To nie są zwyczajne ubrania do spania!

Redakcja VIVA! 2 kwietnia 2021 11:11

Uwielbiamy marki, które myślą o nas kobietach i projektują ubrania, w których pięknie prezentujemy się na co dzień, ale również takie w których wyglądamy stylowo podczas snu. Jedną z takich marek jest Hello Morning, która proponuje piżamy bawełniane, ubrania z bawełny organicznej z certyfikatem GOTS, ubrania z bawełny z certyfikatem Oeko-Tex i ubrania z polskiego lnu. Te tkaniny wykonane są surowców naturalnych, nie ma w nich szkodliwych substancji chemicznych i wyprodukowano je z poszanowaniem środowiska. Dla nas to doskonała rekomendacja! A co jeszcze wiemy o Hello Morning i dlaczego właśnie ta marka zwróciła naszą uwagę. Zobaczcie co nam opowiedziała projektantka i właścicielka marki - Maja Bujak!

Dlaczego taki biznes, co było inspiracją do powstania marki?

Już w trakcie studiów na krakowskiej ASP wiedziałam, że swoją przyszłość chcę łączyć z projektowaniem mody. Po ukończeniu nauki dużo podróżowałam po świecie zdobywając cenne doświadczenia, poznając inne kultury i zupełnie inne niż polskie, spojrzenie na modę. Poszukiwałam dziedziny, która pozwoli mi na dużo swobody w projektach, a zarazem takiej, która połączy wszystkie moje pasje. Od dziecka jestem miłośniczką sportu, kocham skitury i bieganie. Jestem pasjonatką ekologii na co dzień, zdrowy tryb życia prowadzę od wielu lat. Zaczynałam w czasach, kiedy to jeszcze nie było modne. W taki właśnie sposób, podczas porannego treningu w piękny letni poranek, zrodził się w mojej głowie pomysł na stworzenie marki piżam, która będzie produkować wygodną, ponadczasową, ekologiczną bieliznę nocną, a do tego wykorzysta w codziennej pracy krótki łańcuch dostaw. Produkty, które oferował rynek piżam dla dorosłych w Polsce w czasie, w którym rozpoczynałam swoją przygodę z branżą mody, można było podzielić na trzy kategorie: koronkowe piżamy seksi, często z bardzo słabych jakościowo materiałów, piżamki we wzory rodem z kreskówek oraz bezkształtne workowate koszule. Brakowało mi klasycznych, prostych, modeli z najlepszych jakościowo materiałów, które są przyjemne dla oka i bezpieczne dla skóry. Moja marka jako pierwsza na polskim rynku zaoferowała Klientom piżamy z certyfikowanej bawełny organicznej. W 2017r. niewielu konsumentów było świadomych różnicy między bawełna organiczną a konwencjonalną. Początki Hello Morning polegały przede wszystkim na edukacji i pokazywaniu, w czym tkwią te niezwykle istotne różnice. Do tej pory jesteśmy jedyną polską marką produkującą piżamy dla dorosłych z kolorowej bawełny organicznej.

Czy prowadzenie marki modowej w Polsce to wyzwanie?

Zdecydowanie tak. To duże wyzwanie, ale i ogromna przyjemność móc nie tylko tworzyć piękne produkty w Polsce, ale i dzięki nim edukować naszych konsumentów. Marki modowe nie mają w Polsce łatwo z wielu powodów. Jednym z nich jest niestety zepsucie rynku przez sprowadzane na masową skalę produkty z rynku azjatyckiego. Przez lata próbowano walczyć o konsumenta wyłącznie ceną. Ten proceder prowadzony na masową skalę niestety wyrobił w konsumentach nawyk kupowania za niewielką cenę, często i dużo. Mało kto zastanawiał się nad procesem produkcji, materiałami czy wpływem tych produktów na zdrowie i samopoczucie użytkownika. Na szczęście Polski konsument z roku na rok staje się coraz bardziej świadomy, podejmuje przemyślane wybory zakupowe. Małymi krokami wracają do łask rodzime firmy, docenia się na nowo jakość, a nie tylko ilość. Aktualna sytuacja związana z pandemią również ma znaczny wpływ na polskie marki modowe. Wiele firm przechodzi ciężkie chwile, ale w konsumentach budzi się niezwykle piękne poczucie solidarności i swoimi wyborami zakupowymi wspierają polskie marki. W Hello Morning dzięki szerokiej ofercie sleepwear i homewear, która wpisała się w potrzebę konsumenta pracującego z domu, nie odczuliśmy konieczności przebranżowienia czy zmiany asortymentu. Dzięki temu, że nasze produkty są cały czas potrzebne, nie miałam obaw o ciągłość produkcji czy utratę moich wspaniałych pracowników.

