Co sądził o życiu, modzie i sobie samym?

Sabina Zięba 20 lutego 2019 18:30

Lagerfeld mawiał, że nigdy nie napisze autobiografii, bo cały czas nią żyje. Jednak mimo tego był prawdziwym mistrzem słownej szermierki, a jego opinie zapadały w pamięci. Podobno swój dowcip oraz skłonność do błyskawicznych ripost odziedziczył po swojej matce i nic nie robił sobie z tego, że niejednokrotnie szokowały ludzi na całym świecie. Zawsze opowiadał się po stronie własnych wartości, był wolnym duchem i mistrzem radykalnych poglądów.

Postanowiliśmy zebrać 9 jego najlepszych cytatów o życiu, modzie, stylu, Chanel oraz sobie samym, które obrazują charakter Karla Lagerfelda. Poznajcie je w naszej galerii!  

1/9
Copyright @East News
1/9

„Nie piję, nie palę, nie biorę narkotyków, ale nie znoszę zawziętego purytanizmu. Lubię tylko tych ludzi, którzy potrafią się naćpać, piją, palą i robią to wszystko, czego ja nie robię. Niektórzy są po prostu stworzeni do tego, żeby się zniszczyć, i choć podziwiam to w nich, ja jestem stworzony żeby ocaleć”.

2/9
Copyright @East News
2/9

 „Dobrze mi ze sobą - nie istnieje większy luksus”.

3/9
Karl Lagerfeld nie żyje
Copyright @East News
3/9

„Kiedy człowiek już pogodzi się sam z sobą, wtedy może się stać, kim chce”.

4/9
Pokaz Chanel na jesień/zimę 2017, Karl Lagerfeld, Lily-Rose Depp, Cara Delevingne
Copyright @East News
4/9

 „Żeby być człowiekiem wysokich lotów, trzeba wiedzieć, jak wygląda dno”.

5/9
Karl Lagerfeld
Copyright @EastNews
5/9

„Wciąż mnie cieszy, gdy sprawiam na ludziach wrażenie powierzchownego. Nie zależy mi na powadze. Lubię gadać głupoty i lubię zachowywać się jak płytki dureń, ponieważ nie ma osób bardziej nudnych niż intelektualiści i rzeczy bardziej nudnych niż głębokie mądrości. Więc żadnych mądrości się po mnie nie spodziewajcie”.

6/9
Karl Lagerfeld, Joanna Przetakiewicz, Viva! marzec 2011
Copyright @Carlotta Manaigo/2B MANAGEMENT
6/9

„Zawodzenie nad własną przeszłością to początek końca przyszłości”.

7/9
Copyright @East News
7/9

 „Moda jest całkowicie powierzchowna. Tak jest i musi to przyjąć do wiadomości każdy, kto wybiera ten zawód”.

8/9
Copyright @East News
8/9

„Chanel miała swój styl, ale brakowało jej prawdziwej elegancji - na tym polegała jej tragedia”.

9/9
Karl Lagerfeld nie żyje
Copyright @East News
9/9

„Nienawidzę zwalania ludziom na głowy jakiś spraw dawno minionych. Jak koniec to koniec. Idea pamięci jest mi obca. Zawsze przychodzi taki czas, gdy trzeba się zbierać. Zazdroszczę dzikim zwierzętom. Gdy umierają, znikają”.

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.