Obchodzimy dziś Światowy Dzień Drzewa

Gabriela Łaskowska 10 października 2018 10:32

Obchodzimy dziś Dzień Drzewa! W Polsce święto drzew obchodzone jest od ok. 16 lat. Jego celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Święto Drzewa od zawsze łączy ludzi, zachęcając ich do wspólnego działania, zakładania ogródków czy opieki nad starymi drzewami. Jest to wyjątkowo ważny dzień dla naszej planety, podczas którego sadzone są drzewa w specjalnie wyznaczonych miejscach. Działania te sprawiają, że na Ziemi zwiększa się poziom zalesienia, co zmniejsza skutki zmian klimatycznych.

Terenów wolnych od działalności ludzkiej jest coraz mniej. Dlatego są one tak wyjątkowe. Człowiek nigdy nie będzie w stanie stworzyć czegoś tak pięknego, co sama natura. Dla potwierdzenia tych słów przedstawiamy najpiękniejsze parki narodowe w Ameryce!  

1/5
parki narodowe w ameryce
Copyright @INSTAGRAM.COM/mrandersonko
1/5

Park Narodowy Yellowstone
Najstarszy i chyba najpiękniejszy park narodowy w Stanach. Znajduje się na wulkanicznym płaskowyżu, przez co zaobserwować tam można częste wybuchy gejzerów na tle malowniczych wodospadów.

2/5
parki narodowe w ameryce
Copyright @INSTAGRAM.COM/hil_lei
2/5

Park Narodowy Bryce Canyon
To magiczne miejsce, które z daleka wygląda jak teatrzyk, pełny przeróżnych postaci. Swój wygląd zawdzięcza zjawisku rozsadzania skał przez zamarzającą wodę i erozji, przez co skały przybierają bardzo ciekawe kształty.

3/5
parki narodowe w ameryce
Copyright @INSTAGRAM.COM/thewanderedworld
3/5

Great Somky Mountains
Jeden z najczęściej odwiedzanych parków w Ameryce. Głównie ze względu na piękne krajobrazy i nieskończoną ilość szlaków turystycznych.

4/5
parki narodowe w ameryce
Copyright @INSTAGRAM.COM/janninefaetan
4/5

Park Narodowy Sekwoi
Mimo że drzewa w parku to jak najbardziej normalny widok, bez wątpienia ten las zrobi na wszystkich ogromne wrażenie. Park pełny jest sekwoi, z których niektóre mają ponad 3900 lat! Co ciekawe, na jego terenie znajduje się największe drzewo świata - General Sherman Tree!

5/5
parki narodowe w ameryce
Copyright @INSTAGRAM.COM/brendan_daly_photography
5/5

Park Narodowy Doliny Śmierci
Dolina jest jednym z najgorętszych miejsc na Ziemi. Temperatura potrafi osiągnąć nawet 50 stopni! W dodatku na jego terenie znajduje się najniżej położony punkt Ameryki Północnej. Mimo to, Dolina posiada sporo mieszkańców, m.in. kojoty, rysie i pumy.

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.