Fot. Wojciech OLSZANKA/East News
ZE ŚWIATA MODY

Donatella Versace zdecydowała się sprzedać swój dom mody!

Wiemy, kto kupił kultową markę

Sabina Zięba 26 września 2018 18:30
Fot. Wojciech OLSZANKA/East News

Międzynarodowe media obiegła właśnie szokująca informacja! Kultowy dom mody Versace zostanie sprzedany innej marce. Jak podaje agencja Reutera, wartość umowy opiewa na kwotę 2 mld dolarów. Kto skusił się na taki zakup?

Wielka transakcja na rynku mody

Choć obecnie Versace przynosi zyski, jeszcze kilka lat temu nie było tak kolorowo. Od 2014 roku 20-procentowe udziały w firmie miał fundusz Blackstone. Przez jakiś czas jego szefowie byli za wejściem marki na giełdę, ostatecznie jednak nic z tych planów nie wyszło, ponieważ stwierdzili, że wyniki spółki są... zbyt rozczarowujące! Wówczas, jak podaje źródło Reutera: „Stopniowo przekonywano właścicieli Versace, aby przyjrzeli się możliwej sprzedaży. Spółka była prezentowana wielu nabywcom”.

Teraz w ramach nowej umowy, Blackstone całkowicie opuści włoską firmę, a ich udziały przejmie nie kto inny, tylko... Michael Kors! Wciąż pozostanie w niej jednak rodzina Versace, która jest właścicielem reszty domu mody.

W oficjalnym oświadczeniu podano: „Michael Kors Holdings Limited, globalna grupa mody modowej, ogłosiła, że podpisano ostateczne porozumienie w sprawie nabycia wszystkich udziałów włoskiego luksusowego domu mody Gianni Versace o łącznej wartości 1,83 miliarda euro”.

Donatella Versace powiedziała również, że: „Przejęcie było niezbędne dla długofalowego sukcesu Versace” oraz dodała: „Jesteśmy bardzo podekscytowani dołączeniem do grupy kierowanej przez Johna Idola, którego zawsze podziwiałem jako wizjonera, a także silnego i pełnego pasji lidera”.

Co ciekawe, to już kolejna ekskluzywna marka, którą w ostatnim czasie nabył Michael Kors. W zeszłym roku wzmocnił pozycję w branży poprzez zakup brytyjskiego producenta szpilek Jimmy'ego Choo za 1,2 mld dolarów.  

Donatella Versace

Fot. East News

Michael Kors

Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.