VIVA! VIDEO

Bawełna bawełnie nierówna? Sprawdź, dlaczego warto postawić na tę organiczną!

Różnice mogą cię zaskoczyć!

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 20 czerwca 2020 12:58

Bawełna to surowiec, który od lat dominuje w przemyśle włókienniczym. Niewielu z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego, że bawełna bawełnie nierówna. Czym różni się organiczna od zwykłej i dlaczego warto postawić na tę pierwszą? Przekonajcie się!

Proces produkcji bawełny organicznej

W procesie produkcji bawełny organicznej stosuje się jedynie naturalne metody. Zarówno środki ochrony roślin, jak i nawozy są biodegradowalne. Co więcej, sama gleba zyskuje status organicznej dopiero po upływie trzech lat uprawiania jej zgodnie z restrykcyjnymi normami. W porównaniu do bawełny konwencjonalnej, zbiory plonów odbywają się ręcznie, dzięki czemu włókna są czystsze, a tym samym bardziej miękkie i puszyste. 

bawełna
Fot. Adobe Stock

Bawełna organiczna jest lepsza dla człowieka i środowiska

To bardzo ważna różnica, o której wielu z nas nie ma pojęcia. W przeciwieństwie do tradycyjnych upraw, bawełna organiczna na żadnym etapie produkcji nie ma kontaktu z niebezpieczną chemią. Wytwarzana jest w sposób bezpieczny, z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju. Surowce wtórne oraz odpady nie są szkodliwe dla środowiska i człowieka, dlatego mogą być poddawane recyklingowi.

Bawełna organiczna jest bardziej miękka i wytrzymała

Produkty wytworzone z certyfikowanej bawełny organicznej są niesamowicie miękkie i lepiej znoszą eksploatację. Dlaczego?

Włókna, które nie miały kontaktu z silnymi środkami chemicznymi są po prostu wyższej jakości. Nie ma w nich pozostałości formaldehydu i innych, szkodliwych substancji, dzięki czemu splot jest silniejszy, a struktura bardziej gładka i delikatna. 

Dlaczego produkty z bawełny organicznej poleca się alergikom i osobom z wrażliwą skórą?

Nie zawierają one zanieczyszczeń w postaci substancji uznanych za niebezpieczne dla ludzkiego układu nerwowego. Nie ma w nich również pozostałości metali ciężkich, substancji ropopochodnych czy wspomnianego formaldehydu. Tak czysty materiał sprawia, że mniej się pocimy i nie jesteśmy narażeni na odparzenia. 

Na bawełnę organiczną stawia m.in. polska marka Bella. Uwielbiane przez kobiety wkładki higieniczne Bella Intima są pokryte 100% organiczną bawełną. Na ich opakowaniu znajdziecie piktogram 100% organic cotton, który oznacza że surowiec pochodzi z upraw ekologicznych i spełnia wszelkie, wymagane normy.

Co ważne, wkładki pozytywnie przeszły testy dermatologiczne. Ich powierzchnia jest bardzo miękka i delikatna dla stref intymnych, dlatego mogą stosować je również osoby z wrażliwą skórą i skłonnością do alergii. 

bella
Fot. Mat.prasowe

Troska o środowisko to założenie niezwykle ważne dla marki Bella, dlatego papier wykorzystywany do produkcji kartoników wkładek Bella Intima, pozyskiwany jest z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego leśnictwa (certyfikat FSC).

Kupując produkty marki Bella dołączacie do akcji wspierania polskich marek, do której gorąco was zachęcamy! 

Materiał powstał z udziałem marki Bella.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.