Jak rozpoznać podrobioną torebkę w Internecie?
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Kupujesz w sieci? Zobacz, jak rozpoznać podrobioną torebkę!

Nie daj się oszukać! Oto praktyczny poradnik!

Redakcja VIVA! 30 stycznia 2020 16:29
Jak rozpoznać podrobioną torebkę w Internecie?
Fot. Getty Images

Jak rozpoznać podrobioną torebkę w Internecie? Według badań coraz cześciej kupujemy w sieci i coraz częściej... padamy ofiarami internetowych oszustów. W Internecie znajdziemy dziesiątki ofert sprzedaży podrobionych końcówek do szczoteczek elektrycznych, bielizny, a nawet karmy dla psów czy herbaty. Niestety wyjątkiem nie są tu dobra luksusowe, w tym oczywiście torebki. Na co warto zawracać uwagę, gdy zechcemy kupić sobie przez Internet nową markową torebkę?

ABC zakupów w sieci

Po pierwsze, sprawdźmy na oficjalnej stronie producenta, czy nasza torebka w ogóle... istnieje! W sieci znajdziemy bowiem dziesiątki przykładów modeli, które nigdy zostały wyprodukowane. To dziwaczne hybrydy, a nawet modele konkurencji z przyprawionym logo innej marki. Jeśli wciąż mamy wątpliwości, możemy udać się do sklepu stacjonarnego danej marki i dokładnie, na własne oczy obejrzeć naszą wymarzoną torebkę.
Po drugie, warto kupować na znanych nam wcześniej portalach. Pomóc mogą też rekomendacje przyjaciół i opinie innych kupujących. Co oczywiste, sklep bez żadnych opinii powinien od razu wzbudzić nasze wątpliwości. Po trzecie, jeśli zdecydowaliśmy się na torebkę używaną nie kupujmy towarów, które reklamowane są zdjęciem ze strony producenta. Powinniśmy zobaczyć, jak naprawdę wygląda kupowany przez nas egzemplarz.

Zobacz najmodniejsze torebki sezonu:

Uwaga na okazje. Luksusowe torebki nie są nigdy przeceniane!

I wreszcie najważniejsze. W przypadku luksusowych torebek najbardziej podejrzane są... zbyt dobre okazje. W tym miejscu warto powtórzyć to jasno i wyraźnie, modele najbardziej pożądanych i najbardziej luksusowych marek takich, jak Hermes, Prada czy Louis Vuitton nie są nigdy przeceniane! Nie można wierzyć w historie o egzemplarzach drugiej jakości lub pochodzących bezpośrednio z fabryki. Takie nigdy nie trafiają do sprzedaży. Możemy być niemal pewni, że w takim przypadku mamy do czynienia z podróbką. Po co narażać się na nieuchronne rozczarowanie? Lepiej kupić torebkę może nie aż tak luksusową, ale za to ze sprawdzonego źródła.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

On the leather road #HermesHomme

Post udostępniony przez Hermès (@hermes)

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.