wykładzina dywanowa Komfort
Fot. Materiały prasowe
STYL ŻYCIA

Z czym kojarzymy przytulne wnętrze? Sprawdź jaką rolę gra w nim wykładzina dywanowa!

Postaw na wygodę w swoim domu

Redakcja VIVA 21 lutego 2019 12:54
wykładzina dywanowa Komfort
Fot. Materiały prasowe

Bezpieczeństwo i rodzina to niepodważalne wartości, które cenimy najbardziej. Wykazały to bania zlecone przez markę KOMFORT oraz czołowych producentów wykładzin. Za najważniejsze wskazuje je odpowiednio 54% oraz 50% respondentów. Nie bez znaczenia jest także spokój, który został wyróżniony niemalże przez 40% ankietowanych. Badania potwierdzają intuicyjne przekonanie o tym, że dom jest wyjątkowym miejscem, w którym odpoczywamy i spędzamy wspólnie czas. Czy wystrój wnętrza ma wpływ na tak pozytywne postrzeganie domu? Jeżeli chodzi o podłogę – na pewno!

wykładzina dywanowa Komfort
Fot. Materiały prasowe

Postaw na wykładzinę…

Wykładziny dywanowe bez wątpienia wpisują się w wyobrażenia o przytulnej, komfortowej i dającej wytchnienie przestrzeni. Liczby mówią same za siebie: niemalże czterech na pięciu ankietowanych przyznaje, że jedną z ich zalet jest ocieplanie pomieszczenia, a prawie 75% osób kojarzy je z komfortem pod stopami w trakcie wstawania z łóżka. Przyznajcie sami, wielobarwne wzory w puchatym wydaniu to wyśmienity sposób na udany początek dnia.
 
Według opinii badanych opisywane pokrycie podłogowe idealnie sprawdzi się w sypialni, ponieważ zapewni nam niezastąpioną aurę przytulności. Warto zauważyć, że aż 72% osób wskazało również, że jest to bardzo dobre rozwiązanie stosowane w pokojach dziecięcych. Wykładzina zapewnia większe bezpieczeństwo pociechom podczas zabawy – dodatkowa, miękka warstwa chroni je przed bolesnymi upadkami i poślizgnięciami. –  Ze względu na szereg zalet, wykładziny dywanowe są odpowiednie do wielu pomieszczeń w naszych domach. Jednak ze względu na ciepło, którego szukamy idealnie sprawdzą się w sypialniach i pokojach dzieci. – mówi Magdalena Szadkowska, menedżer kolekcji KOMFORT. Większość ankietowanych (prawie 64%) przyznaje, że to dzięki takiemu rozwiązaniu sypialnia czy salon są bardziej przytulne.

wykładzina dywanowa Komfort
Fot. Materiały prasowe

Osoby biorące udział w badaniu zwracały też uwagę na funkcjonalność wykładzin dywanowych. Jak podkreśla około 74% respondentów są one łatwe w utrzymaniu w czystości, a o ich wyborze często decyduje komfort, który odczuwamy podczas chodzenia (48%). Istotna jest również cena – prawie połowa respondentów wskazała wykładzinę dywanową jako przystępny sposób na odświeżenie wnętrza i nadanie mu wyrazistego charakteru. Obecnie można znaleźć wiele modeli wpisujących się w najnowsze trendy. Intensywne barwy i różnorodne wzornictwo, pozwalają dowolnie zaaranżować nowoczesne wnętrze.

Wykładzina dywanowa to produkt ceniony przez wielu konsumentów, dzięki szerokiej gamie zalet. Pozwala na przearanżowanie przestrzeni dosłownie w kilka chwil, wzbogacając wnętrze o przytulną atmosferę.

wykładzina dywanowa Komfort
Fot. Materiały prasowe
wykładzina dywanowa Komfort
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.