Pokaz Philippa Plein w Cannes
Fot. East News
ZE ŚWIATA MODY

Philipp Plein prezentuje pierwszą kolekcję Resort w swojej imponującej posiadłości w Cannes!

Marta Roszewska 27 maja 2017 06:30
Pokaz Philippa Plein w Cannes
Fot. East News

Posąg czerwonego goryla witającego gości oraz fontanna wypełniona butelkami szampana... Znany z zamiłowania do prowokacji niemiecki projektant Philipp Plein i tym razem nas nie zawiódł. W środowy wieczór otworzył bramy swojej posiadłości w Cannes, by zaprezentować pierwszą kolekcję Resort 18. La Jungle du Roi, czyli Dżungla Króla to miejsce niezwykłe. Projektant nigdy nie starał się ukryć zamiłowania do splendoru i lekkiej megalomanii, za co wszyscy go lubimy. Na imponującym dziedzińcu tej wspaniałej posiadłości zagościły takie gwiazdy jak Paris Hilton z chłopakiem, czy Eva Longoria.

Eva Longoria oraz Paris Hilton z chłopakiem.
Fot. East News

W swych projektach Plein zawsze eksponuje zauroczenie amerykańską kulturą. W nowej kolekcji nie brakuje punkowych ramonesek, denimu i, już od dawna kojarzonych z projektantem, emblematów. Miejski styl designer przełamał kwiatowymi motywami, diamentami i sukienkami rodem z lat 50. Hitem okazały się wiązane buty za kolano.

Pokaz Philippa Plein w Cannes
Fot. East News

Wybór modeli i tym razem nie był przypadkowy. Do pokazu kolekcji wiosna-lato 2014 zatrudnił tylko czarnoskóre modelki, manifestując tym swój sprzeciw wobec rasizmu w świecie mody. Tym razem na wybiegu mogliśmy zobaczyć Jeremy'ego Meeksa, który zadebiutował na wybiegu w lutym tego roku właśnie u Philippa Pleina. Gdy w 2014 roku został zatrzymany za napaść i posiadanie broni, jego zdjęcia trafiło na stronę internetową policji. To wtedy świat oszalał na jego punkcie, a on sam po wyjściu z więzienia podpisał kontrakt z agencją modelingową. W pokazie wzięła udział również Chentelle Winnie – czarnoskóra modelka chorująca na bielactwo. To już kolejny raz, kiedy niemiecki projektant łamie schematy.

Jeremy Meek i Chantelle Winnie
Fot. East News

Philipp Plein
Fot. East News

Polecamy także: Zobacz stylizacje gwiazd na uroczystej gali z okazji 70-lecia festiwalu w Cannes! Kto zachwycił?

 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.