Lampion dynia
Fot. Canva
O tym się mówi!

Halloween 2021 last minute! Jak przygotować lampion z dyni w 15 minut?

Krok po kroku!

Agata Zych 24 października 2021 19:57
Lampion dynia
Fot. Canva

 Czas upływa tak szybko, że czasami naprawdę łatwo przegapić ten zabawnie upiorny wieczór! A przecież Halloween 2021, może łączyć się z dobrą zabawą! Nawet jeśli nie planujesz balu, ani kolacji w stylu Halloween, warto ozdobić dom lampionami z dyń, klimat w mieszkaniu będzie naprawdę wyjątkowy. Kup szybko piękną dynię i zaplanuj przyjemny wieczór. Wykonanie lampionu z dyni jest bardzo łatwe, wystarczy 15 minut! Sprawdź nasz sposób.

Halloween 2019
Fot. Adobe Stock

Dynia na Halloween 2021. Jak ją wykonać?

Na imprezie musi pojawić się tak zwany jack-o'-lantern. Amerykanie stawiają je często w oknach domów. Aby przygotować tradycyjną dynię, potrzebujesz przede wszystkim pięknej dorodnej dyni i ostrego noża.

  • Odetnij środkową górną część dyni. Trzymaj ostrze pod kątem, żeby pokrywa lampionu nie wpadała do środka, kiedy usuniesz miąższ i pestki.
  • Przy pomocy łyżki wyjmij wnętrze dyni. Postaraj się jak najbardziej ją osuszyć, żeby potem bezpiecznie włożyć świeczkę czy lampkę.
  •  Narysuj albo zaznacz końcem widelca wzór, który potem wytniesz na dyni. Na początek warto spróbować klasycznej groźnej twarzy.
  • Wytnij nożem zaznaczone kontury i wypchnij na zewnątrz zbędne kawałki dyni.
  • Umieść w środku świeczkę, podgrzewacz albo lampkę LED. Jeśli otwory są wystarczająco duże, zapewnią świeczce dopływ powietrza. Połóż na lampionie jego pokrywę.
  • Twoja halloweenowa dynia jest gotowa!

dekoracje na Halloween 2019
Fot. Adobe Stock

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.