I o niczym nie zapomnieć!

Marta Baran 16 stycznia 2020 19:30

Pakowanie to często nie lada wyzwanie. Mimo, że wyjeżdżamy z domu zaledwie na kilka dni lub tygodni często ciężko jest się zorganizować i zabrać ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy. Chcą zabrać dużo rzeczy często jedna walizka jest nie wystarczająca. Cały sekret tkwi w dobrze rozplanowanym planie działania! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy wskazówki o czym warto pamiętać podczas pakowania bagażu na zimowy wyjazd.

Jak zapakować się na wyjazd w sezonie zimowym?

Pakowanie walizki to problem z jakim boryka się każdy z nas. Chcemy zabrać wszystko co potrzebne i często nie mamy na to miejsca. Jednak przy odpowiedniej organizacji uda się zabrać ze sobą wszystko co najważniejsze i o niczym nie zapomnieć. Pierwszym krokiem jest zrobienie listy rzeczy, które chce się ze sobą zabrać. Tutaj z pomocą przychodzi Pinterest oraz blogi, na których znajdziemy gotowe listy do wydruku z rzeczami, które przydadzą się na zimową wycieczkę. Zabierz ze sobą rzeczy, które na pewno Ci się przydadzą – ulubione, ciepłe swetry oraz bieliznę termoaktywną, jeśli planujesz wyprawy w góry, wodoodporne buty itp. Podczas pakowania koniecznie pamiętaj, aby najcięższe zapakować na dno torby, a ubrania zwijać – ten sposób sprawi, że uzyskasz dużo więcej miejsca. Jeśli masz jeszcze wolną przestrzeń zapakuj drobne rzeczy – skarpetki, czapkę, rękawiczki itp.

Poniżej znajdziecie wszystkie rzeczy, o których trzeba pamiętać. Dzięki temu pakowanie będzie przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem!  

1/6
Zobacz galerię
Copyright @STOCK ADOBE
1/6

Pierwszym krokiem jest zrobienie listy rzeczy, które chcemy ze sobą zabrać. Dzięki temu nie zapomnisz o potrzebnych rzeczach i niczego nie przeoczysz.

2/6
Zobacz galerię
Copyright @Kadr z filmu "Seks w wielkim mieście"
2/6

Przed pakowaniem zastanów się, jakie ubrania faktycznie Ci się przydadzą. Nie ma sensu zabierać ze sobą całej szafy, i tak większość rzeczy się nie przyda!

3/6
Zobacz galerię
Copyright @STOCK ADOBE
3/6

Pamiętaj, aby pakować się wykorzystując przestrzeń walizki maksymalnie. Na samym dnie umieść rzeczy cięższe i większe.

4/6
Zobacz galerię
Copyright @STOCK ADOBE
4/6

W luki, które się utworzyły możesz zapakować niewielkie rzeczy na przykład czapki, rękawiczki itp.

5/6
Zobacz galerię
Copyright @STOCK ADOBE
5/6

Zamiast składać ubrania w kostki dużo lepszym pomysłem okaże się ich rolowanie. Zajmą mniej miejsca i będzie większy porządek w walizce.

6/6
Zobacz galerię
Copyright @STOCK ADOBE
6/6

Wykorzystaj torebki próżniowe i umieść w nich kosmetyki, które mogą się wylać. W ten sposób zabezpieczysz ubrania, gdy jakiś produkt zostanie uszkodzony podczas transportu.

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.