Dom Freddiego Mercury'ego
Fot. Knight Frank
domy gwiazd

To tu Freddie Mercury mieszkał do końca swoich dni. Teraz dom wystawiony jest na sprzedaż

Zobaczcie jego niezwykłe wnętrza!

Wiktoria Oskroba 6 marca 2024 17:30
Dom Freddiego Mercury'ego
Fot. Knight Frank

Dom słynnego frontmana został wystawiony na sprzedaż. W legendarnej willi Freddie Mercury mieszkał do końca swojego życia. Ile będzie musiał zapłacić za niego szczęśliwy nabywca?

ZOBACZ TAKŻE: Dom Artura Barcisia to prawdziwa oaza. Wraz z żoną są tam nieziemsko szczęśliwi

Garden Lodge to prawdziwa oaza w centrum miasta

Niezwykła posiadłość Garden Lodge mieści się w samym sercu Londynu. Ponieważ jest starannie odgrodzona od sąsiedztwa, można poczuć się tam jak na prowincji. Tym bardziej, że dom otoczony jest malowniczym ogrodem pełnym drzew. 

Jak wygląda ukochana posiadłość Freddiego Mercury’ego?

Po nabyciu Garden Lodge, lider zespołu Queen z pomocą projektanta wnętrz i architekta Robina Moore Ede urządził posiadłość tak, by odzwierciedlała jego osobisty styl. W dwupiętrowym budynku mieści się aż 8 sypialni. W salonie znajdują się uwielbiane przez Freddiego japońskie akcenty. Jadalnia zaś energetyzuje żółtym odcieniem ścian.

Co się stanie ze słynnym Garden Lodge?

Sprzedaż ukochanej posiadłości frontmana Queen to niewątpliwe emocjonujący moment dla jego fanów. Zwłasza, że wnętrza zachowały do dziś ten sam styl, który nadał im artysta. Nie dziwią więc obawy o dalszy los legendarnego Garden Lodge. Pod jego furtką fani od lat zostawiają pamiątki, by uczcić pamięć Freddiego Mercury’ego.

Na ile wyceniono posiadłość słynnego frontmana?

Dom należący niegdyś do Freddiego Mercury’ego, zgodnie z ostatnią wolą wokalisty, był do tej pory zamieszkiwany przez jego najbliższą przyjaciółkę, Mary Austin. Teraz 73-latka postanowiła wystawić willę na sprzedaż. Transakcja koordynowana jest przez londyńską agencję nieruchomości Knight Frank. Cena może wydawać się zawrotna. Oczekiwana oferta zakupu to aż 30 milionów funtów!

CZYTAJ TEŻ: Jak mieszka Katarzyna Pakosińska? Jej dom to oaza wśród zieleni

Garden Lodge to szczególne miejsce dla fanów muzyka

Dla wielu jednak Garden Lodge ma też wartość sentymentalną. Miejsce spoczynku Freddiego Mercury’ego do tej pory jest zagadką. Jedna z teorii głosi jednak, że jego prochy mogły zostać złożone pod jedną z wiśni właśnie na terenie tej posiadłości. Nie jest zaś tajemnicą fakt, iż jeden z największych hitów zespołu Queen, „Bohemian Rhapsody” został skomponowany przez Freddiego na fortepianie właśnie w jego salonie.

Freddie Mercury i Mary Austin

Freddie Mercury, Mary Austin
Fot. East News

Mary Austin wypowiedziała się na temat sprzedaży domu

„Ten dom był najwspanialszym pudełkiem wspomnień - w każdym pomieszczeniu panuje miłość i ciepło.

„Mieszkanie w tym miejscu było przyjemnością i mam tu wiele pięknych wspomnień. Teraz, gdy jest puste, przenoszę się z powrotem do czasu, gdy go oglądaliśmy je raz pierwszy.”

„Odkąd Freddie i ja przeszliśmy przez legendarne zielone drzwi, miejsce to stało się oazą spokoju, domem prawdziwego artysty. Teraz nadszedł czas, aby przekazać to poczucie spokoju kolejnej osobie”.

Mary Austin w zeszłym roku postanowiła wystawić osobite przedmioty artysty na licytację. Wyjątkowe pamiątki zostały sprzedane przez dom aukcyjny Sotheby's za niemal 40 milionów funtów!  

Dom Freddiego Mercury'ego
Fot. Knight Frank

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.