Noś ją jak Cameron Diaz, Winona Ryder i Meg Ryan!

Marta Cieplak 18 lutego 2022 14:10

W tym roku zauważamy bardzo silny trend na powrót fryzur z lat 90 – do łask wracają wysokie kucyki i farbowanie w stylu racoon hair. Ale to jeszcze nie koniec – do gry wkracza właśnie jeszcze jedno kultowe cięcie z tamtego okresu, czyli bixie cut. To połączenie pixie cut i boba, które podbiło w latach 90. serca takich aktorek jak Gwyneth Paltrow, Meg Ryan czy Winona Ryder. Teraz już obcinają się tak niektóre z gwiazd młodego pokolenia. Kto będzie następny? Jak ułożyć i dbać o taką fryzurę?

ZOBACZ TAKŻE: Rihanna i Dua Lipa lansują nietypowy trend na kolorowe włosy rodem z lat 90.

Fryzura bixie będzie hitem wiosny 2022

Nazwa bixie to miks słów pixie i bob, oznaczających dwa rodzaje bardzo popularnych fryzur, których bixie jest idealnym połączeniem. W skrócie można ją opisać jako mocno wycieniowany shaggy bob. Jest dłuższa niż krótkie pixie w stylu Twiggy, ale też sporo krótsza i mniej geometryczna niż klasyczny bob sięgający do brody lub ramion. Właśnie tak czesały się największe gwiazdy lat 90.: Winona Ryder, Meg Ryan, Gwyneth Paltrow, Cameron Diaz, Rachael Leigh Cook, Drew Barrymore i australijska wokalistka Natalie Imbruglia, której przebój Torn nucili wtedy wszyscy.

ZOBACZ TAKŻE: Crawford, Schiffer, Campbell, Evangelista, Christensen: Jak dziś wyglądają supermodelki z lat 90.?

Fryzura bixie to doskonałe rozwiązanie dla tych kobiet, które marzą o krótkich, ale nie ekstremalnie krótkich włosach, których nie trzeba modelować, a wystarczy je wysuszyć i przeczesać palcami. Jedną z pierwszych gwiazd, które w roku 2022 odważyły się na to modne niegdyś uczesanie jest aktorka Florence Pugh. 

Jeśli podoba się wam ten nonszalancki look, w naszej galerii znajdziecie więcej zdjęć bixie cut z lat 90. Oto, jak nosiły go wtedy ikony kina i muzyki. 

1/5
fryzura bixie Natalie Imbruglia
Copyright @Getty Images
1/5

Fryzura bixie: Natalie Imbruglia

Piosenkarka nosiła ją wygładzoną, często zaczesywała też dłuższe kosmyki za ucho.

2/5
fryzura bixie Cameron Diaz
Copyright @Getty Images
2/5

Fryzura bixie: Cameron Diaz

Aktorka wybrała wariant z przedziałkiem i grzywką na boku.

3/5
fryzura bixie Gwyneth Paltrow
Copyright @Getty Images
3/5

Fryzura bixie: Gwyneth Paltrow

Aktorka lubiła, gdy jej fryzura była pełna objętości.

4/5
fryzura bixie Halle Berry
Copyright @Getty Images
4/5

Fryzura bixie: Halle Berry

Jej bixie wyróżniały wywinięte na zewnątrz końcówki

5/5
fryzura bixie Drew Barrymore blond
Copyright @Getty Images
5/5

Fryzura bixie: Drew Barrymore

Aktorka uwielbiała ozdabiać swoje bixie kolorowymi spinkami.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.