Lady Gaga Versace
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Lady Gaga w czerwonej kreacji Versace na premierze „Dom Gucci”

Dlaczego nie założyła sukni od marki Gucci, o której jest film?

Oscar Dąbkowski 15 listopada 2021 15:46
Lady Gaga Versace
Fot. Getty Images

Lady Gaga przebywa obecnie w terasie promocyjnej filmu Dom Gucci. W ramach promocji obrazu Ridleya Scotta już odbyły się dwie duże światowe premiery w Londynie i Mediolanie, a przez nami kilka kolejnych – za pewne we Francji, Stanach Zjednoczonych i w Chinach, gdzie marka Gucci jest ekstremalnie popularna. O ile na premierę w Londynie Lady Gaga wystąpiła w zjawiskowej, fioletowej sukni marki Gucci, o tyle w Mediolanie pojawiła się już w kreacji zupełnie innego domu mody. Gwiazda, która w filmie wciela się z rolę „Czarnej wdowy” - Patrizii Reggiani, miała tym razem na sobie czerwoną, obcisłą i sznurowaną na górze suknię marki Versace. Skąd ten wybór? I czy tak naprawdę zaskakuje?

ZOBACZ: Pokazy mody: Gucci na sezon wiosna/lato 2022: parada miłości do mody, jakiej jeszcze nie było

Lady Gaga promuje film "Dom Gucci"

Lady Gaga wie, jak zrobić wokół siebie zamieszanie i szokować na czerwonym dywanie. Robiła to już wielokrotnie i jeszcze nieraz zrobi. Londyńska premiera filmu Dom Gucci upłynęła pod znakiem jej zwiewnej, zjawiskowej sukni Gucci z długimi rękawami, którą Alessandro Michele pokazał zaledwie kilak dni wcześniej w ramach najnowszego pokazu marki Love Parade. W Mediolanie było już jednak zupełnie inaczej. Gwiazda postawiła na czerwoną, gorsetową kreację projektu Donatelli Versace. Dlaczego tym razem nie sięgnęła ponownie pro projekt marki Gucci? Wynika to zapewne z faktu, że dom mody Gucci wywodzi się właśnie z Mediolanu, a członkowie rodu Guccich nie wyrazili swojej aprobaty dla tego, w jaki sposób Ridley Scott ukazał losy ich rodziny w filmie. Dla Gagi nie był to jednak problem. Zamiast kolejnej kreacji Gucci wybrała dla siebie coś z zasobów Versace – marki, z którą przyjaźni się od lat i w kampaniach której zdarzało się jej występować.

Lady Gaga
Fot. Getty Images

Lady Gaga
Fot. Getty Images

CZYTAJ TEŻ: Dom Gucci: wszystko, co musisz wiedzieć o nowym filmie Ridleya Scotta z Lady Gagą w roli głównej

Przy okazji warto też wspomnieć, że w trakcie promocji filmu Dom Gucci Gaga nie ogranicza się tylko do projektów marki z tytułu filmu. W Londynie pojawiała się w opinającej ciało sukience Et Ochs, do której dobrała biżuterię Alighieri i wysokie obcasy od D’Accori. 11 listopada, w drodze do programu The Graham Norton Show, gwiazda została sfotografowana w długim, białym płaszczu od Celine.

Jak się zatem okazuje, wbrew głoszonych przez jej filmową bohaterkę teoriom, istnieje moda z metką inną niż właśnie Gucci!  

Lady Gaga
Fot. Getty Images
Lady Gaga
Fot. Getty Images

Lady Gaga
Fot. Getty Images

Fot. Getty Images

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.