księżna Meghan i książę Harry, ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle
Fot. East News
KROLEWSKIE ŻYCIE

Najważniejszy dzień w życiu małżonków musi być… słodki!

Zobacz najpiękniejsze torty z wesel europejskich monarchów

Marta Baran 10 sierpnia 2019 15:00
księżna Meghan i książę Harry, ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle
Fot. East News

Królewskie zaślubiny inspirują nas od lat. Ślubne dodatki, suknie, a także torty. W rodzinach królewskich te ciasta to prawdziwe dzieła sztuki. Koniecznie zobaczcie, jak wyglądały weselne torty Meghan i Harry’ego, Kate i Williama, a także królowej Elżbiety, gdy wychodziła za mąż za księcia Filipa!

Księżna Meghan i książę Harry

Ślubny tort został przygotowany przez Claire Ptak, właścicielkę londyńskiej piekarni Violet. Specjalnie na zamówienie młodej pary był on z czarnego bzu, kremu maślanego , a ozdobiony został ozdobami świeżymi kwiatami.

Zobacz królewskie torty
Fot. Getty Images

Księżna Kate i książę William

Książę i księżna Cambridge postanowili połączyć tradycję z nowoczesnością czego do tej pory nie było w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Ich owocowy, ośmiopoziomowy tort został zrobiony przez piekarnię Leicestershire. Jego przygotowanie zajęło aż pięć tygodni! Co ciekawe dwie najwyższe kondygnacje tortu podano dopiero na chrzcinach ich syna księcia Jerzego i księżniczki Charlotte.

Zobacz królewskie torty
Fot. Getty Images

Królowa Elżbieta i książę Filip

Dziewięciometrowy tort owocowy został misternie ozdobiony przez firmę McVitie’s & Price. Tradycyjnie część ciasta została zachowana na chrzciny księcia Karola.

Zobacz królewskie torty
Fot. Getty Images

Grace Kelly i Rainier III Grimaldi

To był ślub stulecia! Stworzenie tortu z pewnością było nie lada wyzwaniem, a odpowiedzialna za niego cukiernia znajdowała się w słynnym hotelu Paris w Monte Carlo. Dwie najwyższe kondygnacje tortu zawierały obrotowe figurki pary młodej oraz żywe turkawki, które zostały wypuszczone podczas krojenia porcji tortu za pomocą miecza księcia Rainiera.

Zobacz królewskie torty
Fot. Getty Images

Księżna Diana i książę Karol

Tort mamy księcia Harry’ego i Williama był prawie tak wysoki jak ona! Ciasto prezentowało się wspaniale i było istnym dziełem sztuki z fasetami w kształcie herbu rodziny oraz inicjałami pary. Akcentu dodawały świeże kwiaty.

Zobacz królewskie torty
Fot. Getty Images

Księżniczka Małgorzata i Lord Snowdon

Tort był w kształcie sześciokąta, a każda z warstw była ozdobiona herbem księżniczki oraz monogramem pary. Do tego ciasto zostało udekorowane kwiatami, które kaskadami spadały z górnej warstwy.  

Zobacz królewskie torty
Fot. Getty Images

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.