Nespresso - nowe życie kapsułki
Fot. materiały prasowe
o tym się mówi!

Designerskie akcesoria z recyklingu? To możliwe!

Nespresso też #chcebyćeko i ze swoich kapsułek tworzy nowe rzeczy

Barbara Łubko 9 lipca 2019 14:20
Nespresso - nowe życie kapsułki
Fot. materiały prasowe

Popularność Nespresso idzie w parze z zaangażowaniem firmy w ochronę środowiska. Marka inwestuje w dedykowany system recyklingu, dążąc do zrównoważonego rozwoju. Cel? Recykling 100% sprzedanych kapsułek do 2020 roku! Jednak żeby udało się wypełnić ten plan, potrzebna jest pomoc ze strony kawoszy!

Kapsułki Nespresso wykonane są z aluminium. Nie jest to przypadkowe. Aluminium występuje w przyrodzie, więc jego zaletą jest możliwość odnawialności i poddawania nieustającemu procesowi recyklingu. Oznacza to, że zużyte kapsułki Nespresso mogą stać się nowymi przedmiotami aluminiowymi, odradzając się wielokrotnie w procesie przetwarzania! Z kapsułki Nespresso może powstać biżuteria, długopisy, a nawet rama roweru.

Rower z recyklingu

Już w 1991 roku Nespresso podjęło decyzję o uruchomieniu systemu recyklingu kapsułek. Od tego momentu we współpracy ze światowymi partnerami marka poszukuje odpowiednich rozwiązań koncentrujących się na wygodzie konsumentów, wydajności środowiskowej oraz modernizacji istniejącej już lokalnej infrastruktury. Program systemu recyklingu Nespresso funkcjonuje obecnie w trzydziestu dziewięciu państwach, wśród nich jest Polska. Obecnie marka jest w stanie odzyskać 80% wszystkich sprzedanych kapsułek, a aluminium z tych kapsułek może zyskać nowe życie. Trzysta sześćdziesiąt pięć przetworzonych kapsułek daje około 28 dag aluminium, z których można wykonać jedną ramę roweru. W tym roku Nespresso ponownie nawiązało współpracę z kultową szwajcarską marką CARAN D’ACHE, która zaprojektowała unikalny długopis z przetworzonych kapsułek.

Nespresso - nowe życie kapsułki
Fot. materiały prasowe

Zaangażuj się!

Co możesz zrobić? Wystarczy, że po wypiciu kawy, zamiast wyrzucać zużyte kapsułki do tradycyjnego kosza, skorzystasz z programu recyklingu Nespresso. Zużytą kapsułkę wrzuć do dedykowanej torby Nespresso. Kiedy torba będzie już pełna, zanieś zużyte kapsułki do jednego z butików Nespresso lub przekaż kurierowi podczas odbioru swojego zamówienia złożonego w sklepie on-line. Torbę dostaniesz w butiku Nespresso lub dostarczy Ci ją kurier.

Nespresso - nowe życie kapsułki
Fot. materiały prasowe

Nic trudnego, prawda? Nam spodobał się projekt stworzenia bransoletek ze zużytych kapsułek! W redakcji zrobiły furorę. Tym bardziej, że biżuteria XXL to hit tego sezonu!

Nespresso - nowe życie kapsułki
Fot. materiały prasowe

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Wydanie de Luxe VIVA!, a w nim: ANJA RUBIK o tym, jak się czuje w roli singielki i o planach na przyszłość. Intymna sesja KINGI KORTY z synkiem GREYSONEM i inspirująca rozmowa na temat późnego macierzyństwa. Skandalista i geniusz – ELTON JOHN. RODZINA KOKCZYŃSKICH, właścicieli Park Cafe w Konstancinie, o tym, jak stworzyć „fajne miejsce”.