Poczuj się jak w epoce jazzu!

Weronika Chocholska 25 lutego 2019 18:32

Miłośnicy "Wielkiego Gatsby'ego" i "Pięknych i przeklętych" możecie zacząć planować wakacje! Apartament Zeldy, który dostępny jest do wynajęcia w serwisie airbnb, znajduje się na drugim piętrze Muzeum F. Scotta i Zeldy Fitzgerald i kosztuje...130 dolarów za noc! Dawny dom tej słynnej, literackiej pary mieści się zabytkowej dzielnicy Cloverdale w Montgomery w stanie Alabama. Sam apartament składa się z dwóch sypialni, łazienki, salonu, jadalni i kuchni. Wystrój mieszkania ma przywodzić na myśl epokę jazzu. Po renowacji ma nowoczesne udogodnienia, lecz klimat przypomina o słynnych najemcach domu. Znajdziemy w nim rozrzucone po salonie płyty jazzowe czy poduszki z wyszytymi cytatami z życia i twórczości Fitzgeraldów. Dla spragnionych wiedzy, podczas pobytu można bezpłatnie zwiedzić muzeum upamiętniające ich twórczość!

Jak wygląda wnętrze domu twórcy "Wielkiego Gatsby'ego" i jego żony, w którym mieszkali w latach 30.? Zaglądamy do środka!  

1/7
Dom F. Scotta Fitzgeralda na wynajem
Copyright @MAT.PRASOWE
1/7

Fitzgeraldowie mieszkali tutaj w latach 1931-1932. W tym domu Zelda napisała swoją jedyną nowelę, a F. Scott pracował nad "Czuła jest noc". Z balkonu apartamentu widać magnolie, rosnące dokładnie w tym samym miejscu, jak wtedy gdy zamieszkiwała je para literatów. Być może są to te same drzewa.

2/7
Dom F. Scotta Fitzgeralda na wynajem
Copyright @MAT.PRASOWE
2/7

Salon nawiązuje do jazzowego stylu, a poszarpana tapeta wprowadza klimat vintage do apartamentu. Na pierwszym piętrze domu znajduje się jedyne poświęcone Fitzgeraldom muzeum, którego rozwój wspiera airbnb. 

3/7
Dom F. Scotta Fitzgeralda na wynajemDom F. Scotta Fitzgeralda na wynajem
Copyright @MAT.PRASOWE
3/7

Na poduszkach w sypialni wyszyte są znane cytaty z twórczości F. Scotta oraz powiedzonka Zeldy, w tym słynne "I wish I'd done everything with you" znane z Wielkiego Gatsby'ego.

4/7
Dom F. Scotta Fitzgeralda na wynajem
Copyright @MAT.PRASOWE
4/7

W mieszkaniu nie uświadczymy wielu nowoczesnych udogodnień. Zostały wprowadzone jedynie podstawowe rzeczy, aby nie psuć charakterystycznego klimatu. Postawiono na odwzorowanie lat 30. XX wieku. 

5/7
Dom F. Scotta Fitzgeralda na wynajem
Copyright @MAT.PRASOWE
5/7

Tapeta we wzory paprotki dominuje w salonie i sypialniach. Wzorzyste tapety były charakterystyczne dla wystroju wnętrz w latach 30. Co ciekawe, kwieciste tapety, po dekadach, powróciły w tym sezonie jako jeden z wyraźniejszych trendów wnętrzarskich.

6/7
Dom F. Scotta Fitzgeralda na wynajem
Copyright @MAT.PRASOWE
6/7

W mieszkaniu znajdują się dwie sypialnie - w jednej stoi duże, dwuosobowe łóżko w drugiej dwa jednoosobowe. Dominuje w nich zieleń na ścianach, pościeli i meble wykonane z ciemnego drewna.

7/7
Dom F. Scotta Fitzgeralda na wynajem
Copyright @MAT.PRASOWE
7/7

Najwięcej udogodnień wprowadzono do łazienki i kuchni. Dostępna jest kuchenka z piekarnikiem, mikrofalówka, ekspres do kawy i inne współczesne wyposażenie kuchenne. Jest to najjaśniejsze pomieszczenie w apartamencie, wykonane w przeważającej części z białych materiałów. 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.