Mistrzostwa Świata w Lahti
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Polacy mistrzami świata w skokach narciarskich! Po raz pierwszy w historii

Olga Figaszewska 4 marca 2017 19:00
Mistrzostwa Świata w Lahti
Fot. East News

To historyczny moment. Polacy po raz kolejny nie pozostawili wątpliwości, że ten sezon skoków narciarskich należy do nich. Po raz pierwszy w historii stanęli na najwyższym stopniu podium konkursu drużynowego Mistrzostw Świata w Lahti. 

 

Zobacz też: Polscy skoczkowie narciarscy osiągnęli historyczny sukces. Kim są bohaterowie ostatnich dni?

2 marca to Piotr Żyła udowodnił, że takiego sezonu dawno nie pamiętaliśmy. Skoczek zdobył brązowy medal w fińskim Lahti. Wcześniej, biało-czerwoni odnieśli historyczny  sukces  w austriackim Bischofshofen i całego prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni.

Wygrana Polaków 

W sobotę: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Maciej Kot porwali polskich kibiców – fantastyczna czwórka, której jeszcze nigdy nie mieliśmy w naszej historii. Od pierwszej serii Polacy byli niepokonani. Mimo różnych warunków pogodowych, konsekwentnie prezentowali świetną formę. Kamil Stoch postawił "kropkę nad i", kończąc drugą serię świetnym skokiem. 

Na drugiej pozycji drużynowego konkursu MŚ w Lahti uplasowała się reprezentacja Norwegii, na trzecim miejscu - Autriacy. 

Zobacz też: Piotr Żyła mówi równie spektakularnie, jak skacze na nartach. Oto najlepsze wypowiedzi medalisty!

Polscy skoczkowie nie kryją wzruszenia. W rozmowie z dziennikarzami jednogłośnie podkreślali, że dali z siebie wszystko i w całości wypełnili obrany cel.

„Wywiązałem się z zadania. Teraz możemy cieszyć się sukcesem”, powiedział Dawid Kubacki. 

Polecamy też: Kamil Stoch wygrywa konkurs w Zakopanem! Przeczytaj, jak w domu Stochów świętuje się jego zwycięstwa!

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!