Demi Lovato tatuaz krzyz
Fot. Instagram: @ddlovato
trendy 2021

Trendy 2021: symboliczne tatuaże to hit! Jakie będą najmodniejsze?

Co kryje się za tymi tajemniczymi wzorami…

Redakcja VIVA! 18 marca 2021 15:30
Demi Lovato tatuaz krzyz
Fot. Instagram: @ddlovato

Małe tatuaże już od kilku sezonów stanowią mocny trend.  Nic więc dziwnego, że decyduje się na nie coraz więcej osób. Także tych, które nigdy wcześniej nie miały tatuażu. W 2021 roku ten trend się utrzyma. Symboliczne tatuaże łatwo jest ukryć, są minimalistyczne i można za ich pomocą wyrazić siebie i… swoje poglądy. Są osobistą pamiątką, za którą może kryć się ważne znaczenie. Małe symboliczne tatuaże stały się też bardzo modne wśród gwiazd, które rezygnują z dużych na rzecz tych drobnych. Jakie symboliczne tatuaże będą najmodniejsze w 2021 roku? Oto kilka hitów.
 

Zobacz także: Madonna zrobiła sobie pierwszy w życiu tatuaż! Skąd taki pomysł?

Najmodniejsze symboliczne tatuaże na 2021 rok: krzyżyk

Demi Lovato ma ponad 20 tatuaży, a jednym z nich jest mały krzyżyk. Może symbolizować wiarę religijną lub być odczytywany jako symbol siły, odwagi, dziedzictwa rodzinnego/kulturowego, pamięci związanej z ukochanym, poświęcenia czy honoru.
 

Najmodniejsze symboliczne tatuaże na 2021 rok: anioł

Tatuaż z aniołem jest popularny zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Anioły oraz związana z nimi symbolika, to jedne ze wzorów, o które artyści tatuażu pytani są najczęściej. Czy wytatuowany Anioł Stróż będzie sprawował opiekę? Nie musisz być chrześcijanką, by zdecydować się na anielski tatuaż - anioł to symbol tak powszechny w kulturze, że znajdziesz swoje jego znaczenie.
 

Najmodniejsze symboliczne tatuaże na 2021 rok: trzy strzałki

3 minimalistyczne strzałki wykonane techniką linework najczęściej na nadgarstku lub przedramieniu i oznacza solidarność z osobami z zespołem Downa. Stał się popularny na całym świecie po tym jak Micy May – mama chorego chłopca zdecydowała się na wytatuowanie sobie 3 strzałek, symbolizujących trisomię chromosomu 21. Po wrzuceniu zdjęcia na swój profil na Instagramie, w ślad za nią poszły inne matki, dzieci chorujących na zespół Downa.

Najmodniejsze symboliczne tatuaże na 2021 rok: średnik

Tatuaż ze średnikiem związany jest z Amy Bluel, której ojciec zmagał się z depresją. Projekt „Średnik” to hołd dla niego. Ten symbol stał się ogólnoświatowym znakiem walki z depresją oraz problemami psychicznymi. Średnik to także symbol zachowania ciągłości życia - użyty w zdaniu wyraźnie oddziela jego części, ale go nie kończy.

Najmodniejsze symboliczne tatuaże na 2021 rok: tatuaż 269

Liczba 269 ma swoje ukryte znaczenie i jest niezwykle ważna dla wegan. To numer cielęcia, które zostało w ostatniej chwili uratowane przed trafieniem na rzeź. „269” to symbol sprzeciwu aktywistów walczących o prawa zwierząt.

Najmodniejsze symboliczne tatuaże na 2021 rok: znak równości

Tatuaż w dwie linie układające się w „=” to znak poparcia dla osób homoseksualnych. W ten sposób zamanifestujesz sprzeciw wobec prześladowaniom mniejszości płciowych. Te proste dwie linie wskazują jedność i równość społeczną.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.