Zupa pho
Fot. stock.adobe.com
KUCHNIA

Nie tylko pho! Oto zupy wietnamskie, których musicie spróbować!

Podpowiadamy, gdzie dobrze zjeść.

Marta Roszewska 21 maja 2018 15:50
Zupa pho
Fot. stock.adobe.com

Kuchnia azjatycka staje się coraz bardziej popularna. Chętnie chodzimy na sushi, odkrywamy smaki tajskich potraw, a także interesujemy się kuchnią Wietnamu. Do najbardziej popularnych dań wietnamskich należy zupa pho. To danie jest odpowiednikiem naszego polskiego rosołu. Zupa pho to nic innego jak wywar wołowy podawany z makaronem ryżowym oraz dodatkami (warzywa, tofu). Brzmi lekko? Nic bardziej mylnego! To danie jest tak sycące, że nie znajdziecie miejsca na deser! Odwiedziliśmy kilka miejsc z kuchnią wietnamską w Warszawie, ale bezkonkurencyjną okazała się być restauracja Oh My PHO! Wyczuwalne przyprawy, smaczne mięso wołowe - delikatne i aromatyczne. Zainteresowanym podpowiadamy, że restauracja znajduje się na ulicy Wilczej 32 w Warszawie.

Jakich dań kuchni wietnamskiej warto jeszcze spróbować? Sprawdziliśmy to!

Do jednej ze smaczniejszych zup z Wietnamu należy zupa Bun Bo Hue. Jej nazwa pochodzi od makaronu bun, z którym się ją podaje. Zupa ta przyrządzana jest na pikantnym wywarze wołowym bo. Jak łatwo się domyślić danie pochodzi z regionu miasta Hue. Zupa jest bardzo wyrazista i bogata w składniki – najczęściej zawiera: limonkę, miętę, chili, kiełki.

Kolejną zupą wietnamską, o której warto wspomnieć jest zupa bahn cahn. Mięso ryby, krewetki, kolendra, klarowny wywar i ostre przyprawy czynią tę zupę kwintesencją orientalnych smaków. Najczęściej podawana jest z grubym makaronem ryżowym i rybnymi kotlecikami.

Zupa grzybowa ma także swój odpowiednik w Wietnamie. Mean Ga to wywar mięsny z grzybami azjatyckimi (np. shiitake lub nam huong). To bardzo aromatyczna zupa z dużą ilością ziół! 

Zupa pho w restauracji Oh My PHO!
Fot. materiały prasowe

Zupa pho w restauracji Oh My PHO!
Fot. materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…