I o niczym nie zapomnieć!

Marta Baran 16 stycznia 2020 19:30

Pakowanie to często nie lada wyzwanie. Mimo, że wyjeżdżamy z domu zaledwie na kilka dni lub tygodni często ciężko jest się zorganizować i zabrać ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy. Chcą zabrać dużo rzeczy często jedna walizka jest nie wystarczająca. Cały sekret tkwi w dobrze rozplanowanym planie działania! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy wskazówki o czym warto pamiętać podczas pakowania bagażu na zimowy wyjazd.

Jak zapakować się na wyjazd w sezonie zimowym?

Pakowanie walizki to problem z jakim boryka się każdy z nas. Chcemy zabrać wszystko co potrzebne i często nie mamy na to miejsca. Jednak przy odpowiedniej organizacji uda się zabrać ze sobą wszystko co najważniejsze i o niczym nie zapomnieć. Pierwszym krokiem jest zrobienie listy rzeczy, które chce się ze sobą zabrać. Tutaj z pomocą przychodzi Pinterest oraz blogi, na których znajdziemy gotowe listy do wydruku z rzeczami, które przydadzą się na zimową wycieczkę. Zabierz ze sobą rzeczy, które na pewno Ci się przydadzą – ulubione, ciepłe swetry oraz bieliznę termoaktywną, jeśli planujesz wyprawy w góry, wodoodporne buty itp. Podczas pakowania koniecznie pamiętaj, aby najcięższe zapakować na dno torby, a ubrania zwijać – ten sposób sprawi, że uzyskasz dużo więcej miejsca. Jeśli masz jeszcze wolną przestrzeń zapakuj drobne rzeczy – skarpetki, czapkę, rękawiczki itp.

Poniżej znajdziecie wszystkie rzeczy, o których trzeba pamiętać. Dzięki temu pakowanie będzie przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem!  

1/6
Zobacz galerię
Copyright @STOCK ADOBE
1/6

Pierwszym krokiem jest zrobienie listy rzeczy, które chcemy ze sobą zabrać. Dzięki temu nie zapomnisz o potrzebnych rzeczach i niczego nie przeoczysz.

2/6
Zobacz galerię
Copyright @Kadr z filmu "Seks w wielkim mieście"
2/6

Przed pakowaniem zastanów się, jakie ubrania faktycznie Ci się przydadzą. Nie ma sensu zabierać ze sobą całej szafy, i tak większość rzeczy się nie przyda!

3/6
Zobacz galerię
Copyright @STOCK ADOBE
3/6

Pamiętaj, aby pakować się wykorzystując przestrzeń walizki maksymalnie. Na samym dnie umieść rzeczy cięższe i większe.

4/6
Zobacz galerię
Copyright @STOCK ADOBE
4/6

W luki, które się utworzyły możesz zapakować niewielkie rzeczy na przykład czapki, rękawiczki itp.

5/6
Zobacz galerię
Copyright @STOCK ADOBE
5/6

Zamiast składać ubrania w kostki dużo lepszym pomysłem okaże się ich rolowanie. Zajmą mniej miejsca i będzie większy porządek w walizce.

6/6
Zobacz galerię
Copyright @STOCK ADOBE
6/6

Wykorzystaj torebki próżniowe i umieść w nich kosmetyki, które mogą się wylać. W ten sposób zabezpieczysz ubrania, gdy jakiś produkt zostanie uszkodzony podczas transportu.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?