Blue Monday mn
Fot. Adobe Stock
STYL ŻYCIA

Dziś jest Blue Monday. Jak sobie poradzić z zimową chandrą?

Wypróbuj nasze sposoby na "najbardziej depresyjny dzień w roku"

Gabriela Łaskowska 17 stycznia 2022 15:32
Blue Monday mn
Fot. Adobe Stock

Czujesz, że energia z Ciebie uchodzi i że coraz ciężej wstaje Ci się z łóżka? Większość osób teraz przez to przechodzi. Dlaczego? Właśnie dziś, 17 stycznia 2022 przypada najbardziej depresyjny dzień w roku, czyli tzw. Blue Monday. Jak sobie poradzić z chandrą i pogorszeniem nastroju? Przedstawiamy aż 10 prostych i sprawdzonych sposobów, które z pewnością pomogą Ci przetrwać ten trudny okres. Wypróbuj je i zapomnij o zimowej chandrze.

ZOBACZ: Dzisiaj wypada Blue Monday 2022! Wiemy jak przetrwać ten poniedziałek?

Sposoby na Blue Monday - długi spacer

Jeśli pogoda na to pozwoli, wybierz się na spokojny i długi spacer. Jeśli nie chcesz spędzać czasu samotnie, możesz poprosić przyjaciół, by Ci towarzyszyli. Przebywanie pośród ludzi na świeżym powietrzu z pewnością wpłynie korzystnie na Twoje samopoczucie. 

Sposoby na Blue Monday - ulubiony film

Kto nie lubi spokojnych wieczorów w piżamie, popcornem w misce i z ulubionym filmem? Pamiętaj o chwili dla siebie, zapomnij o zmartwieniach i włącz komedię, którą od dawna planowałeś obejrzeć! Zwróć jednak uwagę na to, aby tematyka filmu nie zdołowała Cię jeszcze bardziej!

CZYTAJ TEŻ: Instagram będzie walczył z nierealistycznym obrazem ludzkiego ciała!

Sposoby na Blue Monday - relaksująca kąpiel

Nic tak nie wpłynie korzystnie na Twoje samopoczucie, jak pielęgnacja ciała w przyjemnej aurze. Pobudź wszystkie zmysły dodając do ciepłej wody pachnące olejki, dookoła wanny ustaw świeczki i włącz cicho relaksującą muzykę. Domowe spa na pewno poprawi Ci humor!

Sposoby na Blue Monday - dobre jedzenie

Jedzenie nie jest tylko koniecznością. Jest również ogromną przyjemnością! Ważne jest tylko to, co spożywamy. Postaw na ulubione, ale lekkie przekąski. Słodki smak owoców z pewnością pozwoli zapomnieć o chandrze. 

Sposoby na Blue Monday - aktywność fizyczna

Wykonywanie treningu powoduje wydzielanie w naszym organizmie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Redukują one uczucie stresu i bólu. Jeśli jednak nie ćwiczyć regularnie, lepiej zdecyduj się na lekkie ćwiczenia rozciągające. W innym wypadku możesz narazić się na kontuzję. 

Sposoby na Blue Monday - hygge

Mówi się, że Duńczycy, to jeden z najszczęśliwszych narodów na świecie. Ich filozofia szczęścia, hygge, od dłuższego czasu podbija świat. Polega ona na szukaniu szczęścia w prostych, codziennych rzeczach. Przemień swoje mieszkanie w świątynie spokoju, zadbaj o porządek i oddaj się po południowym przyjemnościom, jak czytanie książki z kubkiem gorącej czekolady lub aromatycznej herbaty. 

Sposoby na Blue Monday - zieleń w mieszkaniu

Rośliny w domu nie tylko sprawią, że wnętrze będzie przytulniejsze. Samo patrzenie na nie poprawi Ci nastrój! Kolor niebieski i zielony wpływają na nas uspokajająco, dlatego otaczaj się nimi. Przyjemny i delikatny zapach kwiatów dodatkowo nas uspokoi i pozytywnie nastroi na przeżycie tego dnia! 

Sposoby na Blue Monday - zmiana aranżacji mieszkania

Drobne zmiany bardzo pozytywnie na nas wpływają. Jeśli nie jesteś gotowy na większe rewolucje w mieszkaniu, wystarczy, że zmienisz poszewki od poduszek, odświeżysz doniczki na kwiatki i ozdobisz ściany nowymi obrazami lub zdjęciami z podróży.

Sposoby na Blue Monday - więcej światła

Nic tak nie dołuje człowieka, jak brak słońca. W okresie zimowym zdecydowanie każdy z nas odczuwa jego brak, dlatego zadbaj o więcej oświetlenia w mieszkaniu. Odsłoń okna, zapal lampkę, ustaw na półkach świeczki i rozświetl swój dzień! 

Sposoby na Blue Monday - bądź offline

Tego dnia powinniśmy skupić się na sobie. Dlatego postaraj się jak najmniej korzystać z social mediów. Jeśli nie możesz wyciszyć i odłożyć telefonu na cały dzień, zrób to chociaż na kilka godzin. Zastanów się na co miałeś od dawna ochotę, ale brakowało Ci czasu.

Poniedziałek może być dodatkowo ciężki, ze względu na panującą pogodę. Przewiduje się, że cały dzień będzie zachmurzony, a temperatury wahać się będą w okolicy -1 stopnia Celsjusza. Mimo wszystko, mamy nadzieję, że zdecydujecie się wypróbować nasze sposoby na chandrę i zwyciężycie walkę z Blue Monday!  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…