Taka biżuteria to idealny dodatek do wiosennej stylizacji!

Redakcja VIVA! 21 lutego 2021 12:35

Marka Kamena zachwyciła nas interesującym podejściem do minimalizmu. Ich biżuteria jest kobieca, ale jednocześnie bardzo uniwersalna, z nutką tajemniczości. Trudno oprzeć się pięknym kolczykom w kształcie koła, czy delikatnym ale jednocześnie bardzo stylowym naszyjnikom. Na rynku jest obecnie bardzo dużo marek biżuteryjnych, ale naszym zdaniem biżuteria Kamena wyróżnia się zdecydowanie.. Sami zobaczcie, co założycielki opowiadają o swojej pracy.

Kto stoi za marką Kamena?

Kamena to marka tworzona przez nas: Agnieszkę Pielach i Joannę Soroczak - przyjaciółki od 15 lat, założycielki marki i jej projektantki oraz grono wspaniałych współpracujących z nami rzemieślników, którzy pomagają nam urzeczywistniać kolejne pomysły.

A kiedy dokładnie powstała marka Kamena?

Marka powstała w 2016 r. Od zawsze interesowałyśmy się modą, jak wiele kobiet szukałyśmy niebanalnych dodatków do naszych codziennych stylizacji. Na ówczesnym rynku nie mogłyśmy znaleźć jednak wzorów biżuterii, które chciałybyśmy nosić. Zaczęłyśmy więc zamawiać biżuterię według własnych projektów u znajomego jubilera. Z czasem w naszych głowach zakiełkowała nam myśl, żeby przekuć nasze zamiłowanie do tworzenia pięknych rzeczy i dotychczasowe doświadczenia biznesowe we własną markę biżuteryjną.

Domyślam się, że na początku nie było łatwo?

Tak to prawda, początki nie były łatwe. Czas dzieliłyśmy pomiędzy pracę w korporacji, a własną raczkującą markę, w którą zainwestowałyśmy nasze niewielkie oszczędności. Dzisiaj wiemy, że było warto podjąć to ryzyko! Tworzymy niepowtarzalną biżuterię dla kobiet, które kochają piękno, naturę i ponadczasowe wzornictwo. Naszą największą inspiracją jest kamień, piękno jego naturalnej formy i struktury.

Z czego wykonujecie swoje modele?

Biżuterię wykonujemy głównie ze srebra, srebra złoconego 24k złotem, złota 585 oraz mosiądzu. Kamienie które zdobią naszą biżuterię pochodzą z terenu Polski. Komercyjny rynek rodzimych minerałów praktycznie nie istnieje. Nasze kamienie są unikatowe, pochodzą głównie od prywatnych kolekcjonerów i pasjonatów geologii. W naszych kolekcjach można znaleźć niepowtarzalną biżuterię jak choćby pierścionki zaręczynowe z meteorytem, który spadł na Morasku koło Poznania około 5 tysięcy lat temu czy też szpilki z chryzoprazem tzw. “zielonym złotem” z Dolnego Śląska, minerałem który ze względu na piękną barwę był w przeszłości używany do dekoracji insygniów królewskich.

To ciekawe! A jakie macie marzenia związane z marką?

Celem który nam przyświeca jest budowanie świadomości o pięknie, historii i znaczeniu rodzimych bogactw naturalnych, ale również wspieranie lokalnego rękodzieła. Biżuteria wykonywana jest głównie przez jubilerów w warszawskiej pracowni, a kamienie są ręcznie cięte w rodzinnej szlifierni w maleńkiej miejscowości na Dolnym Śląsku. Dodatkowo współpracujemy z szeregiem lokalnych rzemieślników którzy wykonują dla nas odlewy, złocenia czy też grawerowanie.

Jaką jeszcze filozofię wyznajecie?

Ogromną wartością jest dla nas środowisko naturalne, dbamy aby nasza produkcja oraz opakowania były mu jak najbardziej przyjazne. Nasze papierowe pudełeczka na biżuterię są odzwierciedleniem naszych idei, jak również minimalistycznego podejścia do projektowania. Nie znajdziecie w nich plastiku ani sztucznych gąbek! Pudełeczka są w 100% biodegradowalne. W środku pudełeczka umieszczamy informację o sposobie wytwarzania biżuterii oraz w większości przypadków o kamieniu - a konkretnie o jego właściwościach i miejscu pozyskania.

Cudownie, jestem fanką Waszej biżuterii i życzę Wam powodzenia!

Dziękujemy!

Zapraszamy również na stronę internetową marki Kamena

1/12
biżuteria Kamena wiosna 2021 zestaw dla niej
Copyright @mat.prasowe
1/12

Złota bransoletka 440 zł i pierścionek 320 zł z nefrytem.

2/12
biżuteria Kamena wiosna 2021 modny pierścionek
Copyright @mat.prasowe
2/12

Kamena pierścionek z nefrytem prostokątny 320 zł

3/12
biżuteria Kamena wiosna 2021 pierścionek
Copyright @mat.prasowe
3/12

Kamena pierścionek z meteorytem 1350 zł

4/12
biżuteria Kamena wiosna 2021 brosza
Copyright @mat.prasowe
4/12

Kamena broszka nefryt, cena 340 zł!

5/12
biżuteria Kamena wiosna 2021 naszyjnik
Copyright @mat.prasowe
5/12

Kamena srebrny naszyjnik z dendrytem, cena 420 zł

6/12
biżuteria Kamena wiosna 2021 ozdoba do włosów
Copyright @mat.prasowe
6/12

Kamena spinka do włosów z opalem, cena 290 zł

7/12
biżuteria Kamena wiosna 2021 na co dzien
Copyright @mat.prasowe
7/12

Kamena pierścionek z chryzoprazem, cena 320 zł

8/12
biżuteria Kamena wiosna 2021 naszyjnik
Copyright @mat.prasowe
8/12

Kamena naszyjnik z nefrytem, cena 340 zł

9/12
biżuteria Kamena wiosna 2021 plecy
Copyright @mat.prasowe
9/12

Kamena naszyjnik z dendrytem, cena 420 zł

10/12
biżuteria Kamena wiosna 2021 na prezent
Copyright @mat.prasowe
10/12

Kamena kolczyki sztyfty z nefrytem, cena 240 zł

11/12
biżuteria Kamena wiosna 2021 bardzo stylowy
Copyright @mat.prasowe
11/12

Kamena broszka z nefrytem, cena 320 zł

12/12
biżuteria Kamena wiosna 2021
Copyright @mat.prasowe
12/12

Kamena kolczyki kola z nefrytem, cena 320 zł

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?