ZE ŚWIATA MODY

Marc Jacobs lubi szokować! Jesteście ciekawi, jak reklamuje swoją kolekcję Resort 2017?

Marcin Brzeziński 29 grudnia 2016 07:45
Marc Jacobs kolekcja Resort 2017
Fot. Materiały prasowe

Na Marca Jacobsa zawsze można liczyć! A w tym przypadku właściwie na... jego partnera. Aby zareklamować barwną i pełną nawiązań do lat stylu lat 80. kolekcję Resort 2017 Marca Jacobsa nakręcił on film będący powtórzeniem jednej z najsłynniejszych scen musicalowych w historii. A chodzi tu o utwór „Big Spender” napisany przez Cy Colemana i Dorothy Fields, a  pojawiający się w kultowym filmie „Sweet Charity” z Shirley MacLaine w roli głównej. Między oryginałem, a wersją partnera Jacobsa są jednak widoczne na pierwszy - no, może drugi - rzut oka różnice. W wersji chłopaka projektanta w rolę kuszących klienta piękności wcieliły się bowiem… drag queen!

 

Zobaczcie film reklamujący kolekcję Resort 2017 Marca Jacobsa!

 

Polecamy też: Zwariowane muzyczne wideo promuje najnowszą kolekcję Marca Jacobsa! Kogo tu nie ma!

 

Wielki Bob Fosse

Trzeba przyznać, że partnerowi Jacobsa nie brakuje również tupetu. Reżyserem filmowej wersji „Sweet Charity” z 1969 roku był bowiem jeden z najwybitniejszych choreografów w historii tańca współczesnego Bob Fosse. To on odpowiada także za reżyserię i choreografię takich filmowych arcydzieł jak „Kabaret” (1972) czy „Cały ten zgiełk” (1979). Stworzył też układy taneczne dla Lizy Minnelli w jej telewizyjnym koncercie „Liza with a Z”. A było to pierwsze tak przemyślane i przygotowane show w historii przemysłu rozrywkowego. Pomysły Fosse’a naśladowały potem nieskończone zastępy gwiazd z Madonną włącznie. W „Big Spender” słynący z perfekcjonizmu Bob Fosse zadbał o każdy ruch tancerek, nawet pstryknięcie palców. Czy partnerowi Marca Jacobsa i jego ekipie udało się oddać ten wspaniały układ? Porównajcie oryginał Boba Fosse’a i wersję chłopaka amerykańskiego projektanta!

 

Zobaczcie scenę z filmu „Sweet Charity” z Shirley MacLaine!

 

Polecamy też: Lady Gaga na wybiegu u Marca Jacobsa! To był najlepszy pokaz Nowojorskiego Tygodnia Mody!

Wideo

Widoki zapierające dech i wycieczka śladami „Gry o Tron”, czyli #PricelessCroatia  

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Izabela Janachowska o cudzie macierzyństwa i synku Christopherze, Dominika Tajner w pierwszym wywiadzie po rozstaniu z Michałem Wiśniewskim oraz Krystyna Demska-Olbrychska i Daniel Olbrychski o przepisie na udane małżeństwo.