Grace Kelly w zielonej bluzce profilem
Fot. East News
Ze świata urody

Jak dbała o urodę Grace Kelly, jedna z najpiękniejszych kobiet w historii?

Jej triki są naprawdę zaskakująco proste!

Marta Cieplak 14 września 2022 14:30
Grace Kelly w zielonej bluzce profilem
Fot. East News

Choć od śmierci Grace Kelly minęło 40 lat, nadal jest uważana za ikonę stylu zarówno w kwestii stylizacji jak i makijażu oraz fryzur. Księżna Monako miała też zjawiskową cerę. Dlatego warto zagłębić się w sekrety jej urody i ją naśladować. Szczególnie, że sama zawsze dbała o swoje uczesania i makijaż. To nie zmieniło się nawet wtedy, gdy została żoną księcia Rainiera.

ZOBACZ TAKŻE: Historia sukni ślubnej Grace Kelly. Co wydarzyło się z drugą kreacją księżnej Monako?

Jak dbała o skórę Grace Kelly

Choć Grace Kelly żyła w czasach, gdy nie było dostępu do tysiąca kosmetyków jak dziś ani do wiedzy, jaką możemy czerpać od największych makijażystów poprzez ich konta na serwisach społecznościowych, sama wymyślała co zrobić, by prezentować się jak najlepiej. Poznaj jej triki.

1. Modeluj kości policzkowe

Podobno Grace Kelly bardzo skupiała się na podkreśleniu swoich kości policzkowych za pomocą dwóch odcieni różu. Ciemniejszy kładła pod kośćmi policzkowymi, a jaśniejszy na ich szczycie. Ten trik znów wraca do łask, choć teraz zazwyczaj łączymy w modelowaniu bronzer i róż.

2. Nawilżaj dłonie

Ekspert urodowy Peter Lamas, który często współpracował z Grace Kelly, wyznał w jednym z wywiadów, że księżna miała wręcz nabożne podejście do nawilżania dłoni.  Gdy spytał ją dlaczego, ona odpowiedziała:

Wiek kobiety widać na dłoniach znacznie szybciej niż gdziekolwiek indziej

Grace Kelly w czerwonej bluzcebluzce
Fot. East News

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego styl młodej Grace Kelly wciąż fascynuje kobiety na całym świecie?

3. Żyj zdrowo

Grace Kelly wiedziała, że to, jak się odżywiamy i jak dbamy o swoje ciało holistycznie, ma wpływ na nasz wygląd zewnętrzny. Dlatego zawsze piła bardzo dużo wody, dużo pływała, ćwiczyła jogę i nie paliła nigdy papierosów. Dbała też o dietę. Jej współpracownicy zdradzili, że podczas pracy na planie filmowym nie jadła niezdrowych rzecz – zamiast tego sięgała po pokrojone w słupki marchewki, selera i suszone morele

4. Trzymaj się prosto

Księżna Monako była kiedyś tancerka, dlatego dużą wagę przykładała do postawy. Zawsze stała prosto, z trzymała głowę wysoko, a ramiona lekko odchylone do tyłu. Właśnie dzięki temu wydawała się jeszcze wyższa i szczuplejsza. 

Grace Kelly w białej sukni
Fot. East News

5. Znajdź swoje kosmetyki

Na rynku jest bardzo wiele marek kosmetycznych i czasem trudno znaleźć odpowiednie dla siebie produkty Ale gdy już trafisz na kremy, po których twoja skóra wygląda promienie, a ewentualne oznaki starzenia się, zostają zminimalizowane, bądź im wierna. Tak zrobiła Grace Kelly i przez całe lata kosmetyki tworzone przez dermatologa Erno Laszlo (są one zresztą dostępne do dziś). ,Na jej toaletce zawsze stał krem naprawczy Phormula 3-9, a w łazience kostka oczyszczająca Phelityl.

6. Przywiązuj wagę do zapachów

Perfumy mają niezwykłą moc – dzięki nim potrafimy nawet identyfikować niektóre osoby albo miejsca. Dlatego warto szukać tych, które idealnie do nas pasują. Grace Kelly wiedziała o tym doskonale. Dlatego z okazji swojego ślubu z księciem Rainierem zamówiła dla siebie unikatowy zapach. Fleurissimo marki Creed pachną bergamotką, różą i fiołkiem. Co ciekawe, można je kupić do dzisiaj!  

niezwykła uroda Grace Kelly
Fot. East News

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.