Trendy kulinarne 2023 mn
Fot. Adobe Stock
KUCHNIA 2023

Trendy kulinarne w 2023 

Jakie rozwiązania wkroczą do naszej kuchni w tym roku?

Aleksandra Trendak 13 stycznia 2023 17:30
Trendy kulinarne 2023 mn
Fot. Adobe Stock

W 2022 roku zakochaliśmy się w matchy, daniach smażonych metodą air fry oraz w roślinnych alternatywach mięsa. Co w takim wypadku szykuje dla nas nowy rok? Jedno jest pewne - mnóstwo zmian. Będziemy poszukiwać prostoty, wszechstronności oraz pomysłowości. Bardzo ważna stanie się dla nas szybkość i łatwość przygotowania danego dania. Co jeszcze zmieni się w naszych nawykach gotowania? Od jakich rzeczy odejdziemy? Jakie ciekawe sposoby podczas gotowania zostaną z nami na dłużej? 

PRZECZYTAJ O: Veganuary: czym jest wegański styczeń? Podejmiesz wyzwanie?

Trendy kulinarne 2023: małe przyjemności 

W nowym roku możemy zaobserwować, że porcje naszych posiłków jak śniadanie, podwieczorek lub przekąska się zmniejszą i będą stanowiły formę pocieszenia. Łatwiejszy dostęp do naszych ulubionych przyjemności zdecydowanie zapewnią nam aplikacje typu Wolt, Uber Eats lub Pyszne.pl.  

Trendy kulinarne 2023
Fot. Adobe Stock

Trendy kulinarne 2023: świadome wybory 

Kryzys gospodarczy, który wisi jak widmo nad naszym krajem zmusza nas do świadomych i przemyślanych wyborów podczas zakupów. Jednak nie tylko koszty żywności będą ważnym czynnikiem na zmiany w naszych nawykach zakupowych, ale także świadomość ekologiczna. Aby nie marnować jedzenia będziemy kupować mniej i zdecydowanie tylko rzeczy, które będą nam potrzebne, aby nie wyrzucać jedzenia, które impulsywnie zakupiliśmy i zapomnieliśmy je wykorzystać. Możemy także spodziewać się niezwykłego powrotu na bazarki i targi, gdyż mnóstwo konsumentów doceni swoich lokalnych rolników. 

Trendy kulinarne 2023: smaki dzieciństwa 

Rok 2023 może dla niektórych być bardzo nostalgicznym czasem także w kuchni. Głównie przez to, że jedzenie przestaje być wyłącznie pożywieniem, ale jest dla wielu osób źródłem przyjemności i relaksu. Z tego względu będziemy coraz częściej odtwarzać znane i kochane domowe receptury, aby przywołać smak dzieciństwa na naszych talerzach i poczuć błogi, dziecięcy spokój. 

Trendy kulinarne 2023: prościej i szybciej 

Nowy rok to nowe wyzwania, którym musimy poświęcić więcej czasu kosztem czegoś. Z tego względu jednym z trendów kulinarnych będą szybkie i proste dania, które wykonamy maksymalnie w jak najkrótszym czasie. Docenimy też bardzo nowoczesne technologie, jak blendery, miksery oraz termomiksy, które zdecydowanie ułatwią nam życie. 

Trendy kulinarne 2023
Fot. Adobe Stock

Kuchnia w 2023 roku bardzo się zmieni. Będziemy stawiać na ekologiczne rozwiązania, które wykonamy bardzo prosto i szybko. Który trend najbardziej przypadł Wam do gustu? Jak wasza kuchnia zmieniła się na przestrzeni roku?  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.