Jak wam się podoba jego styl?

Marcin Brzeziński 10 marca 2019 13:30

W najnowszym numerze VIVY! MODY zapraszamy do warszawskiego domu znanej kreatorki fryzur Jagi Hupało! Pierwsze, co rzuca się w oczy gdy do niego wejdziemy, to wielkie, wysokie na sześć metrów okna. I brak kuchni. Kuchnia jest, ale zupełnie gdzie indziej, niż można by się spodziewać. „Gdy zobaczyłam te wielkie okna, wysokie na dwie kondygnacje, wiedziałam, że tu przynajmniej na jakiś czas mogę się zatrzymać”. Wielkie tafle dają poczucie przestrzeni, a zaglądające przez nie wysokie drzewa sprawiają, że miejsce zdaje się intymne i można się poczuć jak w lesie.

Na drugiej kondygnacji, na antresoli jest właśnie kuchnia i specjalny pomost ze szklaną podłogą, na którym znajdują się półki na książki. W kuchni najważniejszy jest stół, który odzwierciedla historię rodziny i jej korzenie. „Teraz jest to stół Antonii (córka Jagi Hupało - red.), który jest przez nią uwielbiany. Przyjechał aż z Chile, gdzie mieszkał kiedyś jej ojciec, a on otrzymał go w prezencie od swojej mamy”. Od 10 lat stół nakryty jest lustrem, dzięki czemu jest w stanie nienaruszonym, mimo że ma ponad 100 lat.

W ogóle lustra odgrywają w tym domu dużą rolę. Wyłożone są nimi ściany salonu. „Czułam, że tutaj, na dole, jest miejsce dla pasji. Lustra pomagają w pracy nad ciałem, w wychowaniu dzieci i dają poczucie większej przestrzeni, a jest to bardzo ważne, bo dom wbrew pozorom nie jest taki duży – 140 metrów rozłożonych na cztery kondygnacje. Przy nich odbywa się również wiele artystycznych wydarzeń, koncertów i prób choreograficznych do moich pokazów”.

Cała opowieść Katarzyny Piątkowskiej o domu Jagi Hupało tylko w najnowszej VIVIE! MODZIE! Już w sprzedaży!  

1/5
Mieszkanie kreatorki fryzur Jagi Hupało w VIVA! MODA
Copyright @Max Zieliński
1/5

Na parterze wisi zdjęcie z „Tańca wampirów” – musicalu na podstawie filmu Romana Polańskiego, do którego projektowała peruki. Obok jest rozeta z jej rodzinnego domu na Dolnym Śląsku.

2/5
Mieszkanie kreatorki fryzur Jagi Hupało w VIVA! MODA
Copyright @Max Zieliński
2/5

W salonie znajduje się czarny stół Piramida z pracowni Prestiż projektu Macieja Łubińskiego (otrzymał za niego nagrodę Diament Meblarstwa) 
i krzesła Louis Ghost, słynny projekt Philippe’a Starcka.

3/5
Mieszkanie kreatorki fryzur Jagi Hupało w VIVA! MODA
Copyright @Max Zieliński
3/5

Salon, do którego światło wpada przez wysokie na sześć metrów okna, jest rodzinnym miejscem pasji, 
w którym odbywa się wiele artystycznych wydarzeń, koncertów i prób choreograficznych do pokazów.

4/5
Mieszkanie kreatorki fryzur Jagi Hupało w VIVA! MODA
Copyright @Max Zieliński
4/5

Nietypowo ulokowana jest kuchnia. Znajduje się na antresoli. Umeblowana jest szafkami z Ikei. Ale najważniejszym meblem jest XVIII-wieczny stół przywieziony z Chile, rodzinna pamiątka.

5/5
okładka VIVA! MODA wiosna 2019
Copyright @Magda Łuniewska/Buku Team
5/5

Więcej zdjęć i cały tekst znajdziecie w najnowszej VIVIE! MODZIE!

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Odkrywamy zaskakującą szafę Małgosi Kożuchowskiej
Supermodelka Anna Jagodzińska i jej szaleństwa