Fot. Wojciech OLSZANKA/East News
ZE ŚWIATA MODY

Donatella Versace zdecydowała się sprzedać swój dom mody!

Wiemy, kto kupił kultową markę

Sabina Zięba 26 września 2018 18:30
Fot. Wojciech OLSZANKA/East News

Międzynarodowe media obiegła właśnie szokująca informacja! Kultowy dom mody Versace zostanie sprzedany innej marce. Jak podaje agencja Reutera, wartość umowy opiewa na kwotę 2 mld dolarów. Kto skusił się na taki zakup?

Wielka transakcja na rynku mody

Choć obecnie Versace przynosi zyski, jeszcze kilka lat temu nie było tak kolorowo. Od 2014 roku 20-procentowe udziały w firmie miał fundusz Blackstone. Przez jakiś czas jego szefowie byli za wejściem marki na giełdę, ostatecznie jednak nic z tych planów nie wyszło, ponieważ stwierdzili, że wyniki spółki są... zbyt rozczarowujące! Wówczas, jak podaje źródło Reutera: „Stopniowo przekonywano właścicieli Versace, aby przyjrzeli się możliwej sprzedaży. Spółka była prezentowana wielu nabywcom”.

Teraz w ramach nowej umowy, Blackstone całkowicie opuści włoską firmę, a ich udziały przejmie nie kto inny, tylko... Michael Kors! Wciąż pozostanie w niej jednak rodzina Versace, która jest właścicielem reszty domu mody.

W oficjalnym oświadczeniu podano: „Michael Kors Holdings Limited, globalna grupa mody modowej, ogłosiła, że podpisano ostateczne porozumienie w sprawie nabycia wszystkich udziałów włoskiego luksusowego domu mody Gianni Versace o łącznej wartości 1,83 miliarda euro”.

Donatella Versace powiedziała również, że: „Przejęcie było niezbędne dla długofalowego sukcesu Versace” oraz dodała: „Jesteśmy bardzo podekscytowani dołączeniem do grupy kierowanej przez Johna Idola, którego zawsze podziwiałem jako wizjonera, a także silnego i pełnego pasji lidera”.

Co ciekawe, to już kolejna ekskluzywna marka, którą w ostatnim czasie nabył Michael Kors. W zeszłym roku wzmocnił pozycję w branży poprzez zakup brytyjskiego producenta szpilek Jimmy'ego Choo za 1,2 mld dolarów.  

Donatella Versace

Fot. East News

Michael Kors

Fot. Getty Images

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Pandemia nie zmieniła mojego życia, to ja sama je zmieniłam…”, mówi AGNIESZKA MACIĄG. Kraśko, Olejnik, Rodowicz, Rusinek, Szczygieł, Wojciechowska… o emocjach i rodzinnych relacjach w izolacji domowej. JACEK SANTORSKI radzi, jak nie zwariować w czasie pandemii. Zmierzch zachodniej cywilizacji? Beata Pawlikowska w egzystencjalnych rozważaniach w dobie koronawirusa.