Oto tajemnice klubu dla bogatych i wpływowych Soho House…

Redakcja Viva! 29 października 2021 19:30

Wszyscy mamy miejsca, które przypominają nam dom lub inspirują  do projektowania własnego mieszkania. Dla księżnej Meghan „domem” może być Los Angeles, jednak większą część dorosłego życia spędziła w Toronto podczas kręcenia serialu „Suits”. To tu zaczęła się jej przygoda z tajemniczym klubem Soho House. Czy właśnie dzięki przynależności do tego tajemniczego i elitarnego klubu udało się jej poznać księcia Harry'ego?

ZOBACZ TAKŻE: Gdzie Meghan mieszkała przed poznaniem Harry'ego?
 

Meghan i Harry poznali się w Soho House?

Dla Meghan przebywanie w klubach tej prywatnej sieci, rozsianych po całym świecie,  było okazją na relaks w kameralnej i bezpiecznej atmosferze. Te ekskluzywne kluby są częścią jej życia od lat i elementem historii miłości jej i księcia Harry'ego. Podobno to właśnie w jednym z tych klubów para się poznała!

W swojej książce „Meghan and Harry: Life, Loss and Love” królewska ekspertka Katie Nicholl twierdzi, że para spędziła w jednym z klubów sieci Soho House kilka tygodni po swoim pierwszym spotkaniu. „Szybko umówili się na ponowne spotkanie, tym razem w Soho House w Londynie, gdzie pracuje jeden z ich wspólnych przyjaciół, Markus Anderson”, pisze Nicholl. „Anderson zapewnił im dyskretny stolik w prywatnym klubie, a ponieważ paparazzi nie mają tu wstępu, para cieszyła się spokojną randką bez obaw o bycie fotografowanym”. Harry i Meghan podobno stali się stałymi bywalcami, a nawet uczestniczyli w otwarciu nowej lokalizacji firmy w Amsterdamie we wrześniu 2018 roku.
 

ZOBACZ TAKŻE: Jak Meghan i Harry mieszkają w Santa Barbara? Oto wnętrza ich domu!

Soho House - klub dla bogatych i wpływowych

Pierwszy klub Soho House & Co założony został w 1995 roku w Londynie jako prywatna oaza dla członków klubu - osób z branż kreatywnych. Ten lokal zapoczątkował sieć Soho House. W kolejnych latach otwarte zostały kluby w całej Europie, Ameryce Północnej i Azji, a także restauracje, kina, miejsca pracy, spa i pensjonaty.

Nazwa Soho House brzmi znajomo? Wiele lat przed tym, jak Meghan zwróciła uwagę na Soho House, marka stała się popularna dzięki kultowemu serialowi „Seks w wielkim mieście”! Pamiętacie scenę, kiedy Samantha nie mogła dostać się do słynnego basenu na dachu w Nowym Jorku w Soho House…

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego syn Meghan i Harry'ego nie jest księciem? Wcale nie chodziło o kolor skóry...

 

Jak uzyskać członkostwo w Soho House?

Polityka członkostwa w Soho House koncentruje się na statusie społecznym… Liczy się zajmowane stanowisko, majątek aspirującej do członkostwa osoby, ale też podobno klub faworyzuje wartości moralne nad sukcesem finansowym. Chociaż pozostaje prywatnym klubem członkowskim, w czerwcu 2015 roku ujawniono, że Soho House ma ponad 50 000 członków, a ponad 30 000 osób znajduje się na globalnej liście oczekujących.

Kim jest tajemniczy przyjaciel Meghan Marcus Anderson?

Najlepszy przyjaciel Meghan, Markus Anderson, jest konsultantem w Soho House. To on pomógł jej zaprojektować wnętrza domu Frogmore Cottage.

„Kiedy Soho House decyduje się na otwarcie klubu w nowym mieście, jestem jedną z pierwszych osób wysłanych, aby poznać miasto, żyjących tam ludzi i zdecydować, kogo chcemy zaangażować w działalność klubu” - zdradził Anderson, opisując swoją pracę w wywiadzie dla Coveteur.

Mówi się, że to Anderson jest odpowiedzialny za królewski romans Meghan i Harry'ego. Podobno to on poznał parę w maju 2016 roku. Spotkanie zostało oczywiście zorganizowane w jednym z klubów Soho House. Było nieformalne, uczestniczyło w nim zaledwie kilka osób. Była to więc idealna okazja dla Harry'ego i Meghan, aby poznać się i spokojnie porozmawiać. 

Romantyczna randka Meghan i Harry'ego w Soho House

Księżna Meghan i książę Harry kochają klub Soho House! Na  pierwszą randkę wybrali się właśnie do jednego z londyńskich klubów. Paparazzi sfotografowali ich w lutym 2017 roku pod klubem przy ulicy 40 Greek w Soho. Często odwiedzają Soho Farmhouse w Oxfordshire (podobno właśnie tu odbył się wieczór panieński Meghan!). Meghan i Harry bawili się też podczas kilkudniowej imprezy w Soho House Amsterdam.

1/7
Soho House klub, który uwielbiają Meghan i Harry
Copyright @mat. prasowe Soho House
1/7

Soho House Istambuł

2/7
Soho House klub, który uwielbiają Meghan i Harry
Copyright @mat. prasowe Soho House
2/7

Soho House Berlin

3/7
Soho House klub, który uwielbiają Meghan i Harry
Copyright @mat. prasowe Soho House
3/7

Soho House Mayfair, Londyn

4/7
Soho House klub, który uwielbiają Meghan i Harry
Copyright @
4/7

Soho Farmhouse w Oxfordshire

5/7
Soho House klub, który uwielbiają Meghan i Harry
Copyright @mat. prasowe Soho House
5/7

Soho House Barcelona

6/7
Soho House klub, który uwielbiają Meghan i Harry
Copyright @mat. prasowe Soho House
6/7

Soho House Toronto

7/7
Soho House klub, który uwielbiają Meghan i Harry
Copyright @mat. prasowe Soho House
7/7

Soho House

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.