ZE ŚWIATA URODY

Ewa Chodakowska znów pozuje bez makijażu!

I zdradza, na czym polega detoks skóry!

Marta Cieplak 9 stycznia 2019 18:30
Ewa Chodakowska, VIVA! 08/2018
Fot. Marlena Bielińska

Ewa Chodakowska od lat motywuje Polki do zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Teraz idzie o krok dalej! Na swoim Instagramie rozpoczęła właśnie wyzwanie Be Better Pielęgnacja, w ramach którego edukuje swoje fanki. Jesteście ciekawi, co ma do powiedzenia w tym temacie?

Ewa Chodakowska: detoks sekretem pielęgnacji skóry

Co ciekawe, Ewa posty o pielęgnacji wpisuje pod swoimi zdjęciami bez grama makijażu i jak sama pisze, bez sztucznych rzęs i bez żadnego filtra! Musimy przyznać, że w wersji saute wygląda świetnie – ma idealnie gładką, napiętą skórę bez niedoskonałości ani przebarwień. Dlatego wierzymy, że jej zasady dotyczące dbania o skórę są naprawdę skuteczne. Oto i one:

1. Pamiętaj o pielęgnacji od wewnątrz, zbilansowanej diecie, jedzeniu dużej ilości warzyw i owoców oraz dobroczynnych naturalnych składnikach, które możesz stosować na skórę, aby ją nawilżyć, zregenerować i wzmocnić.

2. Pij dużo wody, nawilżaj skórę od wewnątrz.

3. Unikaj silnych syntetycznych detergentów, kosmetyków i innych produktów codziennego domowego użytku. Im mniej chemii tym lepiej. Niektóre szkodliwe substancje mogą przez skórę przenikać do organizmu.

4. Szukaj jak najwięcej naturalnych i dobroczynnych składników w produktach domowego użytku i kosmetykach, niektóre możesz wyprodukować sama w domu, korzystając ze zdrowych, organicznych warzyw i owoców, które znajdziesz w swojej kuchni, a także z octu lub sody.

5. Ćwiczysz ciało, nie zapominaj o twarzy! Możesz ćwiczyć mięśnie twarzy każdego dnia. Fitness lub joga twarzy to super sposób na poprawienie owalu, wygładzenie zmarszczek i świetna profilaktyka!

6. Na co dzień nie warto przesadzaj z ciężkim makijażem i stylizacją włosów. Daj skórze i włosom oddychać! Zrób sobie od czasu do czasu detoks kosmetyczny. Toksykolodzy zalecają przynajmniej raz w tygodniu przerwę - dzień wolny od makijażu, mycia i stylizacji włosów. Niech Twoja skóra i włosy odpoczną.

Naszym zdaniem początek roku to najlepszy moment na zmiany, także w kwestii pielęgnacji! My już szykujemy się na weekendowy detoks kosmetyczny!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ZOSTAW LAJKA, jeśli ta część WYZWANIA CIĘ INTERESUJE 👻👻👻 BOOOOO 👻👻👻 NA DOBRANOC SUROWA CHODA 🤪 WRAŻLIWI ZAMYKAJĄ OCZY! Fotos bez grama MakeUpu.. bez doczepionych rzęs.. bez FILTRA! ❤️ Daj znać jak Ci dzisiaj poszło? WYZWANIE ZALICZONE? ✅ Obiecuje, ze to ostatni post na dzisiaj 😅😅 PORA NA BE BETTER ❤️ PIELĘGNACJA 🧖🏼‍♀️ EDUKACJA 📚 KROK 1️⃣ W tej części wyzwania WIĘCEJ O NASZEJ SKÓRZE i naturalnych sposobach na jej pielęgnacje 🤩🤩 Daj znać, czy ta cześć WYZWANIA Cię interesuje? 🙏🏻 Zacznijmy od PODSTAW! SKÓRA ❤️ Czy wiesz jak zbudowana jest Twoja skóra? Składa się z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. • Naskórek składa się z kilku warstw. W najgłębszej powstają młode komórki naskórka, które dojrzewając, „przesuwane” są ku górze. Stają się warstwą rogową naskórka, czyli warstwą martwych komórek, które stopniowo się złuszczają. W naskórku znajdują się m.in. komórki barwnikowe, które decydują o Twojej karnacji i zapewniają ochronę przed słońcem, a także komórki odpowiedzialne za obronę immunologiczną. • Twoja skóra właściwa utworzona jest z tkanki łącznej, składającej się z włókien kolagenu i elastyny, które tworzą siateczkę, zapewniając skórze sprężystość i jędrność. Ta warstwa, a szczególnie zawarty w niej kwas hialuronowy, silnie wiąże wodę. Młoda skóra zawiera go aż 70 %! • Tkanka podskórna zbudowana jest z włókien białkowych czyli kolagenowych tworzących nieregularną strukturę. Między nimi znajdują się komórki tłuszczowe odpowiadające za magazynowanie tłuszczu i metabolizm niektórych hormonów. Wiesz, że skóra to największy organ Twojego organizmu! DLATEGO POŚWIĘCIMY JEJ MNÓSTWO CZASU ❤️ #bebetterzewachodakowska #misjachoda

