Magda Gessler, VIVA! nr. 23/2018
Fot. Marta Wojtal
Metamorfozy gwiazd

Jesteście ciekawi jak Magda Gessler wyglądała na początku kariery?

Mamy jej zdjęcia z lat 90. i video z debiutu telewizyjnego!

Marta Cieplak 13 kwietnia 2021 13:30
Magda Gessler, VIVA! nr. 23/2018
Fot. Marta Wojtal

Magda Gessler to kobieta-instytucja! W Polsce nie ma ani drugiej tak znanej restauratorki ani innej gwiazdy, która dorównywałaby jej charyzmą i stylem. Jej styl uwielbiają dziś miliony Polaków i nie wyobrażają sobie Kuchennych rewolucji jej tej samej prowadzącej z burzą loków i w kolorowych stylizacjach. Dlatego dla większości fanów szokiem będzie to, jak wyglądała trzydzieści lat temu, gdy zaczynała pokazywać się w telewizji! Była bowiem zupełnie do siebie niepodobna i w dodatku ubrana na czarno. A teraz przecież słynie z wielobarwnych sukienek, apaszek i bluzek, które stały się już jej znakiem rozpoznawczym.

Jak Magda Gessler wyglądała podczas debiutu w telewizji w latach 90?

Magda Gessler wyznała ostatnio w rozmowie w TVN24, że miała bardzo trudne dzieciństwo. Ze względu na zbyt dużą wagę matka bardzo mocno ją ograniczała i karciła. „Nie wolno było jeść mi chleba, bito mnie po rękach...”, ujawniła. I dodała, że miała otrzymywać wynagrodzenie za zgubione kilogramy.

„Mama do mnie mówiła, że jeżeli schudnę kilogram, to będzie mi płaciła za kilogram schudnięcia tyle, ile się płaciło za kilogram cielęciny”. 

Magda Gessler pokazała zdjęcia domu w Kanadzie. Co za styl!

Jednak w końcu Magdzie Gessler udało się uzyskać piękną sylwetkę, choć zapewne była to już jej własna, świadoma i dorosła decyzja. Dowodem na to jest filmik z pierwszego wystąpienia restauratorki w telewizji, w jedynym w 1998 roku polskim talk-show, Na każdy temat. Opowiadała w nim o swojej restauracji z rosyjską kuchnią Tsarina, która niestety nie przetrwała do dnia dzisiejszego. Ale naszą uwagę zwróciło nie tylko to, co mówiła Magdalena Gessler, ale także to, jak wyglądała! Była niezwykle szczupła, ubrana cała na czarno (wyobrażacie ją sobie teraz w czerni?) i z dość krótkimi jak na siebie włosami! Tylko zobaczcie:

Filmik ten zainspirował nas do odszukania innych zdjęć restauratorki z tego okresu. I zobaczcie, co udało nam się znaleźć! To zdjęcie z 1997 roku, czyli na rok wcześniej niż powyższe video. Widać na nim doskonałą sylwetkę, piękne loki, choć znacznie krótsze niż nosi teraz! Już wtedy było widać zamiłowanie Magdy Gessler do łączenia ze sobą wzorów! Dziś jest w tym mistrzynią...

Magda Gessler na początku kariery
Fot. Marek Szymański/FORUM

Oto 9 najgłośniejszych Kuchennych rewolucji Magdy Gessler!

Drugie zdjęcie pochodzi z 1993 roku i restauratorka pozuje na nim z mężem, Piotrem Gesslerem w ich restauracji U Fukiera na Starym Mieście w Warszawie. 

młoda Magda Gessler
Fot. Tomasz Gzel/FORUM
Wtedy także zachwycała szczupłą sylwetką, ale uwagę przyciągają przede wszystkim ciemne włosy! Fryzura gwiazdy mocno przypomina tą współczesną, choć teraz oczywiście mowa o blondzie i jeszcze większej objętości. 

W jakim stylu Magda Gessler podoba Wam się bardziej? Młodsza, szczuplejsza i w ciemnych włosach czy jednak taka, jaką znamy ją dzisiaj?

Magda Gessler szokuje makijażem!

Wideo

Od 35 lat jest szczęśliwym mężem; cieszy się, że synowie nie poszli w jego ślady. Mirosław Baka prywatnie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.