Ewa Chodakowska VIVA 6/2020
Fot. Marlena Bielińska
ZE ŚWIATA URODY

Nie wyjeżdżasz na majówkę? Zrób sobie urodowy detoks jak Ewa Chodakowska

To prostsze niż myślisz

Marta Cieplak 18 kwietnia 2022 14:31
Ewa Chodakowska VIVA 6/2020
Fot. Marlena Bielińska

Ewa Chodakowska od lat motywuje Polki do zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Stara się też edukować je w kwestii bezpiecznej, ekologicznej i bezpiecznej dla skóry pielęgnacji. Dlatego teraz, gdy dużo czasu spędzasz w domu przypominamy zasady, którymi trenerka na co dzień kieruje się w kwestii dbania o urodę. A jak widać, idzie jej to świetnie!

ZOBACZ TAKŻE: Zadbaj o dłonie, zrób detox manicure!

Detoks skóry według Ewy Chodakowskiej

Co ciekawe, Ewa posty o pielęgnacji wpisuje pod swoimi zdjęciami bez grama makijażu i jak sama pisze, bez sztucznych rzęs i bez żadnego filtra! Musimy przyznać, że w wersji saute wygląda świetnie – ma idealnie gładką, napiętą skórę bez niedoskonałości ani przebarwień. Dlatego wierzymy, że jej zasady dotyczące dbania o skórę są naprawdę skuteczne. Oto i one:

1. Pamiętaj o pielęgnacji od wewnątrz, zbilansowanej diecie, jedzeniu dużej ilości warzyw i owoców oraz dobroczynnych naturalnych składnikach, które możesz stosować na skórę, aby ją nawilżyć, zregenerować i wzmocnić. To szczególnie ważne, gdy trzeba teraz dbać mocno także o układ odpornościowy.

2. Pij dużo wody, nawilżaj skórę od wewnątrz.

3. Unikaj silnych syntetycznych detergentów, kosmetyków i innych produktów codziennego domowego użytku. Im mniej chemii tym lepiej. Niektóre szkodliwe substancje mogą przez skórę przenikać do organizmu.

4. Szukaj jak najwięcej naturalnych i dobroczynnych składników w produktach domowego użytku i kosmetykach, niektóre możesz wyprodukować sama w domu, korzystając ze zdrowych, organicznych warzyw i owoców, które znajdziesz w swojej kuchni, a także z octu lub sody.

5. Ćwiczysz ciało, nie zapominaj o twarzy! Możesz ćwiczyć mięśnie twarzy każdego dnia. Fitness lub joga twarzy to super sposób na poprawienie owalu, wygładzenie zmarszczek i świetna profilaktyka!

6. Na co dzień nie przesadzaj z ciężkim makijażem i stylizacją włosów. Daj skórze i włosom oddychać! Zrób sobie od czasu do czasu detoks kosmetyczny. Toksykolodzy zalecają przynajmniej raz w tygodniu przerwę – dzień wolny od makijażu, mycia i stylizacji włosów. Niech Twoja skóra i włosy odpoczną. A teraz, podczas kwarantanny to idealny czas na wcielenie tych zaleceń w życie.