Post udostępniony przez Ewa Chodakowska Fitness Expert (@chodakowskaewa)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

👻👻 #nomakeup Jak dzisiaj poszło? Na dobranoc pora na BE BETTER ❤️ PIELĘGNACJA 🧖🏼‍♀️ EDUKACJA 📚 KROK 2️⃣ Czekam na LAJKA, SERCE.. lub dwa słowa 😅❤️ Skóra to największy organ Twojego organizmu! ➢ Skóra człowieka o przeciętnym wzroście i wadze to ok. 1,8m2! To także najcięższy organ, bo stanowi aż 16% masy ciała! ➢ Skóra chroni nasz organizm przed wieloma czynnikami zewnętrznymi. ➢ Odcień Twojej skóry zależy od zawartości melaniny. U ludzi występuje bardzo wiele kolorów skóry w związku z adaptacją do różnego natężenia promieniowania UV. ➢ Najbardziej popularną chorobą skóry jest trądzik. Nawet około 85% ludzi może mieć z nim do czynienia przynajmniej raz w życiu ⚠️ ➢ Skóra jest odpowiedzialna za syntezę witaminy D3. Jak zatem dobrze i rozważnie dbać o swój największy i niezwykle ważny organ jakim jest skóra? • Pamiętaj o pielęgnacji od wewnątrz, zbilansowanej diecie, jedzeniu dużej ilości warzyw i owoców oraz dobroczynnych naturalnych składnikach, które możesz stosować na skórę, aby ją nawilżyć, zregenerować i wzmocnić. • Pij dużo wody, nawilżaj skórę od wewnątrz 💦 Wiesz jak ważna jest codzienna higiena i pielęgnacja ciała, ale czy wiesz, że przesada jest niewskazana. Szczególnie polecam Ci: • Unikaj silnych syntetycznych detergentów, kosmetyków i innych produktów codziennego domowego użytku. Im mniej chemii tym lepiej. Niektóre szkodliwe substancje mogą przez skórę przenikać do organizmu. • Szukaj jak najwięcej naturalnych i dobroczynnych składników w produktach domowego użytku i kosmetykach, niektóre możesz wyprodukować sama w domu, korzystając ze zdrowych, organicznych warzyw i owoców, które znajdziesz w swojej kuchni, a także z octu lub sody. • Ćwiczysz ciało, nie zapominaj o twarzy! Możesz ćwiczyć mięśnie twarzy każdego dnia. Fitness lub joga twarzy to super sposób na poprawienie owalu, wygładzenie zmarszczek i świetna profilaktyka! • Na co dzień nie warto przesadzać z ciężkim makijażem i stylizacją włosów. Daj skórze i włosom oddychać! Zrób sobie od czasu do czasu detoks kosmetyczny. Toksykolodzy zalecają przynajmniej raz w tygodniu przerwę - dzień wolny od makijażu, mycia i stylizacji włosów. Niech Twoja skóra i włosy odpoczną❣️

Post udostępniony przez Ewa Chodakowska Fitness Expert (@chodakowskaewa)

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Joanna Przetakiewicz o tym, jak być szczęśliwą po 50.! A także trendy w modzie i urodzie na wiosnę i lato!