Robbie Williams
Fot. Instagram @robbiewilliams
O tym się mówi

Robbie Williams wyznał, że niedawno otarł się o śmierć!

Winna była, pozornie, bardzo zdrowa dieta!

Redakcja VIVA! 18 grudnia 2020 14:30
Robbie Williams
Fot. Instagram @robbiewilliams

W wywiadzie udzielonym Radio X brytyjski wokalista Robbie Williams wyznał, że otarł się o śmierć! Okazuje się, że wszystkiemu winna była dieta, na którą przeszedł muzyk. Miał zdrowo się odżywiać, a był o krok od tragedii!

Robbiego Williamsa niemal zabiła dieta?

Robbie Williams, jak większość muzyków rockowych, przez lata prowadził bardzo niezdrowy tryb życia. Był długo w trasie, jadł byle co, do tego dużo imprezował, pił i był lekomanem. Nie stronił też od narkotyków. Dopiero z czasem dojrzał do decyzji o tym, by zmienić swoje życie. Punktem zwrotnym było małżeństwo z Aydą Apulacę Uriarte, którą poślubił w 2010 roku i z którą ma aż czworo dzieci, a także choroba mózgu, przez którą gwiazdor wylądował na oddziale intensywnej terapii. Miał wtedy 43 lata.

„Kiedy znajdujesz się na planecie od 43 lat, dochodzi do Ciebie, że nie jesteś niezniszczalny. Od tej chwili dbam o siebie dużo bardziej”, powiedział potem.

Od tego czasu Robbie Williams stara się zdecydowanie bardziej o siebie dbać. Jednak ostatnio i to okazało się dla niego bardzo niebezpieczne. Piosenkarz chcąc wzmocnić swój organizm postanowił wprowadzić do swojej diety bardzo dużo ryb, które są bogate w kasy omega. Właśnie dlatego ich spożywanie kilka razy w tygodniu zalecają wszyscy lekarze i dietetycy. Robbie jednak przesadził, bo jadł ryby nawet dwa razy dziennie! Zaniepokojona tą zmianą żona poprosiła go, by na wszelki wypadek wykonał badania krwi. Jak się okazała, miała przeczycie, ze coś może być nie tak. Wyniki były szokiem dla wszystkich!

Potrafiłem jeść ryby nawet dwa razy dziennie. Zbadałem poziom rtęci, ponieważ moja żona bardzo na to nalegała. I całe szczęście! Okazało się, że miałem największe zatrucie rtęcią, jakie lekarz kiedykolwiek widział. To mogło doprowadzić do śmierci, wyznał.

Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i gwiazdor jest już w dobrej formie. Teraz na pewno swoją dietę będzie już konsultował z profesjonalistą. Choć na razie podobno zrezygnował z ryb i mięsa na rzecz diety wegetariańskiej. I jak widać, szykuje się właśnie do świąt z rodziną:-)

Jakie są objawy zatrucia rtęcią?

Okazuje się, że objawów choroby jest bardzo wiele. Najczęstsze to: kaszel, zapalenie płuc, zapalenie żołądka i jelit, wymioty, biegunka, uszkodzenie nerek i pogorszenie wzroku. Jednak nie są one zbyt charakterystyczne i łatwo można je pomylić z objawami innych schorzeń. Dlatego jeśli ma się kontakt z rtęcią, albo rzeczywiście zjada bardzo duże ilości ryb i owoców morza, warto co jakiś czas sprawdzić jej poziom na wszelki wypadek. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.