Halloween 2019, dynia
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi!

Halloween 2020 last minute! Jak przygotować lampion z dyni w 15 minut?

Krok po kroku!

Agata Zych 31 października 2020 12:27
Halloween 2019, dynia
Fot. Adobe Stock

31 października już dzisiaj. Czas upływa tak szybko, że czasami naprawdę łatwo przegapić ten zabawnie upiorny wieczór! A przecież Halloween 2020, może łączyć się z dobrą zabawą! Nawet jeśli nie planujesz balu, ani kolacji w stylu Halloween, warto ozdobić dom lampionami z dyń, klimat w mieszkaniu będzie naprawdę wyjątkowy. Kup szybko piękną dynię i zaplanuj przyjemny wieczór. Wykonanie lampionu z dyni jest bardzo łatwe, wystarczy 15 minut! Sprawdź nasz sposób.

Halloween 2019
Fot. Adobe Stock

Dynia na Halloween 2020. Jak ją wykonać?

Na imprezie musi pojawić się tak zwany jack-o'-lantern. Amerykanie stawiają je często w oknach domów. Aby przygotować tradycyjną dynię, potrzebujesz przede wszystkim pięknej dorodnej dyni i ostrego noża.

  • Odetnij środkową górną część dyni. Trzymaj ostrze pod kątem, żeby pokrywa lampionu nie wpadała do środka, kiedy usuniesz miąższ i pestki.
  • Przy pomocy łyżki wyjmij wnętrze dyni. Postaraj się jak najbardziej ją osuszyć, żeby potem bezpiecznie włożyć świeczkę czy lampkę.
  •  Narysuj albo zaznacz końcem widelca wzór, który potem wytniesz na dyni. Na początek warto spróbować klasycznej groźnej twarzy.
  • Wytnij nożem zaznaczone kontury i wypchnij na zewnątrz zbędne kawałki dyni.
  • Umieść w środku świeczkę, podgrzewacz albo lampkę LED. Jeśli otwory są wystarczająco duże, zapewnią świeczce dopływ powietrza. Połóż na lampionie jego pokrywę.
  • Twoja halloweenowa dynia jest gotowa!

dekoracje na Halloween 2019
Fot. Adobe Stock

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.