtedy w sieci gorzkie oświadczenie. „Wyjechałam przed 10 dniami, żeby złapać oddech i znaleźć równowagę. Udało mi się to. Niestety, w ostatnich dniach, tuż przed moim powrotem do domu, na nowo poczułam niepokój i smutek. Sznurują nam usta, ciskają nami o ziemię, robią z nami co chcą. Bezwzględnie i brutalnie, jak w epoce, która dawno minęła i miała już nie wrócić. Wstyd mi za taką Polskę. Boję się takiej Polski. Nie chcę się z taką Polską utożsamiać”, napisała Ania Wyszkoni i dodała zdjęcie na tęczowym tle. „Chciałabym, żeby nasz kraj był wolnością, tolerancją i miłością. Coraz dalej nam do tych wartości. Zawsze będę stała murem za drugim człowiekiem, który, tak jak ja, chce być wolny, szanowany i kochany”, dodała.

Jak później przyznała, szczerość kosztowała ją wiele. Gwiazdę w ostatniej chwili usunięto z listy wykonawców zaproszonych na festiwal w Opolu transmitowany w TVP.

Czytaj też: Anna Wyszkoni szczerze o chorobie i wsparciu rodziców: „Pomyślałam: Muszę żyć dla siebie. Mam swoje pasje i mnóstwo rzeczy do zrobienia”

Dziś ulubienica słuchaczy podkreśla, że nie żałuje tego, co zrobiła i zawsze już będzie działać zgodnie ze swoim sumieniem. „Staram się zachowywać zgodnie z moją wrażliwością. Jeśli chcę wyrazić swoją opinię, to to robię. Mam za sobą spory bagaż doświadczeń, ale też mam swoje lata. Wiem, że nie we wszystkim muszę być correct, muszę być grzeczna. Nie będę siedzieć cicho, jeśli coś mnie dotyka. A kwestia tolerancji i szacunku do drugiego człowieka, jest dla mnie najważniejsza w życiu. Więc jeśli chodzi o to, to zawsze będę głośno krzyczeć. Nawet jeśli kosztuje mnie to udział w festiwalu, który kocham. Bo tak zdarzyło się w roku 2021 roku”, opowiedziała przed kamerą VIVY.pl.

Anna Wyszkoni, Ania Wyszkoni, VIVA! grudzień 2022, 23/2022
Fot. Marlena Bielińska/MOVE Picture

Ania Wyszkoni o zmianach w jej zawodzie

Przez dwadzieścia pięć lat w mediach i zawodzie piosenkarki wiele się zmieniło. Co najbardziej według Ani Wyszkoni? I czy być tak długo na scenie to trudna sztuka? „To dla mnie jedyna właściwa droga w życiu. Kocham scenę, muzykę i moją publiczność. Nigdy nie miałam planu B. 25 lat na scenie to dla mnie coś naturalnego. Ale faktycznie czasy się zmieniły, jest inaczej, niż gdy zaczynałam. Bo np. mamy internet, a w nim nowe możliwości promocji np. poprzez social-media. Musiałam się tego nauczyć”, powiedziała VIVIE.pl.

Cały wywiad wideo obejrzysz na górze strony. Rozmowę, która trafiła na łamy VIVY!, znajdziesz z kolei w nowym numerze naszego dwutygodnika.

SPRAWDŹ: Oliwia Bieniuk wspomina zmarłą mamę. Gdy Anna Przybylska walczyła z nowotworem, liczyło się dla niej jedno…

Anna Wyszkoni, Ania Wyszkoni, VIVA! grudzień 2022, 23/2022
Fot. Marlena Bielińska/MOVE Picture

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.