DESIGN

Zapomnij o skandynawskich wnętrzach. Teraz urządzamy mieszkania w stylu... Japandi!

To idealne połączenie zimnej północy i orientalnego wschodu

Gabriela Łaskowska 17 września 2018 16:32

Dekorowanie wnętrz w stylu skandynawskim jest już passé. W tym sezonie hitem jest styl japandi!

Japandi to hybryda stylu skandynawskiego i kultury Japonii. Co łączy zimną północ i orientalny wschód? Minimalizm. To on jest fundamentem tego stylu. Nie jest to natomiast jego podstawowa forma, jaką znamy. Został wzbogacony o wyrafinowanie, orientalny wdzięk i liczne nawiązania do natury.

Czym charakteryzuje się ten styl?

Wnętrza w klimacie Japandi mają pewne elementy wspólne z tymi skandynawskimi. Tak jak one charakteryzują się prostotą i funkcjonalnością. Zainspirowane japońską filozofią minimalizmu, wyróżniają się czystością i ciepłem. Są też przytulniejsze, ze względu na podłogi pokryte wykładzinami i dużą ilość szlachetnego drewna (głównie na ścianach!). Pomieszczenia, zaprojektowane w tym stylu, są idealną oazą spokoju. Minimalistyczna baza, wzbogacona o bambusowe maty, wiklinowe klosze i gliniane dodatki, tworzą wyjątkowy klimat.

Na  jakie dodatki warto postawić?

Meble są proste i niskie. Podstawowym materiałem jest wcześniej wspomniane drewno, z którego zrobione są ramy łóżek, stoły, ławy i ściany. Japandi uwielbia wszystko, co kojarzy się z przyrodą, dlatego mile widziane są również meble i dodatki z kamienia, gliny i lnu. To, co charakteryzuje świat natury, to brak symetrii i niedoskonałość formy. Jest to jedno z głównych założeń stylu, dlatego warto zaopatrzyć się w dodatki, które specjalnie zostały tak zaprojektowane, by były „niedoskonałe”. Nieregularna kamienna waza? Asymetryczna misa? Zdecydowanie tak!

Uzupełnieniem wnętrz jest duża ilość roślin, gałęzi i skór. Świetnie wprowadzają do niego naturę. Za to metalowe wykończenie mebli dodają wnętrzu nowoczesnego smaku. Wszystko koniecznie zachowane w kolorach drewna, kamienia i drzew.

Jak Wam się podoba ta nowa odsłona minimalistycznych wnętrz? My jesteśmy zachwyceni!  

Wideo

Ten kosmetyk zmniejszy widoczność zmarszczek w ciągu jednej nocy!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Niezwykła rozmowa z Grażyną Torbicką o jej wszystkich miłościach. A Remigiusz Mróz zdradza nam tajemnice swojego sukcesu!