ZE ŚWIATA URODY

Jak ochronić cerę przed szkodliwym działaniem smogu?

Te produkty sprawdzą się idealnie!

Marta Cieplak 27 stycznia 2019 09:59

Zima to najtrudniejszy czas dla naszej skóry – poza niskimi temperaturami i ostrym wiatremniemal codziennie pojawiają się alarmy smogowe. Jak chronić się przed działaniem niebezpiecznych dla cery zanieczyszczeń? Wbrew pozorom to łatwiejsze, niż myślisz!

Gdy słyszymy o smogu, najpierw zawsze myślimy o ochronie naszych płuc i o specjalnych maseczkach z filtrem węglowym. A, niestety, dość rzadko o tym, że smog wpływa niekorzystnie także na naszą skórę. Zawarte w nim pyły, metale ciężkie i dioksyny powodują, że jest ona nie tylko słabo dotleniona, ale także znajduje się w stałym stresie oksydacyjnym spowodowanym przez ciągły atak wolnych rodników. Efekt? Dochodzi do uszkodzenia komórek skóry i tym samym do szybszego starzenia się. Jak temu zapobiegać?

Nie możemy zamknąć się w czterech ścianach, dlatego warto przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze, jak najszybciej po przyjściu do domu należy umyć twarz – usuniemy w ten sposób nie tylko resztki makijażu, ale także osiadający na skórze pył. Następnie dobrze jest nałożyć serum dotleniające lub antyoksydacyjne, a dopiero na nie krem nawilżający lub natłuszczający, jeśli skóra jest mocno wysuszona (a o to zimą bardzo łatwo). Można też kilka razy w tygodniu położyć maskę oczyszczającą, na przykład z węglem aktywnym, który niczym magnez przyciąga wszelkie zanieczyszczenia. Świetnie sprawdzą się też bąbelkujące maski w płachcie (tzw. sheet mask), które doskonale dotleniają skórę. Ale to nie wszystko! Potrzebujesz też na co dzień kremu, który zadziała niczym ochronna tarcza przed smogiem. Zawierają one takie składniki, jak antyoksydanty i biopolimery, które tworzą film na skórze będący skuteczną barierą dla zanieczyszczeń. Można też zainwestować w oczyszczacz do domu lub po prostu go wynająć – ceny zaczynają się od trzech złotych za dzień!

Jakie produkty do pielęgnacji twarzy sprawdzą się najlepiej? Sprawdź w naszej galerii, co wybraliśmy!  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ mówi, że nie potrafiłaby być z kimś „bez zakochania”, i wspomina wszystkie swoje miłości. Laureat 8. edycji „Top Model”, DAWID WOSKANIAN, o życiu z zespołem Tourette’a, karierze i o tym, jak sobie radzi ze społecznym ostracyzmem. Jedyny taki wywiad: PAWEŁ DELĄG versus PAWEŁ DELĄG. JENNIFER ANISTON i BRAD PITT – czy miłość po 16 latach od rozstania jest w ogóle możliwa?