VIVA! VIDEO

Bawełna bawełnie nierówna? Sprawdź, dlaczego warto postawić na tę organiczną!

Różnice mogą cię zaskoczyć!

Xymena Borowiecka 20 czerwca 2020 12:58
Materiał partnera

Bawełna to surowiec, który od lat dominuje w przemyśle włókienniczym. Niewielu z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego, że bawełna bawełnie nierówna. Czym różni się organiczna od zwykłej i dlaczego warto postawić na tę pierwszą? Przekonajcie się!

Proces produkcji bawełny organicznej

W procesie produkcji bawełny organicznej stosuje się jedynie naturalne metody. Zarówno środki ochrony roślin, jak i nawozy są biodegradowalne. Co więcej, sama gleba zyskuje status organicznej dopiero po upływie trzech lat uprawiania jej zgodnie z restrykcyjnymi normami. W porównaniu do bawełny konwencjonalnej, zbiory plonów odbywają się ręcznie, dzięki czemu włókna są czystsze, a tym samym bardziej miękkie i puszyste. 

bawełna
Fot. Adobe Stock

Bawełna organiczna jest lepsza dla człowieka i środowiska

To bardzo ważna różnica, o której wielu z nas nie ma pojęcia. W przeciwieństwie do tradycyjnych upraw, bawełna organiczna na żadnym etapie produkcji nie ma kontaktu z niebezpieczną chemią. Wytwarzana jest w sposób bezpieczny, z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju. Surowce wtórne oraz odpady nie są szkodliwe dla środowiska i człowieka, dlatego mogą być poddawane recyklingowi.

Bawełna organiczna jest bardziej miękka i wytrzymała

Produkty wytworzone z certyfikowanej bawełny organicznej są niesamowicie miękkie i lepiej znoszą eksploatację. Dlaczego?

Włókna, które nie miały kontaktu z silnymi środkami chemicznymi są po prostu wyższej jakości. Nie ma w nich pozostałości formaldehydu i innych, szkodliwych substancji, dzięki czemu splot jest silniejszy, a struktura bardziej gładka i delikatna. 

Dlaczego produkty z bawełny organicznej poleca się alergikom i osobom z wrażliwą skórą?

Nie zawierają one zanieczyszczeń w postaci substancji uznanych za niebezpieczne dla ludzkiego układu nerwowego. Nie ma w nich również pozostałości metali ciężkich, substancji ropopochodnych czy wspomnianego formaldehydu. Tak czysty materiał sprawia, że mniej się pocimy i nie jesteśmy narażeni na odparzenia. 

Na bawełnę organiczną stawia m.in. polska marka Bella. Uwielbiane przez kobiety wkładki higieniczne Bella Intima są pokryte 100% organiczną bawełną. Na ich opakowaniu znajdziecie piktogram 100% organic cotton, który oznacza że surowiec pochodzi z upraw ekologicznych i spełnia wszelkie, wymagane normy.

Co ważne, wkładki pozytywnie przeszły testy dermatologiczne. Ich powierzchnia jest bardzo miękka i delikatna dla stref intymnych, dlatego mogą stosować je również osoby z wrażliwą skórą i skłonnością do alergii. 

bella
Fot. Mat.prasowe

Troska o środowisko to założenie niezwykle ważne dla marki Bella, dlatego papier wykorzystywany do produkcji kartoników wkładek Bella Intima, pozyskiwany jest z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego leśnictwa (certyfikat FSC).

Kupując produkty marki Bella dołączacie do akcji wspierania polskich marek, do której gorąco was zachęcamy! 

Materiał powstał z udziałem marki Bella.

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.