Kto projektuje kolekcje Hello Morning?

Wszystkie projekty Hello Morning wychodzą spod mojej ręki. Zamiłowanie do piękna i twórczości artystycznej to ogromna zasługa moich rodziców. Dorastałam w domu pełnym miłości i pasji do sztuki. Ukończyłam krakowską ASP na kierunku Formy przemysłowe. Po studiach różne zbiegi okoliczności spowodowały, że rozpoczęłam prace w salonie Ferrari. Mimo że może się wydawać, iż to temat zupełnie odbiegający od odzieży, to właśnie poznanie marki, jej filozofii oraz liczne podróże do Włoch umocniły we mnie zamiłowanie do rzeczy pięknych, prostych i ponadczasowych. Poszukując nurtu, w którym spełnię się artystycznie oraz zawodowo przyszedł czas na własną działalność. Rozpoczęłam przygodę z projektowaniem mody, a dokładnie bielizny nocnej. Inspiracji do nowych projektów szukam w wielu dziedzinach życia codziennego. Podstawą dobrego projektu jest włożenie w każdy detal szczypty pasji i cząstki serca. Projekty przechodzą przez wiele faz tworzenia, a w dopracowaniu szczegółów pomaga mi bardzo mój kreatywny i zaangażowany zespół, z którym tworzymy Hello Morning.

Jaka kobieta jest klientką Pani marki?

Nie dzielimy ani nie kategoryzujemy kobiet, które są naszymi Klientkami. Ja, tak jak mój kobiecy zespół nie lubimy szufladkowania. Każda z nas jest inna, ale każda równie wyjątkowa. Dla zobrazowania skali przybliżę przedział wiekowy naszych Klientek. Rozpiętość ta jest bardzo duża, zaufały nam tysiące kobiet w wieku od 22 do ponad 60 lat. Tak szeroki przedział wynika z uniwersalnych i ponadczasowych modeli, które mamy do zaoferowania. Wyróżnia nas najwyższa jakość materiałów oraz lokalna produkcja. To połączenie daje gwarancję dopieszczenia każdego produktu, który z dumą oznaczmy naszym logo w kształcie delikatnego piórka. Naszą troskę o jakość doceniają Klientki. Widzimy to w rozmowach, ich powrotach po kolejne modele oraz poleceniach. Tak, wiele z naszych Klientek poznało Hello Morning z polecenia swoich bliskich. To cieszy najbardziej.    Piżamy Hello Morning w zależności od modelu dostępne są w rozmiarach od XS do XXXL, a na wyraźną potrzebę pań powstała także kolekcja piżam męskich. Ciężko jest zatem jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaka kobieta jest klientką Hello Morning…myślę, że każda, która ceni piękno, dobrą jakość kupowanych produktów i ich długie życie. Czyli każda z nas.


Jaka jest filozofia marki?

Uważność w stosunku do środowiska, tak samo mocna, jak wobec drugiego człowieka, towarzyszą mi od zawsze w codziennym życiu. Naturalne dla mnie było wprowadzenie takich samych idei w marce Hello Morning. Projektowanie i produkcja piżam w nurcie odpowiedzialnej mody jest moją codziennością. Cały proces tworzenia od zarysu projektu, przez dobór i zakup materiałów, produkcję, aż po dostarczenie produktów do klienta, jest przez nasz zespół drobiazgowo przemyślany. Cykl ten został zaprojektowany w taki sposób, by troska o środowisko i potrzeby drugiego człowieka była zawsze na pierwszym miejscu. Wielką radością dla mnie było wprowadzenie już od pierwszego prototypu piżamy, dzianiny certyfikowanej. W Hello Morning nadal szyjemy wyłącznie z bezpiecznych dla skóry i środowiska tkanin, które opatrzone są certyfikatami Oeko-Tex, GOTS. Ogromną dumą jest dla nas współpraca cały czas z tą samą, lokalną szwalnią, która tak jak i my pracuje w duchu Zero Waste i Slow Fashion.  Piżamy i ubrania projektujemy tak, aby służyły naszym Klientom jak najdłużej w takiej formie, jak w dniu zakupu. Tym, co wyróżnia nasze piżamy, jest niewątpliwie również fakt, że nie stosujemy guzików ani zamków. To przemyślana droga, która zapewnia sen bez żadnych niewygodnych rozpraszaczy. W naszych piżamach nie znajdziesz również długich, nieprzyjemnych, gryzących metek. Jest jedynie niewielka wszywka oznaczająca rozmiar i markę. Przed wysyłką do każdego produktu dopinamy papierową metkę z opisem i instrukcją prania. Pierwsze drop’y nowych kolekcji produkujemy w mniejszych ilościach. Braki uzupełniamy na bieżąco, unikając przy tym nadprodukcji. Zamówienia pakujemy w delikatną bibułkę, ograniczając do minimum zużycie niepotrzebnych wypełniaczy przesyłki. Gotowe zamówienia wysyłamy w biodegradowalnych foliopakach. To kolejny tak bardzo potrzeby krok w stronę ekologicznego podejścia do wysyłek zamówień online. Hello Morning jest zielone w tym co robi :) A w planach mamy zzielenieć jeszcze bardziej! Wiemy, że sporo pracy przed nami, ale każdy nawet najmniejszy krok w kierunku troski o środowisko przynosi naszej planecie ogromną ulgę.   


