Coachella
Fot. Instagram
STYL ŻYCIA

Już wkrótce Coachella Festival! Co wiemy o tym słynnym festiwalu?

Poznajcie jego historię!

VIVA.pl 11 kwietnia 2018 15:00
Coachella
Fot. Instagram

Już 18 kwietnia rozpocznie się festiwal muzyki i sztuki w Coachelli. Ulubiony festiwal gwiazd, zrzesza fanów muzyki z całego świata. Stałymi bywalcami są tu Kednall i Kylie Jenner, Justin Bieber oraz Alessandra Ambrosio. Kalifornijski klimat, muzyka na żywo oraz festiwalowa wolność. Kto mógłby się temu oprzeć? Jaka jest historia Coachelli? Oto kilka faktów, które powinniście wiedzieć o tym festiwalu!

Coachella Festival - historia

Coachella Valley Music and Arts Festival odbywa się w Empire Polo Club w Kalifornii. Pierwsza edycja Coachelli odbyła się w 1999 roku, a jej pomysłodawcą był Paul Tollett. Założeniem festiwalu było skupienie w jednym miejscu artystów z obszarów muzyki rock, hip-hop oraz muzyki elektronicznej, a także artystów rzeźbiarstwa oraz instalacji. Nie musimy dodawać, że od tamtej pory repertuar mocno się poszerzył. Aż po dziś dzień festiwal odbywa się co roku, z wyjątkiem 2000 roku. Organizatorzy musieli zrezygnować w drugiej edycji ze względu na problemy finansowe. Aż do 2007 roku wydarzenie trwało jedynie dwa dni, później rozszerzono je o jeden dzień. Korzenie festiwalu wywodzą się z koncertu zespołu Pearl Jam, który odbył się w 1993 roku w Empire Polo Club, w czasie bojkotu miejsc kontrolowanych przez Ticketmaster. Wydarzenie to dało początek zorganizowanym wydarzeniom w tym właśnie miejscu.

Coachella Festival - artyści

Festiwal Coachella słynie ze znakomitych line-upów. Każdego roku, można posłuchać na żywo nie tylko popularnych artystów, ale także wschodzące gwiazdy, a nawet zespoły, które wznowiły swoją działalność. Na pierwszej edycji festiwalu wystąpiły takie osobistości jak The Chemical Brothers, Rage Against the Machine czy Beck. W kolejnych latach na scenie uczestnicy festiwalu mogli podziwiać na scenie np. AC/DC, Amy Winehouse, Wu-Tang Clan czy Red Hot Chilli Peppers. Coachella to najbardziej dochodowy festiwal w Stanach Zjednoczonych. Przychód ze sprzedaży biletów w 2015 roku wynosiła 84,3 miliony dolarów, co dało światowy rekord. 

Coachella
Fot. instagram @coachella
Coachella
Fot. instagram @coachella

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Wydanie de Luxe VIVA!, a w nim: ANJA RUBIK o tym, jak się czuje w roli singielki i o planach na przyszłość. Intymna sesja KINGI KORTY z synkiem GREYSONEM i inspirująca rozmowa na temat późnego macierzyństwa. Skandalista i geniusz – ELTON JOHN. RODZINA KOKCZYŃSKICH, właścicieli Park Cafe w Konstancinie, o tym, jak stworzyć „fajne miejsce”.