Jacquemus x Nike
Fot. Materiały prasowe Nike
Ze świata mody

Kolaboracja Nike x Jacquemus, czego możemy się po niej spodziewać? 

Egalitarna kolekcja, idealna dla każdej sylwetki

Aleksandra Trendak 28 czerwca 2022 14:30
Jacquemus x Nike
Fot. Materiały prasowe Nike

Nike łączy siły z jednym z najbardziej rozpoznawalnych i rozchwytywanych projektantów w branży, czyli z Simonem Portem Jacquemusem, który jest znany ze swoich niezwykłych, szalonych kampanii. Kiedy pracował nad pokazem “La Montagne” jego główną inspiracją był kemping i górskie wspinaczki, a na pokaz kolekcji “Le Splash” na Hawajach zaprosił entuzjastów mody do wspólnego... nurkowania! Jego współpraca z Nike została zapowiedziana jako widowisko większe niż turniej Australian Open. Czego możemy się spodziewać ze współpracy ekscentrycznego projektanta ze sportowym gigantem? Co znajduje się w kolekcji? Kiedy będzie jej premiera? 

ZOBACZ TEŻ: Christian Louboutin i jego najnowsza kolekcja Greekaba przenosi nas do antycznej Grecji

Jacquemus x Nike
Fot. Materiały prasowe Nike

Nike x Jacquemus 

Jacquemus połączył swoje siły z Nike, aby wprowadzić sportowy styl do codziennego życia. Podążając za trendami opierającymi się na nostalgii za modą lat 90. i luksusowymi projektami postanowił wypuścić kolekcję odzieży sportowej pełnej elegancji. Co to oznacza? Simon Jacquemus zadbał, aby estetyka obu marek była tak samo widoczna w każdym projekcie, a jego główną inspiracją były sylwetki modelek Nike z lat 90. ale zreinterpretował ich sylwetki na nowo. Część elementów kolekcji nawiązuje do flagowej kolekcji AGG, ale nadał jej swoich charakterystycznych zielonych barw i zmysłowych detali, czym samym określił ubrania sportowe w innowacyjny sposób. Dwie kolorystyki ukazują wizję kolaboracji dotyczącą “wielowymiarowości” współczesnych sportowców - brązowy odcień jest idealny w rockowych obszarach, a piaskowe detale są akcentem nawiązującym do kortów tenisowych. Kolekcja kapsułowa składa się z piętnastu elementów, do której należą między innymi tenisowe spódniczki z plisami, sukienki z odkrytymi plecami, kolarki oraz sneakersy Humara w nowej odsłonie. W wywiadzie dla amerykańskiego Vogue Simon Porte Jacquemus mówi, że sport miał w DNA marki, a najnowsza kolaboracja ma przemawiać do szerszej publiczności.

Jest egalitarna, dla każdego, dla każdej sylwetki. A także na każdą okoliczność - kort, siłownię czy imprezę.

Kolekcja Nike x Jacuemus opiera się na przekonaniu, że sport to nie tylko wydajność, ale także styl i szyk. Jacquemis chciał, aby sport przed obiektywem wydawał się bez wysiłkowy, elegancki i świetny na lato, ponieważ jak podkreśla Nike News:

Redefinuje pojęcie gotowy do noszenia – wygodny, zawsze i wszędzie. Dla Simona Porte Jacquemusa sport to płynny związek ze stylem (…) jego celem było ożywienie celebracji wielowymiarowości współczesnych sportowców. 

Jacquemus tym samym dołączył do hermetycznego grona marek, które miały okazję współtworzyć kolekcję z sportowym gigantem jakim jest Nike. Wcześniej mogliśmy widzieć współpracę Nike z Comme des Garçons oraz  Off-White. Kolekcja jest już od dzisiaj dostępna na stronie Jacquemus.com oraz w sklepach detalicznych Nike. Który element kolekcji spodobał Wam się najbardziej?  

Jacquemus x Nike
Fot. Materiały prasowe Nike
Jacquemus x Nike
Fot. Materiały prasowe Nike

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.