Jennifer Lopez w teledysku "Ain't your mama"
Fot. Kard z teledysku "Ain't your mama"
VIVA! Tylko u nas

Pora na wiosenne porządki! Zobaczcie, jak nie dać się zwariować

Te triki Wam w tym pomogą!

Marta Roszewska 27 marca 2018 15:30
Jennifer Lopez w teledysku "Ain't your mama"
Fot. Kard z teledysku "Ain't your mama"

Nadszedł nowy sezon, więc pora na zmiany! Wiosna to idealny moment na to, by odświeżyć swoje mieszkanie. Wiosenne porządki mogą być dla niektórych przytłaczające. Warto zaplanować każdy krok, by nie dać się zwariować! Nie wiesz od czego zacząć? Przybywamy z pomocą! Mamy dla Was kilka zasad organizacyjnych, które pomogą Wam przy wiosennych porządkach.

1. Wiosenne porządki: lista produktów

Na początek, warto zastanowić się w jakiej kolejności będziemy sprzątać swoje mieszkanie, a następnie zrobić listę produktów, które będą nam niezbędne. By zaoszczędzić kilka groszy, proponujemy użyć kilka zamienników, które na co dzień znajdują się w Waszych domach. Do takich produktów należy soda oczyszczona, które pomoże Wam usunąć zabrudzenia z trudnych miejsc. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się także w ocet, dzięki któremu z łatwością pozbędziemy się trudnych do usunięcie zacieków. By uniknąć nieprzyjemnego zapachu, można użyć octu jabłkowego!

2. Wiosenne porządki: aktualizacja biblioteki

Podczas wiosennych porządków warto pozbyć się książek, które jedynie zbierają kurz w Waszych domach. Rozpocznijcie przegląd biblioteki i zastanówcie się, które z nich definitywnie nie przydadzą Wam się w przyszłości. Takie książki można podarować znajomym lub sprzedać do antykwariatu. To świetny sposób na dodatkowe kieszonkowe!

3. Wiosenne porządki: pachnące tkaniny

Nic tak nie odświeża  powietrza w domu, jak pachnące, wyprane tkaniny. Zorganizuj wielkie pranie swoich firanek, zasłon, dywanów i pościeli. Świetnym pomysłem jest przygotowanie wody lawendowej domowej roboty. Wystarczy woda destylowana, spirytus oraz olejek lawendowy. Tak przygotowany preparat przelać do butelki ze spryskiwaczem. Taką wodę można użyć podczas prasowania, a także spryskać nią pościel przed snem. Lawendowy zapach doskonale uspokaja.

4. Wiosenne porządki: organizacja balkonu

Nie zapominajmy także, że przestrzeń na naszym balkonie także powinna być mądrze zagospodarowana. Często służy nam on za miejsce, w którym składujemy stare, niepotrzebne przedmioty. Uporządkowanie balkonu można zacząć od przeglądu i pozbycia się niepotrzebnych rzeczy. Następnie znajdźmy miejsce, w którym będziemy mogli pomieścić pozostałe przedmioty. Tak wyczyszczony balkon jest gotowy do dekoracji.

5. Wiosenne porządki: terminy ważności

Kuchenne porządki proponujemy zacząć od wyrzucenia produktów po terminie ważności. Dzięki temu zaoszczędzimy miejsca na półkach, a jednocześnie będziemy mogli zaktualizować listę zakupów. 

Wiosenne porządki: kuchnia
Fot. Instagram

Wiosenne porządki: biblioteka
Fot. Instagram

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.