Marc Jacobs
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Marc Jacobs zostanie wyróżniony podczas MTV Video Music Awards!

Za co projektant mody otrzyma statuetkę podczas muzycznej gali?

Sabina Zięba 12 sierpnia 2019 16:45
Marc Jacobs
Fot. Getty Images

Już 27 sierpnia w hali widowiskowo-sportowej Prudential Center w Newark w stanie New Jersey odbędzie się trzydziesta szósta gala rozdania nagród MTV Video Music Awards. Podczas wydarzenia, jak co roku, zostaną wyróżnione najlepsze utwory oraz artyści w kilkunastu kategoriach. Wśród nich znajdzie się również... Marc Jacobs! Jakim cudem?

Marc Jacobs wyróżniony na MTV VMA

Po raz pierwszy w historii, podczas kultowej gali, zostanie wręczona statuetka MTV Fashion Trailblazer Award. Najpopularniejsza muzyczna stacja telewizyjna, we współpracy z Radą Projektantów Mody w Ameryce (CFDA), postanowiła co roku wyróżniać designerów, których twórczość wywarła wpływ na modę w świecie muzyki. Jako pierwszy nagrodę otrzyma Marc Jacobs. Skąd taka decyzja?

W przeciągu ponad 30 lat kariery, nie można mu odmówić inspiracji muzyką. Już jego kolekcja dla Perry Ellis w 1993 roku nawiązywała do sceny grunge oraz zespołu Nirvana. Wówczas określono ją jako zbyt mroczną, a samego projektanta powszechnie skrytykowano i zwolniono, jednak niedługo później był to styl dominujący na ulicach. O linii było głośno w zeszłym roku, kiedy to Jacobs postanowił odświeżyć i wznowić swoje ówczesne pomysły.

W latach 90. współpracował z zespołem Sonic Youth przy teledysku do Sugar Kane oraz stworzył ubrania do reklamy House of Style z napisem „Kocham rap, kocham dyskotekę, kocham rock”, a w 2017 roku w kolekcji wykorzystał logo MTV. W jego kampaniach brały udział takie gwiazdy, jak Cher i Missy Elliott. Ubierał także m. in. Lady Gagę, Cardi B i Nicki Minaj. W wywiadzie dla amerykańskiego Vogue'a wyznał: „Zawsze uwielbiałem dowiadywać się i uczyć o różnych zespołach lub innej muzyce na podstawie wyglądu artystów”.

Gala MTV VMA, której gospodarzem będzie komik, aktor i autor bestsellerów Sebastian Maniscalco, będzie transmitowana na żywo w nocy z 26 na 27 sierpnia o godz. 3:00 w ponad 180 krajach, docierając do ponad pół miliarda gospodarstw domowych na całym świecie.  

Modelka podczas pokazu Resort 2017

Marc Jacobs Resort 2017, MTV
Fot. Materiały prasowe, Marc Jacobs

Marc Jacobs

Marc Jacobs urodziny
Fot. East News

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.