Czy w najnowszej kolekcji ma Pani jakiś swój ulubiony model?

To chyba najtrudniejsze pytanie, które słyszę bardzo często, a mimo to nadal nie mam na nie jednoznacznej odpowiedzi. Piżama My Love oraz Rise and Shine towarzyszą mi ostatnio najczęściej w domowym zaciszu, ale to w modelu Wine Time rozkochałam się ja i dziewczyny z mojego zespołu, do tego stopnia, że często nosimy nasze piżamo-dresy na co dzień, również do pracy. Dużą zaletą każdej zaprojektowanej przez mnie kolekcji jest możliwość zakupu   osobno elementów zestawów. Sety dostępne w sklepie to nasze przykładowe propozycje, jednak ostateczny wygląd ulubionego zestawy zależy indywidualnie od każdej z Klientek. Można dowolnie łączyć górę i dół, jak i zamówić dodatkowo haftowana personalizację. W taki sposób dajemy możliwość uzyskania piżamy idealnie dopasowanej do potrzeb Klientki. Nie sposób także nie wspomnieć o kolekcji letniej ubrań z polskiego lnu. Wprost nie mogę się doczekać ciepłych letnich miesięcy, aby móc nosić sukienki uszyte przez nasze cudowne krawcowe z podkrakowskiej szwalni. Lubię swoje projekty, lubię swoją pracę i cieszę się, że zespół, z którym pracujemy na co dzień, podziela mój entuzjazm i wzajemnie dodajemy sobie skrzydeł. Wierzymy, że nasza pasja i zaangażowanie są odczuwalne przez naszych Klientów, co przekłada się na ich zaufanie.


Jakie są wyzwania i plany na przyszłość?

Wyzwania to przede wszystkim dalsza edukacja społeczeństwa. Małymi krokami, staramy się być tam, gdzie nasi potencjalni klienci i przekazujemy wiedzę, dlaczego w kontekście własnego zdrowia i troski o naszą planetę, warto zwracać uwagę na to, czym okrywamy nasze ciało. Odpowiadamy na pytania, dzielimy się naszymi doświadczeniami i zarażamy pozytywnym i zrównoważonym podejściem do mody. Hello Morning to nie tylko piżamy. W naszej kolekcji oferujemy również bawełniane dresy, lniane ubrania czy ubrania dla dzieci. Już niebawem pojawią się modele piżam i odzieży domowej z nowych materiałów. Wiem, że będą sporą niespodzianką i wierzę, że pokochacie je tak samo jak my. Obserwujemy trendy, ale staramy się wytyczać także nowe, własne. Miło widzieć, że inni podążają naszą drogą i czerpią od nas inspirację. Choć można pomyśleć, że w modzie wymyślono już wszystko, to temat piżam nadal daje duże pole do rozwoju.

Dziękuję bardzo i życzę powodzenia!

Zapraszamy również na stronę internetową Hello Morning

1/6
 hello morning 2021
Copyright @mat.prasowe
1/6

2/6
 hello morning 2021
Copyright @mat.prasowe
2/6

3/6
 hello morning 2021
Copyright @mat.prasowe
3/6

4/6
 hello morning 2021
Copyright @mat.prasowe
4/6

5/6
 hello morning 2021
Copyright @mat.prasowe
5/6

6/6
 hello morning 2021
Copyright @mat.prasowe
6/6

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?