Właśnie tu powstawały słynne filmy!

Ksenia Krasko 2 maja 2021 18:30

Świat Hollywood od lat kręci romans z najpiękniejszymi willami na świecie. I nie chodzi wyłącznie o romantyczne filmy, takie jak „Pod Słońcem Toskanii” – prawie każdy gatunek, od akcji po komedię, poddał się urokom europejskiego budownictwa. Od minimalistycznego domu w Szwecji, po budynki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO we Włoszech, te wille gościły szpiegów, kochanków, a nawet wojowników z odległej galaktyki... 

Zobacz także: Najbardziej niesamowite wakacyjne domy gwiazd!

1/9
willa Geggiano
Copyright @instagram.com/villadigeggiano/
1/9

Villa di Geggiano, Siena, Włochy

Przepiękna willa, którą zbudowano w XIV wieku, robi wrażenie! Właśnie tu, w słonecznej Toskanii, w 1996 roku kręcono film „Ukryte pragnienia”, w którym wystąpiła Liv Tyler.

2/9
willa d'Este Tivoli
Copyright @instagram.com/villadestemibac/
2/9

Villa d'Este, Tivoli, Włochy

Na długo przed pojawieniem się w filmie Woody'ego Allen’a „Zakochani w Rzymie”, Villa d'Este była pałacem kardynała Ippolito II d’Este. Pałac i jego spektakularne renesansowe ogrody zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2001 roku.

3/9
willa Balbianello
Copyright @instagram.com/villadelbalbianello/
3/9

Villa Balbianello, Jezioro Como, Włochy

Villa Balbianello należała do kardynała Duriniego pod koniec XVIII wieku, a później była domem odkrywcy Guido Monzino. Willę i jej ogrody można zobaczyć w „Casino Royale” oraz „Gwiezdne Wojny: część II – Atak Klonów”.

4/9
willa Arvedi
Copyright @instagram.com/villaarvediofficial/
4/9

Villa Arvedi, Werona, Włochy

Położona poza Weroną willa została pierwotnie wybudowana w 1437 roku jako pałac-twierdza. Rodzina Allegri przejęła nieruchomość w XVII wieku w celu rozbudowy i renowacji. Przepiękna willa pojawiła się w filmie „Listy do Julii” z Amandą Seyfried w roli głównej.

5/9
willa Aldobrandini
Copyright @instagram.com/talesofjoshtaroli/
5/9

Villa Aldobrandini, Frascati, Włochy

To miejsce należy do rodziny Aldobrandini od 1598 roku. Ta barokowa willa, która pojawiła się w filmach „Zoolander 2” i „Uczciwa kurtyzana”, słynie z wyjątkowych ogrodów oraz teatru wodnego.

6/9
willa Ephrussi
Copyright @instagram.com/villaephrussi/
6/9

Villa Ephrussi de Rothschild, Saint-Jean-Cap-Ferrat, Lazurowe Wybrzeże, Francja

We wspaniałej różowej willi zobaczyć można kolekcję sztuki baronowej Béatrice Ephrussi de Rothschild, w tym antyczne meble i rzadkie okazy porcelany. Willa pojawiła się w filmach „Parszywe dranie” i „Nigdy nie mów nigdy”.

7/9
willa Regina
Copyright @instagram.com/wehearttorino/
7/9

Villa della Regina, Turyn, Piemont, Włochy

Villa della Regina została wybudowana w XVII wieku przez rodzinę Savoy i służyła jako letnia rezydencja aż do XIX wieku. W 1997 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nieruchomość pojawiła się w filmie „Włoska robota” z 1969 roku, w którym wystąpił Michael Caine.

8/9
willa Schloss Leopoldskron
Copyright @instagram.com/schlossleopoldskron/
8/9

Schloss Leopoldskron, Salzburg, Austria

Willa Schloss Leopoldskron i dom Schloss Frohnburg zostały wykorzystane w filmie „Dźwięki muzyki”. Filmowy taras willi został zaprezentowany w filmie, ale elegancka wenecka sala została odtworzona w hollywoodzkiej scenerii. Schloss Frohnburg służył jako zewnętrzna strona domu.

9/9
willa Overby
Copyright @instagram.com/haroldmag/
9/9

Villa Överby, Sztokholm, Szwecja

Minimalistyczną willę zaprojektował architekt John Robert Nilsson w 2009 roku. Ustawiona na skalistym wzgórzu, była idealną odosobnioną rezydencją dla postaci Martina Vangera w filmowej adaptacji „Dziewczyny z tatuażem”.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.