Sesje ciążowe gwiazd mn
Fot. Instagram Beyonce/Vanity Fair
Styl życia

Najciekawsze ciążowe sesje zdjęciowe gwiazd, czyli jak w unikalny sposób udokumentować ten wyjątkowy czas

Zainspiruj się i spraw sobie zdjęcia z prawdziwego zdarzenia! 

Aleksandra Trendak 8 sierpnia 2022 12:30
Sesje ciążowe gwiazd mn
Fot. Instagram Beyonce/Vanity Fair

Ciąża to wyjątkowy czas, który warto uwiecznić w formie pięknej sesji zdjęciowej. Wiele kobiet w czasie ciąży nie czuje się piękna i “fotogeniczna” przez co wstydzi się stanąć przed obiektywem aparatu, a to błąd! Właśnie w tym czasie, panie emanują niezwykłą energią i ekscytacją w oczekiwaniu na maluszka, co udowadniają gwiazdy w czasie swoich sesji zdjęciowych. Warto zainspirować się między innymi Larą Gessler, Beyonce lub Demi Moore i sprawić sobie niezwykłą ciążową sesję zdjęciową! 

PRZECZYTAJ O: Lara Gessler ujawniła płeć drugiego dziecka. Spełni się jej wielkie marzenie!

Ciążowa sesja zdjęciowa w plenerze 

Lara Gessler ostatnio zachwyciła wszystkich w odważnej sesji zdjęciowej na Mazurach, gdzie wystąpiła przed obiektywem Magdaleny Wojcickiej w delikatnej białej halce, przypominając nimfę wodną. Piękna, sensualna sesja utrzymana w klimacie tajemnicy i magii odbyła się na Mazurach, jest świetną pamiątką ciąży, która ewidentnie sprawia, że Lara czuje się niezwykle pewna siebie i seksowna. Oczywiście takie sesje zdjęciowe wymagają ogromnej odwagi, ale pozostawiają niezwykłe wspomnienia na lata. 

Jeśli nie czujesz się aż tak odważna, ale marzy Ci się sesja w plenerze, możesz zainspirować się Mają Hyży, która przepięknie zaprezentowała się na tle kwitnących jabłoni, w białej boho sukience. Park lub ogród botaniczny to fantastyczne miejsce na tego typu sesję, ponieważ dają niezwykły klimat. Motywy i otoczenie kwiatów oraz zieleni może symbolizować właśnie rozwój dziecka oraz rozkwit przyszłej mamy.  

Ciążowa sesja zdjęciowa nie zawsze musi być w delikatnym i romantycznym klimacie, można wziąć przykład z Rihanny, która fantastycznie wyszła na zdjęciach typowo ulicznych. Jej wyeksponowany brzuch na tle ulic Nowego Jorku świetnie wpisał się w jej stylistykę i mocny charakter, który artystka od lat prezentuje na scenie. Jeśli też nie przepadasz za wyidealizowanymi zdjęciami w naturze, zawsze możesz zdecydować się na sesję w nietypowym miejscu jak opuszczony budynek lub na tle ściany pełnej graffiti, wszystko zależy od Twojej wyobraźni. 

Wakacje to fantastyczny czas na sesje ciążowe w plenerze, ponieważ można wykorzystać świetny potencjał plaż. Bez znaczenia czy wolisz dziką plażę przy lokalnym kąpielisku, czy za granicą, efekt takiej sesji zawsze będzie zniewalający. Na tego typu sesję warto zabrać luźne, zwiewne ubrania, które wiatr sam fantastycznie ułoży do zdjęć. Za inspirację w tego typu sesji może Ci posłużyć Joanna Krupa, która na tym zdjęciu, na tle morza i kamieni prezentuje się jak grecka bogini.

Ciążowa sesja zdjęciowa w studiu 

 Sesja zdjęciowa w studiu ma dominującą przewagę nad zdjęciami w plenerze – daje poczucie intymności. Pierwszą ikoniczną gwiazdorską sesję w ciąży, która została opublikowana na łamach magazynu “Vanity Fair” w 1991 roku, była Demi Moore pozująca zupełnie nago do zdjęć. Te zdjęcia złamały panujące tabu, które mówiło, że kobiety w ciąży powinny się zakrywać, nie mogły czuć się pięknie, ani seksownie. Demi Moore tym samym zapisała się na kartach historii mody oraz popkultury i otworzyła drzwi innym kobietom w ciąży, które chciały eksponować swoje ciało bez względu na stan lub trymestr. Śladem aktorki poszły także polskie gwiazdy, takie jak Joanna Krupa oraz Natasza Urbańska

Jeśli jednak nie chcecie pozować całkowicie nago, możecie wybrać wiele innych opcji i możliwości inscenizacji zdjęć, na przykład jak Beyonce, która zawsze na zdjęciach ciążowych wygląda jak bogini otoczona kwiatami, w delikatnej bieliźnie i przykryta welonem. Również piękną sesję miała modelka Gigi Hadid, której delikatna sukienka z delikatnie marszczonego materiału zdawała się falować i powiewać niczym fale na morzu, a wszystkie zdjęcia utrzymane w czerni i bieli dały unikatowy, nostalgiczny efekt. 

Ciążowa sesja zdjęciowa w mieszkaniu 

Mieszkanie to fantastyczne miejsce do uchwycenia ekscytacji i oczekiwania na maluszka. Jest to również świetne miejsce do zdjęć, ponieważ przyszła mama czuje się w nim najpewniej i najbezpieczniej. Zdjęcia można wykonać w spokojnym, domowym klimacie, co pokazuje przykładowo Małgorzata Rozenek-Majdan, która w obcisłej białej sukience pięknie podkreślającej jej krągłości pozowała na białym tle.  Świetnie będą wyglądać kadry pokazujące przyszłą mamę spoglądającą na kołyskę, ponieważ odzwierciedli to ekscytację i oczekiwanie na nowego członka rodziny. Do takiej sesji warto też zaprosić najbliższych - męża oraz starsze dzieci, aby pokazać silne więzi rodzinne i romantyczną relację pomiędzy rodzicami oczekujących dziecka.

Kolejnym pomysłem na ciekawe zdjęcia w pomieszczeniach mieszkania i domu zaprezentowała Rihanna w czasie sesji okładkowej dla Vogue. Artystka wykorzystała świetnie każdy milimetr przestrzeni, zaczynając od wanny, kończąc na balkonie.  

Sesje ciążowe to fantastyczny pomysł na udokumentowanie tego wyjątkowego okresu ekscytacji i oczekiwania na dziecko. Fotografowie zalecają, aby takie zdjęcia wykonywać od szóstego do ósmego miesiąca ciąży, ponieważ brzuch jest wtedy najbardziej widoczny i nie męczy ona przyszłej mamy aż tak bardzo, jakby robiła ją w ostatnim miesiącu lub tuż przed terminem porodu. Najważniejsze, aby mama wybrała dla siebie idealne miejsce na zdjęcia - może być to las, plaża, studio lub mieszkanie, wszystko zależy od jej wizji i estetyki. Które miejsce wybralibyście na swoją idealną sesję ciążową?  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…