Indyki ułaskawione przez prezydenta Trumpa przed Thanksgiving
Fot. PAP
o tym się mówi!

Królewskie życie ułaskawionych indyków…

Już jutro w USA święto Dziękczynienia. Zobacz, jak żyją indyki ułaskawione przez prezydenta Trumpa!

Redakcja VIVA! 27 listopada 2019 14:30
Indyki ułaskawione przez prezydenta Trumpa przed Thanksgiving
Fot. PAP

Już jutro w USA chyba najważniejsze dla Amerykanów święto. Podczas uroczystego obiadu z okazji święta Dziękczynienia, które obchodzone jest zawsze w ostatni czwartek listopada, miliony obywateli USA tradycyjnie zjedzą pieczonego w całości indyka. Nie każde zwierzę czeka jednak ten smutny los… Tradycją Święta Dziękczynienia jest ułaskawienie jednego indyka przez prezydenta. W Białym Domu przed każdym świętem Thanksgiving prezydent USA ułaskawia indyka, który zamiast na świąteczny stół trafia do… indyczego świata luksusu.

Butter i Bread - indyki ułaskawione przez Trumpa

Nie inaczej było w tym roku! Z tym, że Donald Trump zamiast ułaskawić jednego indyka, okazał litość aż dwóm przedstawicielom tego gatunku. Prezydent ułaskawił Buttera - jak donosi Biały Dom - wielbiciela frytek i Breada, miłośnika rozgrywek uczelnianej koszykówki.

„Butter, życzę Ci dużo szczęścia. Niniejszym bezwarunkowo cię ułaskawiam" - stwierdził Trump podczas oficjalnej uroczystości ułaskawienia przed Białym Domem. Dlaczego aż dwa indyki zostały ułaskawione? Ptaki prowadziły łeb w łeb w ogólnokrajowym plebiscycie, którego zwycięzca zostaje ułaskawiony przez prezydenta. Butter zdobył 50.3% głosów. Zarówno Butter, jak i Bread pochodzą z Karoliny Północnej. Oba zostały przyjęte w Waszyngtonie po królewsku -  na ceremonię czekały w ekskluzywnym pięciogwiazdkowym hotelu Willard. Jak Wam się podoba apartament, w którym się relaksowały?

Indyki ułaskawione przez prezydenta Trumpa przed Thanksgiving
Fot. PAP

Ciężki los ułaskawionych indyków

Jak się okazuje, ułaskawione przez prezydenta indyki nie mają łatwego życia. Po ceremonii indyki trafiają do dawnej posiadłości pierwszego prezydenta USA Jerzego Waszyngtona w Mount Vernon, gdzie można je podziwiać do 6 stycznia. Stamtąd zostają z reguły przewiezione na historyczną farmę indyków w mieście Leesburg w Wirginii, gdzie powinny szczęśliwie dożyć starości. Niestety. Na skutek intensywnego dokarmiania ułaskawione indyki z reguły chorują i szybko opuszczają ziemski padół.  

Indyki ułaskawione przez prezydenta Trumpa przed Thanksgiving
Fot. East News

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.