detox manicure
Fot. Adobe.Stock.com
Ze świata urody

Zadbaj o dłonie, zrób detox manicure!

Na czym polega i dlaczego warto się na niego skusić?

Marta Cieplak 9 kwietnia 2018 14:00
detox manicure
Fot. Adobe.Stock.com

Uwielbiasz malować paznokcie i najchętniej korzystasz z lakierów hybrydowych, bo są trwałe i pełne blasku nawet przez dwa tygodnie? Czas pomyśleć o nowym trendzie urodowym – detox manicure. Na czym polega? Raz na kilka tygodni robisz sobie przerwę od wszelkich lakierów i stawiasz na minimalizm! Oto wyzwanie, które sprawi, że twoje paznokcie będą mocniejsze i przestaną się rozdwajać.

Na czym polega detox manicure?

To nic innego jak rezygnacja z malowania paznokci na kilka tygodni. Jeśli jesteś fanką kolorowych lakierów, a szczególnie hybryd, pewnie nawet nie pamiętasz jak to jest mieć naturalne paznokcie. A przecież nawet na wiosenno-letnich pokazach widać było, że wraca moda na czystą płytkę muśniętą jedynie odżywką. Dlatego naprawdę warto spróbować.

Od czego zacząć? Zmyj lakier lub ściągnij hybrydę (i dokładnie ją wygładź). Nadaj paznokciom pożądany kształt, skórki odsuń (najlepiej ich nie wycinaj), a na paznokcie nałóż odżywkę. Jeśli nie wyobrażasz sobie siebie bez żadnego koloru, wybierz preparaty odżywczo-wzmacniające z kroplą koloru, które dadzą na płytce lekko mleczny kolor. Jeśli paznokcie są mocno zniszczone i widać, że się rozdwajają, najlepiej skorzystaj z profesjonalnego zabiegi w salonie, nazywanego japońskim manicurem. Polega on na wmasowywaniu w płytkę specjalnych past, które odżywiają płytkę, wygładzają ją i nadają niemal lustrzany blask. Taką kurację należy powtarzać 3-4 razy w odstępie dwutygodniowym.

Do tego zadbaj o skórki  (wmasowuj w nie specjalną oliwkę) i skórę dłoni – nakładaj regularnie silnie odżywcze i nawilżające kremy. Genialnie zadziałają kosmetyki zakładane na noc pod specjalne, bawełniane rękawiczki. Po miesiącu takiego detoxu paznokcie i dłonie będą jak nowe!  

Sama odżywka też może wyglądać pięknie!

detox manicure
Fot. Adobe.Stock.com

Zestaw do japońskiego manicure:

 

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANNA I TOMASZ SEKIELSCY – znany dziennikarz mówi o żonie, że jest jak… „żona mafiozo”. Dlaczego? BERENICE MARLOHE – kim by została, gdyby nie rola dziewczyny Bonda? MEGHAN i HARRY w osobistej krucjacie przeciwko brytyjskiej monarchii. REMIGIUSZ MRÓZ o tym, jak zarobił pierwszy milion, gdzie szuka natchnienia i o końcu miłości.