ZOBACZ TAKŻE: Ewa Chodakowska odpowiada o operacji powiększenia piersi

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ZOSTAW LAJKA, jeśli ta część WYZWANIA CIĘ INTERESUJE 👻👻👻 BOOOOO 👻👻👻 NA DOBRANOC SUROWA CHODA 🤪 WRAŻLIWI ZAMYKAJĄ OCZY! Fotos bez grama MakeUpu.. bez doczepionych rzęs.. bez FILTRA! ❤️ Daj znać jak Ci dzisiaj poszło? WYZWANIE ZALICZONE? ✅ Obiecuje, ze to ostatni post na dzisiaj 😅😅 PORA NA BE BETTER ❤️ PIELĘGNACJA 🧖🏼‍♀️ EDUKACJA 📚 KROK 1️⃣ W tej części wyzwania WIĘCEJ O NASZEJ SKÓRZE i naturalnych sposobach na jej pielęgnacje 🤩🤩 Daj znać, czy ta cześć WYZWANIA Cię interesuje? 🙏🏻 Zacznijmy od PODSTAW! SKÓRA ❤️ Czy wiesz jak zbudowana jest Twoja skóra? Składa się z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. • Naskórek składa się z kilku warstw. W najgłębszej powstają młode komórki naskórka, które dojrzewając, „przesuwane” są ku górze. Stają się warstwą rogową naskórka, czyli warstwą martwych komórek, które stopniowo się złuszczają. W naskórku znajdują się m.in. komórki barwnikowe, które decydują o Twojej karnacji i zapewniają ochronę przed słońcem, a także komórki odpowiedzialne za obronę immunologiczną. • Twoja skóra właściwa utworzona jest z tkanki łącznej, składającej się z włókien kolagenu i elastyny, które tworzą siateczkę, zapewniając skórze sprężystość i jędrność. Ta warstwa, a szczególnie zawarty w niej kwas hialuronowy, silnie wiąże wodę. Młoda skóra zawiera go aż 70 %! • Tkanka podskórna zbudowana jest z włókien białkowych czyli kolagenowych tworzących nieregularną strukturę. Między nimi znajdują się komórki tłuszczowe odpowiadające za magazynowanie tłuszczu i metabolizm niektórych hormonów. Wiesz, że skóra to największy organ Twojego organizmu! DLATEGO POŚWIĘCIMY JEJ MNÓSTWO CZASU ❤️ #bebetterzewachodakowska #misjachoda

Post udostępniony przez Ewa Chodakowska Fitness Expert (@chodakowskaewa)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

👻👻 #nomakeup Jak dzisiaj poszło? Na dobranoc pora na BE BETTER ❤️ PIELĘGNACJA 🧖🏼‍♀️ EDUKACJA 📚 KROK 2️⃣ Czekam na LAJKA, SERCE.. lub dwa słowa 😅❤️ Skóra to największy organ Twojego organizmu! ➢ Skóra człowieka o przeciętnym wzroście i wadze to ok. 1,8m2! To także najcięższy organ, bo stanowi aż 16% masy ciała! ➢ Skóra chroni nasz organizm przed wieloma czynnikami zewnętrznymi. ➢ Odcień Twojej skóry zależy od zawartości melaniny. U ludzi występuje bardzo wiele kolorów skóry w związku z adaptacją do różnego natężenia promieniowania UV. ➢ Najbardziej popularną chorobą skóry jest trądzik. Nawet około 85% ludzi może mieć z nim do czynienia przynajmniej raz w życiu ⚠️ ➢ Skóra jest odpowiedzialna za syntezę witaminy D3. Jak zatem dobrze i rozważnie dbać o swój największy i niezwykle ważny organ jakim jest skóra? • Pamiętaj o pielęgnacji od wewnątrz, zbilansowanej diecie, jedzeniu dużej ilości warzyw i owoców oraz dobroczynnych naturalnych składnikach, które możesz stosować na skórę, aby ją nawilżyć, zregenerować i wzmocnić. • Pij dużo wody, nawilżaj skórę od wewnątrz 💦 Wiesz jak ważna jest codzienna higiena i pielęgnacja ciała, ale czy wiesz, że przesada jest niewskazana. Szczególnie polecam Ci: • Unikaj silnych syntetycznych detergentów, kosmetyków i innych produktów codziennego domowego użytku. Im mniej chemii tym lepiej. Niektóre szkodliwe substancje mogą przez skórę przenikać do organizmu. • Szukaj jak najwięcej naturalnych i dobroczynnych składników w produktach domowego użytku i kosmetykach, niektóre możesz wyprodukować sama w domu, korzystając ze zdrowych, organicznych warzyw i owoców, które znajdziesz w swojej kuchni, a także z octu lub sody. • Ćwiczysz ciało, nie zapominaj o twarzy! Możesz ćwiczyć mięśnie twarzy każdego dnia. Fitness lub joga twarzy to super sposób na poprawienie owalu, wygładzenie zmarszczek i świetna profilaktyka! • Na co dzień nie warto przesadzać z ciężkim makijażem i stylizacją włosów. Daj skórze i włosom oddychać! Zrób sobie od czasu do czasu detoks kosmetyczny. Toksykolodzy zalecają przynajmniej raz w tygodniu przerwę - dzień wolny od makijażu, mycia i stylizacji włosów. Niech Twoja skóra i włosy odpoczną❣️

Post udostępniony przez Ewa Chodakowska Fitness Expert (@chodakowskaewa)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.