To idealne połączenie zimnej północy i orientalnego wschodu

Gabriela Łaskowska 17 września 2018 16:32

Dekorowanie wnętrz w stylu skandynawskim jest już passé. W tym sezonie hitem jest styl japandi!

Japandi to hybryda stylu skandynawskiego i kultury Japonii. Co łączy zimną północ i orientalny wschód? Minimalizm. To on jest fundamentem tego stylu. Nie jest to natomiast jego podstawowa forma, jaką znamy. Został wzbogacony o wyrafinowanie, orientalny wdzięk i liczne nawiązania do natury.

Czym charakteryzuje się ten styl?

Wnętrza w klimacie Japandi mają pewne elementy wspólne z tymi skandynawskimi. Tak jak one charakteryzują się prostotą i funkcjonalnością. Zainspirowane japońską filozofią minimalizmu, wyróżniają się czystością i ciepłem. Są też przytulniejsze, ze względu na podłogi pokryte wykładzinami i dużą ilość szlachetnego drewna (głównie na ścianach!). Pomieszczenia, zaprojektowane w tym stylu, są idealną oazą spokoju. Minimalistyczna baza, wzbogacona o bambusowe maty, wiklinowe klosze i gliniane dodatki, tworzą wyjątkowy klimat.

Na  jakie dodatki warto postawić?

Meble są proste i niskie. Podstawowym materiałem jest wcześniej wspomniane drewno, z którego zrobione są ramy łóżek, stoły, ławy i ściany. Japandi uwielbia wszystko, co kojarzy się z przyrodą, dlatego mile widziane są również meble i dodatki z kamienia, gliny i lnu. To, co charakteryzuje świat natury, to brak symetrii i niedoskonałość formy. Jest to jedno z głównych założeń stylu, dlatego warto zaopatrzyć się w dodatki, które specjalnie zostały tak zaprojektowane, by były „niedoskonałe”. Nieregularna kamienna waza? Asymetryczna misa? Zdecydowanie tak!

Uzupełnieniem wnętrz jest duża ilość roślin, gałęzi i skór. Świetnie wprowadzają do niego naturę. Za to metalowe wykończenie mebli dodają wnętrzu nowoczesnego smaku. Wszystko koniecznie zachowane w kolorach drewna, kamienia i drzew.

Jak Wam się podoba ta nowa odsłona minimalistycznych wnętrz? My jesteśmy zachwyceni!  

1/5
japandi
Copyright @COLLAGEBLOG.PL
1/5

Lniane tekstylia i gliniane dodatki idealnie dopełnią surowe wnętrze.

2/5
japandi
Copyright @COLLAGEBLOG.PL
2/5

Wszystko w kolorach słomy? Jesteśmy na tak! Odniesień do natury nigdy za wiele.

3/5
japandi
Copyright @INSTAGRAM.COM/plyroom
3/5

Nowoczesne wnętrze z nutką rustykalnego klimatu. Świetny mix!

4/5
japandi
Copyright @INSTAGRAM.COM/plyroom
4/5

Nie tylko bogate bukiety, ale również odpowiednio zaaranżowane gałązki mogą bardzo ładnie dopełnić wnętrze.

5/5
japandi
Copyright @INSTAGRAM.COM/plyroom
5/5

Wykorzystana tu asymetria wcale nie zaburza harmonii. Wszystko doskonale się uzupełnia.

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.