Lady Gaga Versace
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Lady Gaga w czerwonej kreacji Versace na premierze „Dom Gucci”

Dlaczego nie założyła sukni od marki Gucci, o której jest film?

Oscar Dąbkowski 15 listopada 2021 15:46
Lady Gaga Versace
Fot. Getty Images

Lady Gaga przebywa obecnie w terasie promocyjnej filmu Dom Gucci. W ramach promocji obrazu Ridleya Scotta już odbyły się dwie duże światowe premiery w Londynie i Mediolanie, a przez nami kilka kolejnych – za pewne we Francji, Stanach Zjednoczonych i w Chinach, gdzie marka Gucci jest ekstremalnie popularna. O ile na premierę w Londynie Lady Gaga wystąpiła w zjawiskowej, fioletowej sukni marki Gucci, o tyle w Mediolanie pojawiła się już w kreacji zupełnie innego domu mody. Gwiazda, która w filmie wciela się z rolę „Czarnej wdowy” - Patrizii Reggiani, miała tym razem na sobie czerwoną, obcisłą i sznurowaną na górze suknię marki Versace. Skąd ten wybór? I czy tak naprawdę zaskakuje?

ZOBACZ: Pokazy mody: Gucci na sezon wiosna/lato 2022: parada miłości do mody, jakiej jeszcze nie było

Lady Gaga promuje film "Dom Gucci"

Lady Gaga wie, jak zrobić wokół siebie zamieszanie i szokować na czerwonym dywanie. Robiła to już wielokrotnie i jeszcze nieraz zrobi. Londyńska premiera filmu Dom Gucci upłynęła pod znakiem jej zwiewnej, zjawiskowej sukni Gucci z długimi rękawami, którą Alessandro Michele pokazał zaledwie kilak dni wcześniej w ramach najnowszego pokazu marki Love Parade. W Mediolanie było już jednak zupełnie inaczej. Gwiazda postawiła na czerwoną, gorsetową kreację projektu Donatelli Versace. Dlaczego tym razem nie sięgnęła ponownie pro projekt marki Gucci? Wynika to zapewne z faktu, że dom mody Gucci wywodzi się właśnie z Mediolanu, a członkowie rodu Guccich nie wyrazili swojej aprobaty dla tego, w jaki sposób Ridley Scott ukazał losy ich rodziny w filmie. Dla Gagi nie był to jednak problem. Zamiast kolejnej kreacji Gucci wybrała dla siebie coś z zasobów Versace – marki, z którą przyjaźni się od lat i w kampaniach której zdarzało się jej występować.

Lady Gaga
Fot. Getty Images

Lady Gaga
Fot. Getty Images

CZYTAJ TEŻ: Dom Gucci: wszystko, co musisz wiedzieć o nowym filmie Ridleya Scotta z Lady Gagą w roli głównej

Przy okazji warto też wspomnieć, że w trakcie promocji filmu Dom Gucci Gaga nie ogranicza się tylko do projektów marki z tytułu filmu. W Londynie pojawiała się w opinającej ciało sukience Et Ochs, do której dobrała biżuterię Alighieri i wysokie obcasy od D’Accori. 11 listopada, w drodze do programu The Graham Norton Show, gwiazda została sfotografowana w długim, białym płaszczu od Celine.

Jak się zatem okazuje, wbrew głoszonych przez jej filmową bohaterkę teoriom, istnieje moda z metką inną niż właśnie Gucci!  

Lady Gaga
Fot. Getty Images
Lady Gaga
Fot. Getty Images

Lady Gaga
Fot. Getty Images

Fot. Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.