Zainspiruj się fryzurami z Instagrama!

Aleksandra Charzewska 16 lutego 2019 13:30

Mówi się, że trendy powracają co 20 lat, także w świecie urody. Karbowane włosy były hitem lat 90., a w 2019 znów są hot! Nie tylko instagramowe trensetterki, ale także najwięksi projektanci oszaleli na ich punkcie. Karbowane włosy pojawiły się na wiosennych wybiegach takich domów mody Jean Paul Gautier czy VFiles. Jak nosić taki look na co dzień? „Nie karbujmy całych włosów, ale wybrane pasma lub wszystkie, ale tylko przy nasadzie. Da to efekt niezwykłej objętości. Często stosujemy ten patent w salonie, przy upięciach i kokach. Włosy są wtedy sztywniejsze, łatwiej się układają, a fryzura jest trwalsza. To dobre rozwiązanie dla pań o włosach cienkich i prostych. Dzięki karbowaniu można nadać im teksturę, która jest bardziej plastyczna” mówi fryzjer Vova Gnatyshyn (www.gnatyshyn.pl). Jakie fryzury stworzyć przy pomocy karbownicy? Zainspiruj się zdjęciami z Instagrama!  

1/5
Karbowane włosy
Copyright @instagram.com/srish__bish/
1/5

Ta fryzura to kwintesencja lat 90.! Dwa małe koczki zebrane po 2 stronach i karbowane włosy były wtedy hitem. Podobne uczesanie często wybiera Ariana Grande i prezentuje się w nim niezwykle stylowo. Zdecydujesz się?

2/5
Karbowane włosy
Copyright @Ghd Hair
2/5

Jak stworzyć nowoczesny, interesująco wyglądający kucyk? Dokładnie wyprostować wszystkie włosy, a następnie pokarbować kilka pasm z wierzchniej warstwy. Włosy zbierz nisko przy karku, a gumkę koniecznie ukryj, owijając ją jednym pasmem.

3/5
Karbowane włosy
Copyright @instagram.com/amazbraids/
3/5

Karbowane włosy prezentują się świetnie z upięciami, dlatego warto łączyć je z różnego rodzaju warkoczami. Ciekawym sposobem na urozmaicenie fryzury jest także zestawienie jej z kontrastującą strukturą włosów tak, jak na zdjęciu.

4/5
Karbowane włosy
Copyright @instagram.com/christinelambert_hairstylist/
4/5

Tę fryzurę na pewno kojarzą fani filmu ,,Sex w Wielkim Mieście". Na fale z pokarbowanymi końcówkami i zebraną na górze grzywką zdecydowała się kiedyś główna bohaterka. Carrie zestawiła ją z czarnym garniturem i białą koszulą. Wyglądała bosko!

5/5
Karbowane włosy
Copyright @instagram.com/mslay_studio/
5/5

Efekt karbowania wygląda świetnie, gdy wykonasz go na lokach lub falach. Jak stworzyć taką fryzurę? Najpierw chwyć za swoją ulubioną lokówkę, a następnie na wybranych pasmach, na rożnych wysokościach użyj karbownicy. Po skończeniu stylizacji na ciepło ułóż włosy palcami i gotowe!

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.