kiedy-otwarte-zostana-multipleksy-cinema-city-helios-1
Fot. AdobeStock.com
STYL ŻYCIA

Cinema City nie otworzy swoich kin 3 lipca! Gdzie zatem możemy iść do kina?

Czy już wiadomo?

Redakcja VIVA! 2 lipca 2020 12:31
kiedy-otwarte-zostana-multipleksy-cinema-city-helios-1
Fot. AdobeStock.com

To już pewne, w ten weekend nie obejrzymy filmów w Cinema City. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom sieć kin Cinema City nie wznowi swojej działalności od 3 lipca. Rozpoczynający się 3 lipca weekend miał być szczególnie udany dla amatorów oglądania filmów na dużym ekranie. W ostatnich tygodniach pierwsze kina wznowiły działalność, po kilku miesiącach pełnej kwarantanny. Ale prawdziwy powrót miał zamiast nastąpić w najbliższy weekend, gdy otwarcie prawie wszystkich swoich placówek miały przeprowadzić największe sieci multipleksów: Multikino, Cinema City i Helios.

Dlaczego Cinema City nie otworzy kin od 3 lipca?

Szefowie Cinema City, decydowali że potrzebują więcej czasu na przygotowanie się. Obecnie wiemy już na pewno, że kina nie otworzą się 3 lipca. Multikino ruszyło z restartem w części swoich kin najszybciej spośród wszystkich biznesowych graczy, a konkurenci w tym czasie z pewnością monitorowali ten eksperyment. I najwyraźniej doszli do negatywnych wniosków. Helios co prawda nadal ma otworzyć kina 3 lipca, ale może się zdarzyć, że nie nastąpi to jeszcze we wszystkich miejscówkach.

Cinema CIty jest operatorem 35 kin zlokalizowanych w 20 polskich miastach, więc tego typu ogłoszenie w dosyć wyraźnym stopniu ogranicza możliwości oglądania filmów na dużym ekranie dla wielu lokalnych fanów kinematografii. Jednocześnie większość komentujących decyzję przyjmuje do niej dosyć wyrozumiałe nastawienie. Szefowie popularnych multipleksów proszą widzów o więcej czasu i zapowiadają otwarcie w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Co z premierami filmowymi latem 2020?

Rozpoczynający właśnie miesiąc ma przynieść kilka nowości, ale najważniejsze spośród nich wejdą do repertuaru dopiero 31 lipca. A najbardziej obiecujące z perspektywy finansowej filmy Mulan i Tenet zadebiutują dopiero w sierpniu. Nie jest to zresztą jeszcze pewna data, bo spekuluje się o dalszych opóźnieniach. Wybieracie się do kina w ten weekend?

TAGI #kino

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.