Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
Ze świata urody

Wszystkie oryginalne tatuaże Michała Szpaka! Czy mają dla niego znaczenie symboliczne?

Tatuaże to część jego wizerunku!

Agata Zych 26 listopada 2020 11:31
Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Michał Szpak to osobowość sceniczna, artysta który z roku na rok zaskakuje coraz bardziej. Wokalista urodził się w 1990 roku w Jaśle. W 2011 zdobył drugie miejsce w programie stacji TVN X-Factor. W 2016 reprezentował Polskę w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji. Był również laureatem nagrody w kategorii SuperArtysta oraz Grand Prix Złote Opole 2016 na 53. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Urodził się w rodzinie o muzycznych tradycjach. Jego ojciec, Andrzej, śpiewał w chórze, natomiast matka śpiewała i grała na gitarze. Ma dwoje starszego rodzeństwa: brata Damiana, który jest ratownikiem medycznym, i siostrę Marlenę, która jest śpiewaczką operową, a także młodszą siostrę Ewę. Michał Szpak to prawdziwa osobowość, trzeba przyznać że hipnotyzuje swoją publiczność nie tylko świetnym głosem, ale również wizerunkiem scenicznym. Ma dopracowaną i przemyślaną wizję siebie. Dlatego dba o swoje fantastyczne długie włosy, fantazyjny manicure, a także tatuaże i biżuterię. Nie boi się się również eksperymentalnych stylizacji, najczęściej w stylu lat 70.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

New beginning 🤟🏼 #new #portrait #photooftheday #love #longhair #man #ootd

Post udostępniony przez Michał Szpak (@michal_szpakofficial)

Jakie tatuaże ma Michał Szpak 2019?

Michał Szpak uwielbia tatuaże. Większość z nich ma dla niego znaczenie symboliczne. Postanowiliśmy dowiedzieć się, co oznaczają tatuaże Michała Szpaka. Krzyż artysta wykonał po śmierci Mamy i stanowi symbol pamięci o Niej. Czerwona kreska, oznacza natomiast ich miłość. Latawiec symbolizuje wolność i przypomina artyście, że warto przebywać wśród ludzi którzy to rozumieją. Michał potrzebuje zarówno artystycznej wolności, jak i ludzi dzięki którym funkcjonuje na ziemi. Serce ma pomóc artyście otworzyć się emocjonalnie na ludzi, a pacyfka to oczywiście peace and love. Michał jest wyznawcą tej idei. Znak yin i yang pochodzi z antycznej filozofii chińskiej i metafizyki. Opisuje ona dwie pierwotne i przeciwne, lecz uzupełniające się siły, które odnaleźć można w całym wszechświecie - taki tatuaż też zauważyliśmy u Michała Szpaka. W 2018 Michał Szpak zrobił sobie kolejny tatuaż, jest to palma na zewnętrznej stronie przedramienia. Wokalista od razu pochwalił się kolejną ozdobą na swoim ciele na Instagramie. Palma od dawna uważana jest za symbol m.in. zwycięstwa, życia, radości, prawdy, witalności i jedności z celem. Artysta uwielbia też zdobić swoje dłonie. Jakiś czas temu na Instagramie pokazał zdjęcie, na którym widnieje wytatuowany cytat piosenki Czesława Niemena "Dziwny jest ten...". W połączeniu z manicure, prezentował się naprawdę świetnie. Trudno powiedzieć, czy to również tatuaż stały, czy jedynie henna. Zobaczcie tatuaże artysty. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#true #fashion #love

Post udostępniony przez Michał Szpak (@michal_szpakofficial)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#yinyang #powerful #harmony

Post udostępniony przez Michał Szpak (@michal_szpakofficial)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#nomore #pain #wild #love

Post udostępniony przez Michał Szpak (@michal_szpakofficial)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#DontPoisonYourHeart

Post udostępniony przez Michał Szpak (@michal_szpakofficial)

Tatuaż Michał Szpak
Fot. Instagram/Michał Szpak
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#michalszpakwtrasie

Post udostępniony przez Michał Szpak (@michal_szpakofficial)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.