Te zdjęcia zaskakują! Poznajcie składniki jej stylu.

Redakcja VIVA! 2 lutego 2022 12:21

Shakira, czyli Shakira Isabel Mebarak Ripoll, urodziła się 2 lutego 1977 roku. Dziś obchodzi zatem swoje 45. urodziny. Co to przy tej okazji niezwykle ciekawe i intrygujące, w tym samym dniu swoje święto obchodzi jej partner, środkowy obrońca FC Barcelony, Gerardem Pique, który urodził się 2 lutego 1987. Wzięty i popularny piłkarz jest zatem o 10 młodszy od Shakiry, co wcale nie przeszkadza im budować trwałego i szczęśliwego małżeństwa. I to już od dwunastu lat!

ZOBACZ: Shakira pokazała się w sukience z warzyw! Wygląda bardzo apetycznie!

Shakira - składniki stylu

Shakira to niesamowicie utalentowana i piękna kolumbijska artystka, której przeboje są znane na całym świecie. Gwiazda nie tylko słynie z perfekcyjnego głosu, ale również zachwyca urodą i energią sceniczną. Nic zatem dziwnego, że bilety na jej koncerty zazwyczaj rozchodzą się w kilka godzin. Wokalistka wygrała do tej pory dwie nagrody Grammy, siedem nagród Latin Grammy Awards i dwanaście Billboard Latin Music Awards. Co więcej, była dwukrotnie nominowana do Złotego Globu. Shakira jest również najlepiej zarabiającą kolumbijską artystką wszech czasów.

CZYATJ TEŻ: Gerard Pique pokazał synów!  Ależ oni wyrośli!

Shakira zachwyca świat jednak nie tylko swoim talentem wokalnym, lecz także doborem strojów, w których pokazuje się podczas oficjalnych wyjść, na scenie podczas koncertów i występów, ale także na co dzień - w domu czy na ulicy. Gwiazda, jak na Kolumbijkę przystało, prezentuje typowo latynoski styl. Podczas koncertów wybiera dla siebie obcisłe stylizacje, które podkreślają jej kształty (w tym niezwykle ponętne biodra, w końcu Hips don't lie!). Shakira stawia na połączenia krótkich krojów, jaskrawych kolorów i całego morza cekinów oraz frędzli, dzięki czemu jest widoczna na scenie nawet z daleka. Wystarczy przypomnieć jej słynny występ z Jennifer Lopez podczas finału Super Bowl w lutym 2020. 

Na czerwone dywany piosenkarka wybiera dla siebie zaś długie do ziemi, eleganckie suknie od najlepszych projektantów, które świetnie sprawdziłyby się na galach oscarowych. Zupełnie inaczej gwiazda wygląda jednak na co dzień. Kiedy nie pełni zawodowych obowiązków, stawia na luz i wygodę. Zakłada na siebie wówczas luźne spodnie, T-shirty, ramoneski albo kurtki-pilotki i skupia się na tym, co jest dla niej najważniejsze, czyli na swoich synach: Sashy i Milanie. 

ZABACZ WIĘCEJ: Georgina Rodríguez: ulubione ubrania i marki narzeczonej Cristiano Ronaldo

A jak Shakira zmieniała się na przestrzeni lat? Jej styl ewoluował? Czy ciągle jest wierna estetyce, w której poznaliśmy ja na początku jej kariery? Przekonajcie się zaglądając do naszej galerii ze zdjęciami Shakiry  w jej ulubionych i najsłynniejszych stylizacjach. 

1/9
Shakira naturalny look
Copyright @Getty Images
1/9

W 1991 ukazał się na rynku jej pierwszy album studyjny zatytułowany Magia. Dwa lata później wydano album pt. Peligro. Oba albumy sprzedały się w około tysiącu egzemplarzy.

2/9
Shakira umięśniony brzuch
Copyright @Getty Images
2/9

W 1999 nagrała koncert MTV Unplugged, za który otrzymała nagrodę Grammy.

3/9
Shakira w złotej sukni
Copyright @Getty Images
3/9

Zarówno na scenie, jak i na czerwonym dywanie zawsze prezentowała się znakomicie!

4/9
Shakira bez makijażu
Copyright @Getty Images
4/9

W 2000 roku rozpoczął się trwający ponad dziesięć lat nieformalny związek Shakiry z synem argentyńskiego prezydenta, Antoniem de la Rua.

5/9
Shakira początki wizerunek
Copyright @Getty Images
5/9

10 stycznia 2011 roku Shakira poinformowała na swojej stronie internetowej, że wraz z Antoniem zdecydowali się na „separację”.

6/9
Shakira w czerwonej kreacji
Copyright @Getty Images
6/9

Artystka związała się z młodszym o dziesięć lat środkowym obrońcą FC Barcelony, Gerardem Pique.

7/9
Młoda Shakira
Copyright @Getty Images
7/9

Jej uroda zawsze zachwycała fanów na całym świecie. Wizerunek sceniczny doskonale odzwierciedlał temperament Shakiry.

8/9
Shakira na scenie z dżinsach
Copyright @Getty Images
8/9

Piosenkarka interesuje się historią świata i często stara się zapoznać z historią i językiem kraju, który odwiedza.

9/9
Shakira jak wyglądala
Copyright @Getty Images
9/9

Shakira znana jest z tego, że w jej muzyce pojawiają się różnorakie wpływy – m.in. folk, lecz głównym nurtem pozostaje pop i rock. Wszystkiego najlepszego Shakira!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.