Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Dom mody Céline wprowadza wielkie zmiany!

Zobaczcie przerobione logo marki oraz nowe projekty

Sabina Zięba 4 września 2018 16:30
Fot. Getty Images

Choć gdy Hedi Slimane przejmował stanowisko dyrektora kreatywnego Céline każdy spodziewał się zmian, nikt nie myślał, że będą one tak zdumiewające i całkowicie różniące się od dotychczasowych działań marki. Kilka dni temu światło dzienne ujrzał jego pierwszy projekt, a teraz media obiegła informacja o nowym logo. Wszyscy są zdumieni! Co się zmieniło?

Nowy projekt Hedi Slimane'a

Hedi najpierw odmienił firmę Saint Laurent, a teraz widać, że skuteczną rewolucję przeprowadza w kolejnym domu mody. Po jego działaniach już wiadomo, że całkowicie zrywa z estetyką promowaną przez lata przez Phoebe Philo. Świadczy o tym chociażby fakt, że Slimane pierwszy swój projekt dla marki sprezentował... Lady Gadze, która do tej pory zupełnie nie kojarzyła się z elegancją Céline. 

Wokalistka z pierwszą torebką Francuza dla tego domu mody pojawiła się kilka dni temu w Paryżu. Mogliśmy zobaczyć, że ten projekt jest bardzo prosty i elegancki - ma krótką rączkę, złote zapięcie z wygrawerowanym logotypem i charakterystyczne przeszycie na klapie. 

Fashioniści jeszcze dobrze nie zdążyli się zastanowić, czy to znaczy, że Lady Gaga stanie się teraz nową ambasadorką marki, ani czy ubrania Céline staną się bardziej kobiece i zmysłowe, gdy dom mody zaskoczył kolejną informacją, a mianowicie... zmianą kultowego logo!

Nowe logo Céline

Slimane podjął się odważnego zadania, bo „by uprościć i zbalansować proporcje nazwy” pozbył się w niej akcentu nad pierwszym „e”. Skąd taka decyzja? Teraz znak domu mody nawiązuje do logo marki z lat 60, a font inspirowany jest z kolei typografią z lat 30. Przez to niektórzy zarzucają świeżemu dyrektorowi kreatywnemu rujnowanie dziedzictwa marki, ponieważ nie nawiązuje ono teraz bezpośrednio do imienia założycielki, Céline Vipiany.

Co ciekawe, w nazwie brakuje także dopisku „Paris”, którego nie zobaczymy już w kampaniach, a jedynie na niektórych ubraniach i dodatkach. Zostały usunięte również wszystkie dotychczasowe posty domu mody na Instagramie.

Fani oburzeni tak rewolucyjnymi zmianami w większości negatywnie odnoszą się do decyzji Slimane'a... A Wy co o nich myślicie?  

Lady Gaga z pierwszym projektem Hedi Slimane'a dla Celine

Fot. Instagram

Nowe logo Celine, a także zapowiedź przyszłej kampanii

Fot. Instagram

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANNA I TOMASZ SEKIELSCY – znany dziennikarz mówi o żonie, że jest jak… „żona mafiozo”. Dlaczego? BERENICE MARLOHE – kim by została, gdyby nie rola dziewczyny Bonda? MEGHAN i HARRY w osobistej krucjacie przeciwko brytyjskiej monarchii. REMIGIUSZ MRÓZ o tym, jak zarobił pierwszy milion, gdzie szuka natchnienia i o końcu miłości.