Trend 2023 renaissance hair
Fot. Mondadori Portfolio/Getty Images/Launchmetrics/Spotlight/AG. FREE
uroda 2023

Zainspiruj się trendem renaissance hair i stwórz niepowtarzalną fryzurę!

W tym sezonie wracamy do źródeł

Wiktoria Oskroba 14 sierpnia 2023 16:30
Trend 2023 renaissance hair
Fot. Mondadori Portfolio/Getty Images/Launchmetrics/Spotlight/AG. FREE

Ostatnio renesansowy trend przeżywa swoje XXI-wieczne "odrodzenie"! Wszystko za sprawą tiktokerek, które na potęgę inspirują nas w sieci swoimi fryzurami nawiązującej do dawnej epoki. Ten trend stał się tak popularny, że na platformie pojawił się już ponad 6 miliardów razy w wynikach wyszukiwania! Na czym polega ultramodna stylizacja włosów sprzed wieków, "renaissance hair"!

ZOBACZ TEŻ: Piżamowe szorty w paski to najgorętszy trend Instagrama

Fryzura nawiązująca do dawnej epoki to nowy trend TikToka!

Skąd nagła fascynacja fryzurą inspirowaną epoką renesansu? Najprawdopodobniej to zasługa ostatniej trasy koncertowej Beyoncé, której nazwa to właśnie Renaissance Tour. Włosy samej piosenkarki mogą przypominać nieco falowane fryzury z tamtej epoki. Choć poza tym akcentem jej styl niewiele ma wspólnego z okresem renesansu, nie przeszkodziło to w powstaniu nowego trendu o nawiązaniach historycznych. Jak wygląda fryzura inspirowana popularną trasą koncertową Beyoncé?

Uroda 2023: jak wygląda fryzura w stylu "renaissance hair"?

Ten trend to nic innego, jak fantazyjna fryzura, z nawiązaniami do historii. Idąc za tropem licznych tutoriali, z łatwością możemy zauważyć, że główne elementy tej stylizacji to ozdobne warkocze i ornamenty wpięte w pofalowane kosmyki. Tworząc fryzurę w stylu "renaissance hair" mamy do wyboru dwie opcje. Pierwszą z nich jest bardziej zdyscyplinowana fryzura, nawiązująca do kobiet z arystokracji z okresu XVI wieku. Jest ona znacznie bardziej wygładzona i bogato zdobiona. Nie brakuje w niej łańcuchów pereł, kwiatów i obfitych warkoczy.

@lunamyosotis Réponse à @dark120203 this is only inspiration, but I'll make a video on a Simonetta Vespucci kind of hairstyle ! ♡ #italianrenaissance #ancientwomen #renaissance #borgia #hairstyle #hairtutorial #botticelli ♬ labour - Paris Paloma

ZOBACZ TAKŻE: Ida Nowakowska zaszalała z fryzurą! Zdecydowała się na radykalne cięcie

Choć taka stylizacja wydaje się dość skomplikowana, jej artyzm sprawia, że robi furorę na wybiegach. Niedawno pojawiła się m.in. na pokazie Diora, gdzie gładkie upięcia modelek uzupełniały misternie plecione warkocze.

Dior Haute Couture FW23

Trend 2023 renaissance hair
Fot. Launchmetrics/Spotlight/AG. FREE

Po podobne rozwiązanie sięgnęli styliści pokazów kolekcji Elie Saab. Zarówno w tym roku, jak i ubiegłym, mogliśmy podziwiać niezwykłe, eleganckie upięcia, które nawiązują do eterycznych fryzur z przeszłości. Odtwarzając je w obecnych czasach, są niczym przeniknięcie do świata historycznej fantazji, jak w serialu "Gra o tron".

Elie Saab Haute Couture F22

Trend 2023 renaissance hair
Fot. Launchmetrics/Spotlight/AG. FREE

Elie Saab Haute Couture S23 

Trend 2023 renaissance hair
Fot. Launchmetrics/Spotlight/AG. FREE

Drugim wariantem fryzury w stylu "renaissance hair" są bardziej rozwiane pasma falowanych włosów, jak u mitologicznych bohaterek z dzieł Botticellego czy Tycjana. Ta fryzura wyraźnie różni się od tych noszonych przez XVI-wieczne arystokratki. Charakteryzuje się przede wszystkim swobodą, sprawiając wrażenie niedokończonej. Delikatne fale uzupełniają drobne warkoczykami, jak u Wenus Boticellego, wpisując się w sielankowy trend "cottagecore".

Fryzury "renaissance hair" idealnie dopełniają look w stylu casual. Będą świetnie współgrać z codzienną garderobą z elementami basic. Do tak ciekawej fryzury, z pewnością wystarczy biały t-shirt i proste jeansy. Co sądzicie o trendzie "renaissance hair"?  

@cindybeautyofficial #renaissance Space bun hair tutorial 😍 #beyonce #hairstyle #concerthair #bcaxyz #spacebunshairstyle ♬ PLEBADA - El Alfa & Peso Pluma

"Narodziny Wenus" Sandro Botticelli, 1485–1486

Trend 2023 renaissance hair
Fot. Mondadori Portfolio/Getty Images

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.