Torba jak z bazaru domu mody Balenciaga
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA MODY

Czy to torba z bazaru? Nie, to najnowszy przebój domu mody Balenciaga! Zgadniecie, ile kosztuje?

Marcin Brzeziński 19 sierpnia 2016 20:15
Torba jak z bazaru domu mody Balenciaga
Fot. Materiały prasowe

Dom mody Balenciaga do tej pory słynął z wysmakowanych, luksusowych akcesoriów, a zwłaszcza torebek. To podejście zmieniło się, gdy dyrektorem artystycznym marki został gruziński projektant Demna Gvasalia. Teraz w kolekcjach Balenciagi liczy się przede wszystkim zabawny pomysł i odrobina prowokacji. W swoim pierwszym pokazie akcesoriów, który Gvasalia zaprezentował na marcowym Tygodniu Mody w Paryżu wyróżniały się zwłaszcza trzy modele toreb. Pierwszy przypominał skrzynkę na narzędzia, drugi - torbę rowerową, a trzeci… Trzeci naśladował pasiaste plastikowe torby, które można zobaczyć na targowiskach całego świata. I właśnie bazarowa torba Balenciagi stała się najnowszym przebojem marki.

 

Torba jak z bazaru domu mody Balenciaga
Fot. Materiały prasowe

Torba domu mody Balenciaga z kolekcji na jesień - zimę 2016/2017

 

Polecamy też: Najbardziej pożądana torebka sezonu domu mody Dior kosztuje fortunę. Ten film pokaże wam dlaczego!
 

Torba domu mody Balenciaga pełna… kontrowersji

Prestiżowy brytyjski magazyn „Guardian” poświęcił nowej torbie domu mody Balenciaga wyczerpującą socjologiczną analizę zastanawiając się, jakie techniki marketingowe sprawiły, że zyskała taką popularność. Bo ten model nie tylko się świetnie sprzedaje, ale jest też przedmiotem zażartych dyskusji w Internecie. Budzi zarówno zachwyty, jak i złość. Ludzie z całego świata fotografują na przykład swoje prawdziwe bazarowe torby i oznaczają je hasztagiem #balenciaga. Nie da się ukryć, że tym, co budzi najwięcej emocji jest cena, którą trzeba zapłacić za hit sezonu. Wprawdzie torby Balenciagi uszyte są ze skóry, a nie z plastiku, ale ich cena zaczyna się od 1195 euro (około 5150 złotych)! W kolekcji znajdziemy również pasiaste portfele kosztujące około 450 euro (około 1930 złotych). Na zakończenie, żeby dolać oliwy do ognia, chcemy jeszcze zaznaczyć, że nie jest to pomysł w pełni oryginalny. W 2007 roku podobne torby na pokazie Louis Vuitton zaprezentował Marc Jacobs…

 

Torba jak z bazaru domu mody Balenciaga
Fot. Materiały prasowe

Modelka na pokazie domu mody Balenciaga na jesień - zimę 2016/2017

 

Polecamy też: Prada przedstawia limitowaną kolekcję torebek. Jej bohaterami są… roboty! Który model wybieracie?

 

Portfel domu mody Balenciaga
Fot. Materiały prasowe

Pasiasty portfel domu mody Balenciaga z kolekcji na jesień - zimę 2016/2017

 

Polecamy też: Sześć luksusowych torebek, które są… świetną lokatą kapitału! Która podoba wam się najbardziej?

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?