wykładzina dywanowa Komfort
Fot. Materiały prasowe
STYL ŻYCIA

Z czym kojarzymy przytulne wnętrze? Sprawdź jaką rolę gra w nim wykładzina dywanowa!

Postaw na wygodę w swoim domu

Redakcja VIVA 21 lutego 2019 12:54
wykładzina dywanowa Komfort
Fot. Materiały prasowe

Bezpieczeństwo i rodzina to niepodważalne wartości, które cenimy najbardziej. Wykazały to bania zlecone przez markę KOMFORT oraz czołowych producentów wykładzin. Za najważniejsze wskazuje je odpowiednio 54% oraz 50% respondentów. Nie bez znaczenia jest także spokój, który został wyróżniony niemalże przez 40% ankietowanych. Badania potwierdzają intuicyjne przekonanie o tym, że dom jest wyjątkowym miejscem, w którym odpoczywamy i spędzamy wspólnie czas. Czy wystrój wnętrza ma wpływ na tak pozytywne postrzeganie domu? Jeżeli chodzi o podłogę – na pewno!

wykładzina dywanowa Komfort
Fot. Materiały prasowe

Postaw na wykładzinę…

Wykładziny dywanowe bez wątpienia wpisują się w wyobrażenia o przytulnej, komfortowej i dającej wytchnienie przestrzeni. Liczby mówią same za siebie: niemalże czterech na pięciu ankietowanych przyznaje, że jedną z ich zalet jest ocieplanie pomieszczenia, a prawie 75% osób kojarzy je z komfortem pod stopami w trakcie wstawania z łóżka. Przyznajcie sami, wielobarwne wzory w puchatym wydaniu to wyśmienity sposób na udany początek dnia.
 
Według opinii badanych opisywane pokrycie podłogowe idealnie sprawdzi się w sypialni, ponieważ zapewni nam niezastąpioną aurę przytulności. Warto zauważyć, że aż 72% osób wskazało również, że jest to bardzo dobre rozwiązanie stosowane w pokojach dziecięcych. Wykładzina zapewnia większe bezpieczeństwo pociechom podczas zabawy – dodatkowa, miękka warstwa chroni je przed bolesnymi upadkami i poślizgnięciami. –  Ze względu na szereg zalet, wykładziny dywanowe są odpowiednie do wielu pomieszczeń w naszych domach. Jednak ze względu na ciepło, którego szukamy idealnie sprawdzą się w sypialniach i pokojach dzieci. – mówi Magdalena Szadkowska, menedżer kolekcji KOMFORT. Większość ankietowanych (prawie 64%) przyznaje, że to dzięki takiemu rozwiązaniu sypialnia czy salon są bardziej przytulne.

wykładzina dywanowa Komfort
Fot. Materiały prasowe

Osoby biorące udział w badaniu zwracały też uwagę na funkcjonalność wykładzin dywanowych. Jak podkreśla około 74% respondentów są one łatwe w utrzymaniu w czystości, a o ich wyborze często decyduje komfort, który odczuwamy podczas chodzenia (48%). Istotna jest również cena – prawie połowa respondentów wskazała wykładzinę dywanową jako przystępny sposób na odświeżenie wnętrza i nadanie mu wyrazistego charakteru. Obecnie można znaleźć wiele modeli wpisujących się w najnowsze trendy. Intensywne barwy i różnorodne wzornictwo, pozwalają dowolnie zaaranżować nowoczesne wnętrze.

Wykładzina dywanowa to produkt ceniony przez wielu konsumentów, dzięki szerokiej gamie zalet. Pozwala na przearanżowanie przestrzeni dosłownie w kilka chwil, wzbogacając wnętrze o przytulną atmosferę.

wykładzina dywanowa Komfort
Fot. Materiały prasowe
wykładzina dywanowa Komfort
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.