Weź przykład z gwiazd!

Sabina Zięba 11 grudnia 2018 19:30

Damski garnitur ma stosunkową młodą historię, lecz zdążył w sobie rozkochać już niejedną fashionistkę. Został stworzony mniej więcej w latach 20. ubiegłego wieku, kiedy niewielka liczba kobiet zaczęła zakładać męskie spodnie, kapelusze, laski czy monokle. Nie spopularyzowała go jednak ani Marlene Dietrich, ani Coco Chanel czy Katharine Hepburn, a Yves Saint Laurent, który rozpoczął rewolucję w damskiej garderobie.

Garnitur damski do lat 70. był mocno przypisany do sfery artystek-ekscentryczek, którym pozwalano na więcej. Dopiero w latach 80. i 90. świecił triumfy w każdym środowisku, by potem zniknąć na początku XXI wieku. W ostatnich latach moda na kobiece smokingi wróciła jednak ze zdwojoną siłą. 

Teraz kobiety noszą je zarówno na eleganckie wieczorne gale, na co dzień do pracy, jak i nieformalne spotkania. Zachwycają różnorodnością kolorów, wzorów oraz fasonów. Natalie Portman i Karolina Szostak są fanką tych klasycznych, Kate Bosworth, Georgia May Jagger oraz Olivia Palermo stawiają na mocne barwy, a z kolei Małgorzata Kożuchowska i Lupita Nyong'o pokochały niewinną biel. Ten elegancki zestaw  w każdej wersji jest wprost idealny na świąteczne szaleństwo.

A Ty jesteś fanką którego rozwiązania?  

1/10
Copyright @Krzysztof Kaniewski/REPORTER/East News
1/10

Małgorzata Kożuchowska

2/10
Copyright @SplashNews.com/East News
2/10

Georgia May Jagger

3/10
Copyright @ONS
3/10

Sandra Bullock

4/10
Copyright @ONS
4/10

Amber Heard

5/10
Copyright @ONS
5/10

Kate Bosworth

6/10
Copyright @ONS
6/10

Lupita Nyong’o 

7/10
Copyright @Rafal Gaglewski/REPORTER/East News
7/10

Karolina Szostak 

8/10
Copyright @ONS
8/10

Demi Moore

9/10
Copyright @ONS
9/10

Natalie Portman

10/10
Copyright @East News
10/10

Olivia Palermo

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.