A oto 7 rzeczy, których nie wiecie o gwieździe modelingu

Marcin Brzeziński 25 sierpnia 2023 10:30

Claudia Schiffer kończy dziś 53 lata! Legendarna modelka została dostrzeżona na dyskotece w niemieckim Düsseldorfie w wieku 17 lat. Uwagę przedstawicielki agencji przykuło wtedy jej niezwykłe podobieństwo do… Brigitte Bardot. Wkrótce zresztą dorównała jej sławą. 

ZOBACZ TEŻ: To one mówiły: „Za mniej niż 10 tysięcy dolarów nie wstaję z łóżka”. Dlaczego top modelki z lat 90. wciąż są… na topie?

Claudia Schiffer - ikona modelingu

W 1990 roku zaczęła pracować na najlepszych światowych wybiegach. Od tego czasu jej twarz (i ciało) pojawiły się na ponad 700 okładkach najważniejszych miesięczników o modzie m.in. Vogue, a także opiniotwórczych magazynów w rodzaju „Vanity Fair” czy „The New York Times”. Uznawana jest za jedną z trzech największych modelek wszech czasów obok Lindy Evangelisty i Naomi Campbell. W latach 90. były one określane mianem „wielkiego tercetu”. Sama zaś Claudia Schiffer nazywana była natchnieniem Karla Lagerfelda i… dumą Niemiec. Z okazji urodzin sławnej modelki z jej barwnej biografii wybraliśmy siedem faktów, o których (najprawdopodobniej) nie wiecie. Jakich? Zapraszamy do naszej galerii! 

1/7
Claudia Schiffer na okładce VOGUE
Copyright @Pinterest
1/7

1. Już w 1989 roku Claudia Schiffer pojawiła się na pierwszej w swej karierze okładce Vogue’a”. W edycji brytyjskiej zobaczyliśmy ją wtedy w kreacji Yves Saint Laurent. Rok później znalazła się na sławnej liście najpiękniejszych kobiet świata magazynu „People”.

2/7
Claudia Schiffer na wybiegu
Copyright @East News
2/7

2. W rekordowym tempie, bo już w 1990 roku została muzą Karla Lagerfelda odbierając tę funkcję Inès de la Fressange. Panowanie Claudia Schiffer w domu mody Chanel trwało bardzo długo, bo do roku 1996. Z tronu zmiotła ją dopiero moda grunge.

3/7
Claudia Schiffer w kampanii Revlon
Copyright @East News
3/7

3. W 1992 roku Claudia Schiffer podpisała kontrakt z kosmetyczną marką Revlon na rekordową sumę 10 milionów dolarów. Żadna modelka wcześniej nie oglądała takiego czeku!
 

4/7
Claudia Schiffer i David Copperfield
Copyright @East News
4/7

4. W 1993 roku poznała swojego pierwszego męża - sławnego iluzjonistę Davida Copperfielda. Wkrótce oświadczył się jej z pomocą pierścionka z brylantem za 4,5 miliona dolarów. Claudia Schiffer często występowała z mężem na scenie. Jego popisowym numerem było przecinanie piłą drewnianej skrzyni, w której znajdowała się piękna małżonka…
 

5/7
Claudia Schiffer  Elle Mcpherson, Naomi Campbell i Christy Turlington
Copyright @Pinterest
5/7

5. Claudia Schiffer wraz z koleżkami po fachu - Elle Mcpherson, Naomi Campbell i Christy Turlington - założyła w Nowym Jorku kawiarnię o nazwie Fashion Cafe. Lokal zbankrutował w 1998 roku. Podobno, żadna z właścicielek nie była w stanie zapanować nad personelem.

6/7
Cindy Crawford, Claudia Schiffer, Naomi Campbell w kampanii domu mody Balmain
Copyright @Steven Klein/East News
6/7

6. Kiedy myśleliśmy już, że jej kariera modelki się zakończyła Claudia Schiffer wraz Cindy Crawford i Naomi Campbell pojawiły się w kampanii na wiosnę i lato 2017 domu mody Balmain. Jego dyrektor artystyczny, Olivier Rousteing powiedział wtedy: „Kiedy jako chłopiec dorastałem w Bordeaux, to ich zdjęcia uzmysłowiły mi jak wielką siłę ma moda. Praca z nimi jest spełnieniem moich marzeń”.
 

7/7
wprowadzi na rynek swoją linię kosmetyków do makijażu
Copyright @East News
7/7

7. Claudia Schiffer ogłosiła właśnie na Instagramie, że wkrótce wprowadzi na rynek swoją linię kosmetyków do makijażu, która powstała we współpracy z marką Artdeco. Z okazji urodzin życzymy jej, żeby ten pomysł okazał się sukcesem i znów została rekordzistką jak w przypadku pierwszego kontraktu z Revlonem. Happy Birthday, Claudia!

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.