Przyszły król Wielkiej Brytanii gustuje w konkretnym kroju i kolorze

Oscar Dąbkowski 13 grudnia 2021 16:29

Można pomyśleć, że koronowane głowy mają na tyle dużo pieniędzy, żeby za każdym razem pokazywać się publicznie w coraz to nowych ubraniach. I o ile w przypadku księżnych i królowych faktycznie często ma to miejsce, o tyle u męskich przedstawicieli europejskich dworów bywa różnie. W końcu męskie ubrania są częstokroć o wiele bardziej klasyczne i uniwersalne. Nic dziwnego, że automatycznie nadają się na wiele różnych okazji. I nie chodzi tu jedynie o marynarki, garnitury czy fraki, ale także o swetry. Okazuje się bowiem, że sam książę William jest na tyle przywiązany do swojego swetra, że przy każdej nadarzającej się okazji pokazuje się publicznie właśnie w nim.

ZOBACZ TEŻ: Książę William i księżna Kate z dziećmi. Tak wygląda ich świąteczna kartka! 

Ulubiony sweter księcia Williama

Książę Willam już lata temu upodobał sobie cienkie, klasyczne swetry z jagnięcej wełny lub kaszmiru. Koniecznie w kolorze granatu lub ciemno niebieskim. To właśnie w takiej części garderoby można go zobaczyć najczęściej, kiedy tylko nie musi zakładać na siebie garnituru, fraka, marynarki czy munduru. Książę William pojawiał się w nim już podczas wielu mniej oficjalnych wizyt, ale także w trakcie typowo rodzinnych czy prywatnych uroczystości.

CZYTAJ WIĘCEJ: Książę Harry i książę William mają przybraną siostrę! Kim jest Laura?

W granatowych czy ciemno niebieskich swetrach książę William pokazywał się już od młodości. To właśnie w takim ubraniu pozował fotoreporterom podczas rozpoczęcia nauki w szkole St Andrews University w Szkocji 20 lat temu, a także potem, już jako dorosły mężczyzna, m.in. kiedy odbierał swoją małżonkę i nowo narodzone dzieci ze szpitala św. Marii w Londynie.

Jak widać, książę William stawia na uniwersalne kroje i zestawienia. Swoje niebieskie swetry zestawia najczęściej z luźnymi jeansami lub chinosami i błękitna koszulą, którą zakład pod spód. Taki zestaw daje mu poczucie komfortu i wygody.

Jak książę William podoba Wam się w takim wydaniu? Zauważyliście wcześniej, że faktycznie ma swój ulubiony sweter? 

1/6
Sweter Williama
Copyright @Tim Graham Photo Library via Getty Images
1/6

Po raz pierwszy publicznie w takim swetrze książę William pojawił się podczas swojego pierwszego dnia w szkole St Andrews University w Szkocji

2/6
Sweter Williama
Copyright @Indigo/Getty Images
2/6

Tu w podobnym okryciu podczas wizyty w londyńskich przytułku dla bezdomnych

3/6
Sweter Williama
Copyright @Samir Hussein/WireImage
3/6

Przed szpitalem Św. Marii, gdzie księżna Kate jest przyjmowana w zaawansowanej ciąży z księżniczką Charlotte, 2015 rok

4/6
Sweter Williama
Copyright @Max Mumby/Indigo/Getty Images
4/6

Książę William z księciem Jerzym przed szpitalem Św. Marii, gdzie księżna Kate niedawno urodziła księżniczkę Charloette, 2015 rok

5/6
Sweter Williama
Copyright @Karwai Tang/WireImage
5/6

Księżna i książę Cambridge jako gospodarze przyjęcia świątecznego w pałacu Buckingham

6/6
Sweter Williama
Copyright @Arthur Edwards - WPA Pool/Getty Images
6/6

Księżna i książę lubią się dopasowywać tonacjami i krojami ubrań do siebie

Wideo

Od 35 lat jest szczęśliwym mężem; cieszy się, że synowie nie poszli w jego ślady. Mirosław Baka prywatnie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.